Microsoft vyhlásil Den práce odkudkoli

7.11.2014

Microsoft vyhlásil 7. 11. druhý rok v řadě Dne práce odkudkoli. Che inspirovat lidi i firmy při sladění práce a rodinného života“. Intenet, notebook a tiskárna jsou základními prostředky, aby se práce z domova mohla vyonávat. 

O práci z domova se lze dočíst z knihy Prace na dálku. Jejími autory jsou Jason Fried a David Heinemeier Hansson. Oba jsou zakladatelé firmy 37signals, nyní pojmenované po svém hlavním produktu Basecamp, webové služby pro týmovou spolupráci. Autoři sami naplňují hlavní heslo knihy „Zn. Kancelář zbytečná“, protože sami na počátku fungovali na ose Kodaň - Chicago. A ostatně také firma Basecamp funguje na principu práce na dálku stále.

Knihy lze využít k odhalení, že hlavní překážky často nejsou ani technické ani provozní, ale především mýty o ztrátě kontroly nad pracovní výkonností vzdálených pracovníků. Mezi další zajímavé paktické případy patří třeba rozbor situace, kdy zaměstnavatel již investoval značné prostředky do vybavení kanceláří, nebo otázka, zda je nutné dát stejnou příležitost pracovat z domova všem pracovníkům z firmy s argumentem „spravedlnosti“.

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce