Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3. Mohou se pochlubit tenčími těly, nejnovějšími procesory Intel® Core™ desáté generace a operačním systémem Windows 10 Home. Profesionálové i studenti ocení jejich flexibilní konstrukci, která jim umožní kreslit, dělat si poznámky, tvořit obsah a prezentovat bez námahy po celý den, to vše pouhým přetočením víka notebooku.

Oba nové modely Acer Spin jsou vybaveny stylusem Acer Active Stylus s rychlým nabíjením, který využívá technologii Wacom AES, dále spolehlivým a rychlým Wi-Fi 6 připojením a celou řadou portů včetně USB-C s podporou portu Thunderbolt™ 3. Panty využívají konstrukci, která pro pohodlnější psaní v režimu notebook zvedá klávesnici.

Nový Acer Spin 5 i Spin 3 jsou vynikající volbou pro každého, kdo hledá jediné zařízení, které zvládne práci, školu, zábavu i koníčky,“ řekl James Lin, generální ředitel divize notebooků, IT Products Business, společnost Acer Inc. „Kombinace tenčích a lehčích konstrukcí a dotykových displejů s užšími rámečky činí z nových konvertibilních notebooků Spin 5 a Spin 3 ideální volbu pro každého, kdo chce udělat spoustu práce v různých režimech.“

Tenčí hliníkové konstrukce pro flexibilní celodenní používání

Nové modely Spin 5 a Spin 3 mají štíhlejší provedení, díky čemuž se jejich konvertibilní konstrukce při používání příjemněji používá, a to hned ve čtyřech režimech: tablet, notebook, display nebo stan. Odolné 360° panty umožňují plynulé přechody mezi režimy, takže profesionálové i studenti mohou snadno měnit úkoly. Volitelná podsvícená klávesnice pak zvyšuje produktivitu i při špatném osvětlení.

Spin 5 (SP513-54N), který má tloušťku pouhých 14,9 mm, je vybaven poutavým 13,5" dotykovým 2K displejem obklopeným rámečkem úzkým pouhých 7,78 mm, díky čemuž dosahuje notebook 80% poměru velikosti obrazovky vůči tělu. Poměr stran displeje 3:2 přidává o 18 % více prostoru na výšku ve srovnání se stejně širokým 16:9 displejem, takže uživatelé nebudou muset obraz při prohlížení webových stránek, dokumentů a tabulek tak posouvat. Navíc je hořčíkové tělo notebooku Spin 5 odolné a lehké, váží pouhých 1,2 kg. Spin 5 je také vybaven integrovanou čtečkou otisků prstů pro rychlé a bezpečnější přihlašování přes Windows Hello.

Nový Spin 3 (SP314-54N) s velkým 14" Full HD displejem má tradiční poměr stran 16:9 a 7,82 mm úzké rámečky, které poskytují 78% poměr velikosti obrazu k tělu notebooku. Velký dotykový širokoúhlý displej poskytuje dostatek prostoru pro práci na více projektech, porovnávání dokumentů i vychutnání si živého videa. Elegantní a stylové hliníkové tělo tohoto notebooku, které váží 1,5 kg a má tloušťku pouhých 16,9 mm, se pohodlně vejde do aktovky nebo do tašky na knihy.

Dokovatelný Acer Active Stylus s rychlým nabíjením a dlouhou výdrží na baterii

Spin 5 i Spin 3 je standardně dodáván s rychle se nabíjejícím stylusem Acer Active Stylus využívajícím technologii Wacom AES (active electrostatic), která replikuje skutečný inkoust a papír díky detekci 4 096 úrovní tlaku, takže je psaní, kreslení i veškeré další interakce perem přesné a realistické. Spin 5 podporuje volitelný Acer Active Stylus s technologií Wacom AES 2.0 pro ještě plynulejší a přesnější psaní.

Stylus díky své délce (12,53 mm) připomíná skutečné pero a také se tak pohodlně drží. Pokud není využíván, může být pohodlně vložen do praktického úložného doku, kde je bezpečně a rychle nabit. Již po 15s nabíjení jej lze využít na 90 minut aktivního psaní.

 

Celodenní výkon, připojení a zábava

 

Notebooky Acer Spin 5 a Spin 3 poháněné procesory až Intel® Core™ i7 desáté generace poskytují vysoký výpočetní výkon a rychlá integrovaná grafikai Intel® Iris® Plus jim zajišťuje bezproblémovou zábavu, úpravu videa i občasné hraní her. Kromě toho mohou díky dlouhé výdrži těchto zařízení profesionálové i studenti zůstat produktivní i na cestách – až 15 hodin u Spin 51 a 12 hodin u Spin 3ii,1. Oba nové modely Spin podporují rychlé nabíjení, které jim poskytuje až 4 hodiny provozu po pouhých 30 minutách na nabíječce.

 

Připojení k periferním zařízením je s notebooky Spin rychlé a snadné. Spin 5 je vybaven dvěma porty USB-C s podporou rozhraní Thunderbolt™3, které umožňuje posílání až 4K obrazu na externí monitory i mimořádně rychlé přenosy dat pro připojení doku a dalších zařízení. Spin 5 se může také pochlubit dvěma porty USB 3.2 Gen 1 (jeden neustále napájený), portem HDMI a čtečkou karet MicroSD. Spin 3 je vybaven jedním portem USB Type C s podporou rozhraní Thunderbolt 3, dvěma porty USB 3.2 Gen 1 (jeden neustále napájený), portem HDMI a čtečkou karet MicroSD.

 

Superrychlá dvoupásmová Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) AX201 (802.11ax) poskytuje až třikrát rychlejšíiii připojení než 802.11ac a nabízí vylepšenou konektivitu, zejména v oblastech s velkým počtem bezdrátových zařízení, jako jsou pracoviště, letiště a domácnosti.

 

Lepší zábavu u obou nových modelů Spin je zajišťuje dvojice reproduktorů a technologie Acer True Harmony™, aby byl zvuk bohatý a realistický. Duální mikrofony se starají o čisté nahrávání zvuku při používání HD webkamery pro online chatování. Uživatelé také mohou využívat hlasové ovládání s asistentkou Cortanou, a to i v režimu Modern Standby, který byl navržen tak, aby uživatelům poskytoval lepší přístup k jejich počítači.

 

Spin 5 nabízí až 1TB SSD úložiště, zatímco Spin 3 umožňuje osazení dvěma SSD pro maximální kapacitu úložiště. Oba nabízí 16 GB paměti RAM.

 

Cena a dostupnost

 

Acer Spin 5 bude v oblasti EMEA k dispozici v březnu za cenu od 999 €.

 

Acer Spin 3 bude v oblasti EMEA k dispozici v únoru za cenu od 649 €.

 

Specifikace se mohou lišit v závislosti na konkrétním modelu nebo regionu

 

Používání“ označuje přehrávání videa a „doba nabíjení“ probíhá ve stavu, kdy je zařízení během nabíjení vypnuto.

 

802.11ax 2x2 160MHz umožňuje maximální teoretickou přenosovou rychlost 2 402 Mb/s, která je 3× vyšší než u 802.11ac 2x2 80MHz (867 Mb/s), jak je zdokumentováno ve standardu bezdrátových sítí IEEE 802.11, a vyžaduje použití podobně nakonfigurovaných bezdrátových 802.11ax routerů

O společnosti Acer

Acer, dnes jedna z předních světových společností, která se zabývá informačními a komunikačními technologiemi, byla založena v roce 1976 a má zastoupení ve více než 160 zemích světa. Společnost Acer se dívá do budoucnosti, proto se zaměřuje na to, aby vzájemným propojením hardwaru, softwaru a služeb otevírala spotřebitelům i podnikům nové možnosti. Ať už jde o technologie orientované na služby, IoT, hraní her nebo virtuální realitu, více než 7 000 zaměstnanců společnosti Acer se zaměřuje na výzkum, design, marketing, prodej a podporu produktů a řešení, která boří bariéry mezi lidmi a technikou. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce