iPhone 6 s problémy, akcie Apple padají - 3,81%

26.9.2014

Akcie společnosti Apple reagovaly propadem na burze v souvislosti s šířením zprávy, že nový iPhonem 6 vykazuje problémy s novým operačním systémem iOS 8. Apple jistě nepomáhají videa, kde se ukazuje, že iPhone 6 není příliž pružný.

Pravděpodobně lze ohnout v ruce tak, že v ohnuté poloze zůstane a již se nenarovná. Možná se ptátte proč by  nekdo mobil ohýbal. Nicméně pokud zapomenete tento smartphone za více jak 20 tis. Kč v zadní kapse kalhot a sednete si na něj, můžete mít velký problém. Většina smartphonů má uržitou pružnost a ohnout průměrný smaprtpone opravdu neni obvyklé. Zvláště pokud se iPhone považuje za špičku nejen cenou ale i kvalitou.

Pro zajímavost propad akcie znamená miliardové ztráty pro akcionáře, tržní hodnota společnosti Apple je díky úspěchu smartphone značky iPhone více jak 560 miliard dolarů, tedy něco kolem 12 biliónu Kč, takže propad 3-4% je neuvěřitelně velký balík peněz. Apple je největší firma na světě a drží si první místo již několik let před ropným kolosem Exxon Mobil, intentovým vyhledavšem Google a tradičně softwarovým gigantem Microsoft.

 

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce