Dell láká na vylepšené notebooky a sestavu ukrytou v monitoru

25.9.2019

Na veletrhu IFA v německém Berlíně, zaujala společnost Dell především novou generací kompaktního notebooku. Ultrabook XPS 13, který je nejpopulárnějším strojem tohoto výrobce. Novinek představil nicméně tento podnik daleko více, přináší především vyšší výkon.

 
 
Inspiron 15
Inspiron 15 Foto: archív výrobce

Společnost Dell obměnila na veletrhu IFA prakticky celé své portfolio. Hlavní změny se nicméně u jednotlivých strojů udály uvnitř, notebooky dostanou nejnovější procesory Intel Core desáté generace.

Díky tomu by měly nabídnout citelně vyšší výkon při zachování nižší spotřeby. V praxi tak déle na baterii vydrží například modely Inspiron 13, 14 a 15, ale také businessové stroje pro firemní klientelu Vostro 13, 14 a 15.

Výkonnější součástky nicméně nalezneme také u hybridních strojů, které kombinují díky dotykovým obrazovkám to nejlepší ze světa klasických laptopů a počítačových tabletů. Řeč je například o modelech Inspiron 13 7000 2-in-1 a Inspiron 15 5000 2-in-1.

 
Vostro 15

Vostro 15

Foto: archív výrobce

 
Vostro 14

Vostro 14

Foto: archív výrobce

Sluší se také připomenout, že procesory Intel Core desáté generace jsou jedním z hlavních lákadel již zmiňované novinky Dell XPS 13.

 

Nové srdce od Intelu dostala také all-in-one sestava Inspiron 24 5000. Tento výkonný počítač, který ukrývá všechny důležité součástky ve svých útrobách, je vhodný do obývacího pokoje nebo pokoje na studentské koleji jako jednoduchý a atraktivní zábavní systém či jako náhrada televizoru.

Všechny představené novinky by se měly na pultech obchodů objevit ještě před Vánoci. Ceny jednotlivých modelů se přitom budou odvíjet od zvolené konfigurace.

 
Inspiron 24 5000

Inspiron 24 5000

Foto: archív výrobce

 
Dell XPS 13

Dell XPS 13

Foto: archív výrobce

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce