Lenovo s novým ultrabookem ThinkPad T430u

4.10.2012

Lenovo představilo ultrabook ThinkPad T430u jak je patrno z názvu jedná se o řadu T. Ultrabook je vybaven procesorem od INTEL IvyBridge Core i5-3317U, 4 GB RAM, 500GB HDD diskem s 24GB SSD. Ve vyšších konfiguracích pak najdeme i dedikovanou grafiku GeForce a plnohodnotné SSD disky. DVD mechanikou a 500GB HDD diskem s 24GB SSD akcelerací umožňuje téměř okamžité spoštění aplikací nebo počítačových her.

Ultrabook má 14“ matný displej má klasické rozlišení 1366 x 768 bodů, je osazen dvěma porty USB 3.0 a plnohodnotným LAN konektorem. Obsahuje HDMI video výstup a miniDisplayPort.

Lenovo udává, že ultrabook má šasi s maximální tloušťkou 21 mm a konstrukce T430u je vybavena kovovými prvky pro lepší odolnost. Pevný disk je aktivně chráněný oproti poškození při velkých otřesech pomocí technologie Active Protection System.

Bezpečnost dat je zajištěna kombinací bezpečnostního TPM čipu a čtečky otisků prstů. Již nedisponuje klávesnicí z dob IBM ale povrchová úprava klávesnice k modelům nejvyšší třídy ThinkPadů byla zachována.

Lenovo nezapomnělo na tradiční touchpadu a Trackpoint společně s lampičkou na kraji displeje pro osvětlení klávesnice.

Autor: Pavel Míka, ultrabook.cz

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce