Lenovo prodává nejvíce počítačů

8.7.2014

Lenovo si drží první příčku ve světovém žebříčku prodaných osobních počítačů(notebook, tablet). Dle agentury Gartner je tržní podíl Lenova 19,2 %, co představuje růst z předchozích 16,7% v roce 2012. Druhou příčku si udržuje americký koncern Hewlett-Packard, na třetím místě se drží počítače značky Dell.

Výzkumná firma IDC sleduje celosvětové dodávky počítačů a její statistiky vykázali ve 2. čtvrtletí 2014 meziroční snížení pouze -1,7% na 74,4 mil. kusů počítačů. Ikdyž se stále jedná o pokles, je nejmenší od 2. čtvrtletí roku 2012. Agentury IDC i Gartner předpovídají oživení poptávky po počítačích v souvislosti se zlepšováním globální ekonomiky, především pak ve vyspělých zemích.

Světový trh s počítači již více jak 2 roky klesá. Mohutný pokles ve vyspělých zemích z části kompenzují rozvíjející se země. 

Nejvíce poptávku po noteboocích a stolních počítačích podkopávají levné tablety. Důkazem je levný tablet který se koncem roku 2013 pohyboval okolo hranice 2500 Kč.

V současnosti již naleznete něklik modelů tabletů za cenu okolo 1500 Kč. Například tablety

  • Yarvik Luna 8"
  • Sencor Element 7D001
  • Modecom FreeTAB 2096+,
  • iGet N7B Family,
  • NextBook Premium 7 HD,
  • E-Pad DUO 7",
  • Evolveo Vision XD7 a DPS Dual 7"

Aktuální ceník a přehled naleznete ZDE

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce