Groupon propustil zakladatele a ředitele Andrewa Masona

1.3.2013

Ve čtvrtek se akcie společnosti Groupon propadly o -24,28% na cenu 4,53 USD za akcii. Koncem roku 2011 se na americké burze technologických akcií NASDAQ upisovaly akcie Grouponu za více jak 30 USD.

Mason se podílel na založení Grouponu, po svém propuštění uznal, že ve funkci ředitele selhal. Take nakupujete na slevových servrech, nebo alespoň někoho znaté?

Vedení podniku dočasně převezmou jeho spoluzakladatel Eric Lefkofsky a člen správní rady Ted Leonsis.

K nalezení vhodného kandidáta na funkci stálého generálního ředitele si společnost hodlá najmout personální agenturu.

Firma dosáhla za poslední kvartál tržeb ve výši 638,3 milionu dolarů (zhruba 12,45 miliardy Kč), zatímco ve stejném období předchozího roku činily 492,2 milionu dolarů, informovala agentura Reuters.

Současně se ale prohloubila ztráta firmy o 24 procent na 81 milionů dolarů kvůli rostoucím nákladům.

O vyhození Masona se spekulovalo už delší dobu. Těžké časy pro firmu začaly od listopadu 2011, kdy vstoupila na burzu. Mason byl kritizován za chybný úsudek, když odmítl údajnou nabídku Googlu na koupi společnosti za 6 miliard dolarů.

"Kdybych chtěl firmu prodat, prodal bych jí někomu pořádně divnému, jako je třeba Exxon," řekl tehdy CNN.

Groupon zvolil IPO, ale trh jej přijal vlažně. Někteří analytici to zdůvodňují tak, že si Groupon zvolil obor, do kterého mohou snadno vstupovat noví konkurenti a někteří pochybují, že slevový byznys vůbec může přinášet dlouhodobě životaschopný byznys model.

Mason proslul svým stylem pro humor, kterým kořenil i oficiální dokumenty. V podkladech k IPO pro burzu zmiňoval taneční kurzy, gorilí převleky a program "Grouspawn" (zplozenec Grouponu), což měla být nadace poskytující školné dětem, jejichž rodiče na prvním rande platili vouchery od Groupon

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce