Microsoft vyhlásil Den práce odkudkoli

7.11.2014

Microsoft vyhlásil 7. 11. druhý rok v řadě Dne práce odkudkoli. Che inspirovat lidi i firmy při sladění práce a rodinného života“. Intenet, notebook a tiskárna jsou základními prostředky, aby se práce z domova mohla vyonávat. 

O práci z domova se lze dočíst z knihy Prace na dálku. Jejími autory jsou Jason Fried a David Heinemeier Hansson. Oba jsou zakladatelé firmy 37signals, nyní pojmenované po svém hlavním produktu Basecamp, webové služby pro týmovou spolupráci. Autoři sami naplňují hlavní heslo knihy „Zn. Kancelář zbytečná“, protože sami na počátku fungovali na ose Kodaň - Chicago. A ostatně také firma Basecamp funguje na principu práce na dálku stále.

Knihy lze využít k odhalení, že hlavní překážky často nejsou ani technické ani provozní, ale především mýty o ztrátě kontroly nad pracovní výkonností vzdálených pracovníků. Mezi další zajímavé paktické případy patří třeba rozbor situace, kdy zaměstnavatel již investoval značné prostředky do vybavení kanceláří, nebo otázka, zda je nutné dát stejnou příležitost pracovat z domova všem pracovníkům z firmy s argumentem „spravedlnosti“.

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce