Groupon propustil zakladatele a ředitele Andrewa Masona

1.3.2013

Ve čtvrtek se akcie společnosti Groupon propadly o -24,28% na cenu 4,53 USD za akcii. Koncem roku 2011 se na americké burze technologických akcií NASDAQ upisovaly akcie Grouponu za více jak 30 USD.

Mason se podílel na založení Grouponu, po svém propuštění uznal, že ve funkci ředitele selhal. Take nakupujete na slevových servrech, nebo alespoň někoho znaté?

Vedení podniku dočasně převezmou jeho spoluzakladatel Eric Lefkofsky a člen správní rady Ted Leonsis.

K nalezení vhodného kandidáta na funkci stálého generálního ředitele si společnost hodlá najmout personální agenturu.

Firma dosáhla za poslední kvartál tržeb ve výši 638,3 milionu dolarů (zhruba 12,45 miliardy Kč), zatímco ve stejném období předchozího roku činily 492,2 milionu dolarů, informovala agentura Reuters.

Současně se ale prohloubila ztráta firmy o 24 procent na 81 milionů dolarů kvůli rostoucím nákladům.

O vyhození Masona se spekulovalo už delší dobu. Těžké časy pro firmu začaly od listopadu 2011, kdy vstoupila na burzu. Mason byl kritizován za chybný úsudek, když odmítl údajnou nabídku Googlu na koupi společnosti za 6 miliard dolarů.

"Kdybych chtěl firmu prodat, prodal bych jí někomu pořádně divnému, jako je třeba Exxon," řekl tehdy CNN.

Groupon zvolil IPO, ale trh jej přijal vlažně. Někteří analytici to zdůvodňují tak, že si Groupon zvolil obor, do kterého mohou snadno vstupovat noví konkurenti a někteří pochybují, že slevový byznys vůbec může přinášet dlouhodobě životaschopný byznys model.

Mason proslul svým stylem pro humor, kterým kořenil i oficiální dokumenty. V podkladech k IPO pro burzu zmiňoval taneční kurzy, gorilí převleky a program "Grouspawn" (zplozenec Grouponu), což měla být nadace poskytující školné dětem, jejichž rodiče na prvním rande platili vouchery od Groupon

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce