Amazon otevře první kamennou prodejnu

4.11.2015

Výrobce nejoblíbenějších čteček Kindle, firma Amazon.com, k překvapení většiny knihkupců otevře kamenné knihkupectví, kde bude prodávat čtečky Kindle a tištěné knihy. Paradoxem je, že firma Amazon byla průkopníkem v oblasti prodeje přes intenet a jako první na světě začal knihy prodávat přes internet.

Díky masivnímu rozšíření internetu se tištěné knihy a následně také e-knihy začaly prodávat ve velkém přes internet. To zapříčinilo krach mnoha malých knihkupců. Proto bylo překvapením, že Amazon oznámil otevření své první kamenné prodejny, kde bude prodávat tištěné knihy.  

Prodejna bude v americkém Seattlu, zda má Amazon své sídlo, takže je logické, že zde bude i showroom pro čtečky Amazon Kindle.

Představitelé Amazonu prostřednictvím Jennifer Castová, informovali, že pro zřízení knihkupectví využili své 20-ti leté zkušenosti z intenetového prodeje knih. Nyní chtějí kamenným knihkupectvím spojit výhody nakupování na internetu a v kamenné knihkupectví.

Zajimavostí je, že v prodejně Amzon Books budou knihy vidět tak jako když se otevírá kniha, nebudou vystaveny jako ve většině knihkupectví hřbetem. Navíc bude u každé každé knihy krátká recenze obsahující hodnocení z internetového obchodu.

Knihy budou propojeny s eshopem Amazon.com a vybrané knihy bude možno koupit i na intenetu. 

V prodejně se budou prodávat elektronické čtečky Amazon Kindle a tablet Kindle Fire.

Obchod s jednoduchým názvem Amazon books neboli Knihy Amazon bude v nákupním centru Univerzity Village v Seattlu. Toto město má jednu zajímavost spojenou knihami a to, že má ze všech amerických měst nejvyšší počet čtenářů knih.

Zda Amazon vybuduje další kamenné prodejny i v dalších městech a urychlí tak krach malých trdičních knihkupců je otázkou toho, jak se první koncept knihkupectví Amazon books uplatní v praxi. 

Tato zpráva pravděpodobně udělá vrásky i českým knihkupcům jako je Knihy Dobrovský nebo Knihcentrum. Amazon totiž ve velkém působí v České republice. Má zde již vybudované logistické distribuční centrum v Dobrovízi u Prahy. Jen do roku 2018 zde bude práce pro neuvěřitelných 5000 zaměstnanců a dalších 3 tis. míst je připraveno pro sezonní brigády, tedy především během vánočních svátků.

 

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce