Microsoft zrušil cloudového úložiště OneDrive

3.11.2015

Microsoft oznámil omezení služby OneDrive s neomezenou kapacitou cloudového úložiště. OneDrive byl bonus ke kancelářskému balíku Office 365. Pokud si zde někdo ukládal levné čebnice nebo knihy, tak má smůlu. Měsíční poplatek aktuálně činí 190 Kč nebo 1900 Kč na rok.

Neomezený prostor na úložišti OneDrive bez navýšení ceny z 27. října 2014 vydržel pouze jeden rok. Zástupci Microsoftu dne 2. 11. 2015 oznámil, že neomezené uložiště ruší. Duvodem je, že uživatelé si nevykládali pojem „neomezené“ podobně jako Microsoft. Neomezený prostor plnili daty podle svého uvážení, tedy nahrávaly knihy, filmy a fotografie.

Vybraní uživatelé celekem bez práce uložili až 75 TB což odpovídá slušné sbírce filmů, na tak velkém prostoru by se dala vybudovat i slušně velká knihovna

Při přeplacení balíku Office 365 v rámci OneDrive lze nově využít pouze 1TB. Pokud hranici překročíte máte 12 měsíců na přesun dat jinam.

V případě bezplatného OneDrive je snížen limit z 15 na 5 GB a taktéž máte 12 měsíců na přesun. Zrušen je též bonus za synchronizaci z foťáku.

Můžete využívat bezplatný Office 365 a 1TB OneDrive uložiště na jeden roku, pokud zaregistrujete svojí platební kartu.

Varianta předplatného 100 GB za 46 Kč a 200 GB za 92 Kč byla zrušena a nahrazena tarifem 50GB za 46 Kč měsíčně pro nové uživatele. I tak je zde slušný prostor pro ukládání. eknihy zdarma často nemají ani 10 MB.

 

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce