Lenovo s novým ultrabookem ThinkPad T430u

4.10.2012

Lenovo představilo ultrabook ThinkPad T430u jak je patrno z názvu jedná se o řadu T. Ultrabook je vybaven procesorem od INTEL IvyBridge Core i5-3317U, 4 GB RAM, 500GB HDD diskem s 24GB SSD. Ve vyšších konfiguracích pak najdeme i dedikovanou grafiku GeForce a plnohodnotné SSD disky. DVD mechanikou a 500GB HDD diskem s 24GB SSD akcelerací umožňuje téměř okamžité spoštění aplikací nebo počítačových her.

Ultrabook má 14“ matný displej má klasické rozlišení 1366 x 768 bodů, je osazen dvěma porty USB 3.0 a plnohodnotným LAN konektorem. Obsahuje HDMI video výstup a miniDisplayPort.

Lenovo udává, že ultrabook má šasi s maximální tloušťkou 21 mm a konstrukce T430u je vybavena kovovými prvky pro lepší odolnost. Pevný disk je aktivně chráněný oproti poškození při velkých otřesech pomocí technologie Active Protection System.

Bezpečnost dat je zajištěna kombinací bezpečnostního TPM čipu a čtečky otisků prstů. Již nedisponuje klávesnicí z dob IBM ale povrchová úprava klávesnice k modelům nejvyšší třídy ThinkPadů byla zachována.

Lenovo nezapomnělo na tradiční touchpadu a Trackpoint společně s lampičkou na kraji displeje pro osvětlení klávesnice.

Autor: Pavel Míka, ultrabook.cz

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce