Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů. 

S analýzou přišla nadnárodní auditorská firma Price Waterhouse Coopers v publikovaném výhledu o budoucnosti zábavy a médií. V České republice zatím elektronické knihy zaujímají pouze několik procent z celkového knižního trhu.

PwC odhadl, že prodeje e-knih v roce 2017 dosáhnou hodnoty 8,2 mld USD. Tištěných knih se budou pohybovat na úrovni 7,9 mld.  Ale je potřeba počítat s tím, že stále více žáků a studentů využívá eknihy zdarma, takže čísla budou jistě mnohem menší. 

Na druhou stranu s rozvojem a technologií již nebudeme číst elektronické knihy na Kindlu ale bude běžné číst knihy na tabletu nebo smartphonu. Taktéž notebooky typu 2 v 1 budou ideální učební nástroj. Stále modernější - lehčí a výkonější ultrabooky budou sloužit jako psací stroj a spučasně jako elektronická knihovna. 

Graf ukazuje předpokládané prodeje v USA v období mezi 2008-2017.

 

 prodeje tištěné knihy vs. eknihy v USA v období 2008 až 2017

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce