Amazon otevře první kamennou prodejnu

4.11.2015

Výrobce nejoblíbenějších čteček Kindle, firma Amazon.com, k překvapení většiny knihkupců otevře kamenné knihkupectví, kde bude prodávat čtečky Kindle a tištěné knihy. Paradoxem je, že firma Amazon byla průkopníkem v oblasti prodeje přes intenet a jako první na světě začal knihy prodávat přes internet.

Díky masivnímu rozšíření internetu se tištěné knihy a následně také e-knihy začaly prodávat ve velkém přes internet. To zapříčinilo krach mnoha malých knihkupců. Proto bylo překvapením, že Amazon oznámil otevření své první kamenné prodejny, kde bude prodávat tištěné knihy.  

Prodejna bude v americkém Seattlu, zda má Amazon své sídlo, takže je logické, že zde bude i showroom pro čtečky Amazon Kindle.

Představitelé Amazonu prostřednictvím Jennifer Castová, informovali, že pro zřízení knihkupectví využili své 20-ti leté zkušenosti z intenetového prodeje knih. Nyní chtějí kamenným knihkupectvím spojit výhody nakupování na internetu a v kamenné knihkupectví.

Zajimavostí je, že v prodejně Amzon Books budou knihy vidět tak jako když se otevírá kniha, nebudou vystaveny jako ve většině knihkupectví hřbetem. Navíc bude u každé každé knihy krátká recenze obsahující hodnocení z internetového obchodu.

Knihy budou propojeny s eshopem Amazon.com a vybrané knihy bude možno koupit i na intenetu. 

V prodejně se budou prodávat elektronické čtečky Amazon Kindle a tablet Kindle Fire.

Obchod s jednoduchým názvem Amazon books neboli Knihy Amazon bude v nákupním centru Univerzity Village v Seattlu. Toto město má jednu zajímavost spojenou knihami a to, že má ze všech amerických měst nejvyšší počet čtenářů knih.

Zda Amazon vybuduje další kamenné prodejny i v dalších městech a urychlí tak krach malých trdičních knihkupců je otázkou toho, jak se první koncept knihkupectví Amazon books uplatní v praxi. 

Tato zpráva pravděpodobně udělá vrásky i českým knihkupcům jako je Knihy Dobrovský nebo Knihcentrum. Amazon totiž ve velkém působí v České republice. Má zde již vybudované logistické distribuční centrum v Dobrovízi u Prahy. Jen do roku 2018 zde bude práce pro neuvěřitelných 5000 zaměstnanců a dalších 3 tis. míst je připraveno pro sezonní brigády, tedy především během vánočních svátků.

 

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce