Monitor 4k2k od Acer s technologií NVIDIA® G-SYNC™

14.8.2014

Společnost Acer ohlásila příchod nového herního monitoru Acer XB280HK, který je prvním 4k2k monitorem na světě s technologií NVIDIA® G-SYNC pro ohromující extrémně plynulý obraz bez viditelných pixelů a se sytými barvami pro skvělé herní zážitky. Nový monitor XB280HK bude uveden na veletrhu Gamescom (14–17, srpna 2014) a prezentován na stánku společnosti NVIDIA B020 v hale 8. Je vybaven technologií EyeProtect pro zvýšení pohodlí při sledování obrazu a menší námahu očí snížením blikání, pomocí velmi nízkého minimálního jasu a technologií ComfyView.

Součástí nové řady velkých herních monitorů XB0 je model určený pro počítačové nadšence hledající intenzivní zážitek a špičkové hraní her. Má velký 28" displej s LED podsvícením a 4k2k Ultra HD rozlišením (3 840 × 2 160 px), které je čtyřikrát vyšší, než 1080p Full HD a přináší úžasně vysokou kvalitu obrazu pro vynikající vizuální zážitek.

S počítačem osazeným grafickou kartou GeForce® GTX je díky zobrazovací technologii NVIDIA® G-SYNC synchronizována obnovovací frekvence obrazu s GPU. Díky tomu došlo k odstranění trhání obrazu a drastické minimalizování zadrhávání a zpoždění obrazu pro bezchybné vysoce citlivé hraní bez záseků. Scény se objeví okamžitě, objekty vypadají ostřejší, živější a hraní je plynulejší a citlivější, což poskytuje hráčům významné výhody.

Model Acer XB280HK vychází funkcí EyeProtect, které berou v úvahu dlouhodobé používání monitoru náročnými uživateli, jako jsou programátoři, spisovatelé a grafici:

  • Technologie Flicker-less pro snížení blikání – stabilní napájení eliminuje blikání obrazovky, což uvítají zejména nároční uživatelé, kterým se sníží namáhání očí.

  • Technologie Low dimming pro nízký minimální jas – umožňuje nastavit jako minimum 15 % jasu při nízké úrovní okolního osvětlení a snižuje tak namáhání očí. Minimální úroveň jasu u standardních monitorů přitom začíná na 30 %.

  • Technologie ComfyView pro redukci odlesků – panel s matným povrchem snižuje odrazy okolních zdrojů světla.

Monitor Acer XB280HK nabízí pozorovací úhly 170/170°, abyste si mohli vychutnat skvělé barvy při pohledu z téměř libovolného úhlu. Grafické rozhraní DisplayPort™ v1.2 přenáší videosignály až ve 4K UHD rozlišení a nechybí ani čtveřice USB 3.0 portů umístěných na boku a spodní části monitoru pro připojení klávesnice, myši či mobilních zařízení.

Multifunkční stojan ErgoStand umožňuje náklon obrazovky od -5° do 35° a zajistí tak možnost nastavit nejlepší pozorovací úhel. Základnu lze otočit o 120° na pravou či levou stranu, abyste mohli ostatním cokoli ukázat. Měnit je možné i výšku umístění obrazovky až do 150 mm pro optimální komfort při sledování obrazu. A nechybí ani možnost otočení obrazovky na výšku, čímž získáte novou perspektivu při sledování obrazu.

Pro konstrukci tohoto ekologicky šetrného monitoru byly použity recyklované materiály a jeho panel se obešel bez rtuti a arzenu. Na nižší spotřebě energie má zásluhu použité LED podsvícení, navíc tento monitor získal kvalifikaci ENERGY STAR®(1).

Model Acer XB280HK bude k dispozici v Evropě za cenu od 16 990,- Kč.

fotografie monitor Acer 4k2 NVIDIA® G-SYNC™ základní pohled fotografie monitor Acer 4k2 NVIDIA® G-SYNC™ boční pohled

 

O společnosti Acer

Společnost Acer, která se zabývá hardwarem, softwarem a službami, byla založena již v roce 1976. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Mezi nabízené produkty společnosti Acer patří počítače, monitory, projektory, servery, tablety a chytré telefony. Všechno to jsou nástroje, které našim zákazníkům umožňují prozkoumávat až za hranice možností a získávat více zkušeností. Společnost Acer, která zaměstnává 7 500 lidí, je čtvrtou největší firmou na světě vyrábějící počítače (IDC 2013) a v roce 2013 dosáhly její tržby 12,02 miliardy amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.

© 2014 Acer Inc. Všechna práva vyhrazena. Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Inc. Ostatní ochranné známky, registrované obchodní značky a/nebo servisní značky, které jsou vytištěny nebo uvedeny jiným způsobem, jsou majetkem příslušných vlastníků.

1 Splňuje požadavky programu ENERGY STAR® stanovené agenturou pro ochranu životního prostředí (U.S. Environmental Protection Agency) a ministerstvem energetiky USA (U.S. Department of Energy).

 

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce