iPhone 6 s problémy, akcie Apple padají - 3,81%

26.9.2014

Akcie společnosti Apple reagovaly propadem na burze v souvislosti s šířením zprávy, že nový iPhonem 6 vykazuje problémy s novým operačním systémem iOS 8. Apple jistě nepomáhají videa, kde se ukazuje, že iPhone 6 není příliž pružný.

Pravděpodobně lze ohnout v ruce tak, že v ohnuté poloze zůstane a již se nenarovná. Možná se ptátte proč by  nekdo mobil ohýbal. Nicméně pokud zapomenete tento smartphone za více jak 20 tis. Kč v zadní kapse kalhot a sednete si na něj, můžete mít velký problém. Většina smartphonů má uržitou pružnost a ohnout průměrný smaprtpone opravdu neni obvyklé. Zvláště pokud se iPhone považuje za špičku nejen cenou ale i kvalitou.

Pro zajímavost propad akcie znamená miliardové ztráty pro akcionáře, tržní hodnota společnosti Apple je díky úspěchu smartphone značky iPhone více jak 560 miliard dolarů, tedy něco kolem 12 biliónu Kč, takže propad 3-4% je neuvěřitelně velký balík peněz. Apple je největší firma na světě a drží si první místo již několik let před ropným kolosem Exxon Mobil, intentovým vyhledavšem Google a tradičně softwarovým gigantem Microsoft.

 

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce