Amazon otevře první kamennou prodejnu

4.11.2015

Výrobce nejoblíbenějších čteček Kindle, firma Amazon.com, k překvapení většiny knihkupců otevře kamenné knihkupectví, kde bude prodávat čtečky Kindle a tištěné knihy. Paradoxem je, že firma Amazon byla průkopníkem v oblasti prodeje přes intenet a jako první na světě začal knihy prodávat přes internet.

Díky masivnímu rozšíření internetu se tištěné knihy a následně také e-knihy začaly prodávat ve velkém přes internet. To zapříčinilo krach mnoha malých knihkupců. Proto bylo překvapením, že Amazon oznámil otevření své první kamenné prodejny, kde bude prodávat tištěné knihy.  

Prodejna bude v americkém Seattlu, zda má Amazon své sídlo, takže je logické, že zde bude i showroom pro čtečky Amazon Kindle.

Představitelé Amazonu prostřednictvím Jennifer Castová, informovali, že pro zřízení knihkupectví využili své 20-ti leté zkušenosti z intenetového prodeje knih. Nyní chtějí kamenným knihkupectvím spojit výhody nakupování na internetu a v kamenné knihkupectví.

Zajimavostí je, že v prodejně Amzon Books budou knihy vidět tak jako když se otevírá kniha, nebudou vystaveny jako ve většině knihkupectví hřbetem. Navíc bude u každé každé knihy krátká recenze obsahující hodnocení z internetového obchodu.

Knihy budou propojeny s eshopem Amazon.com a vybrané knihy bude možno koupit i na intenetu. 

V prodejně se budou prodávat elektronické čtečky Amazon Kindle a tablet Kindle Fire.

Obchod s jednoduchým názvem Amazon books neboli Knihy Amazon bude v nákupním centru Univerzity Village v Seattlu. Toto město má jednu zajímavost spojenou knihami a to, že má ze všech amerických měst nejvyšší počet čtenářů knih.

Zda Amazon vybuduje další kamenné prodejny i v dalších městech a urychlí tak krach malých trdičních knihkupců je otázkou toho, jak se první koncept knihkupectví Amazon books uplatní v praxi. 

Tato zpráva pravděpodobně udělá vrásky i českým knihkupcům jako je Knihy Dobrovský nebo Knihcentrum. Amazon totiž ve velkém působí v České republice. Má zde již vybudované logistické distribuční centrum v Dobrovízi u Prahy. Jen do roku 2018 zde bude práce pro neuvěřitelných 5000 zaměstnanců a dalších 3 tis. míst je připraveno pro sezonní brigády, tedy především během vánočních svátků.

 

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce