Novým šéfem v Aceru je George Huang

21.8.2014

Výrobce Acer se zabývá vývojem hardwaru i softwaru. Založena byla v roce 1976. Acer vyrábí počítače, monitory, projektory, servery, notebooky, tablety i chytré telefony.

Acer oznamuje, že bude prezidentem společnosti Acer pro Evropu, Střední Východ a Afriku (EMEA) jmenován Luca Rossi. Současný prezident Aceru pro oblast EMEA, Oliver Ahrens, přijal novou výzvu pracovat jako prezident pro nově vzniklý region Pan-Asia Pacific, který bude zahrnovat Čínu, Tchaj-wan, Asii a Tichomoří. Od seskupení Číny, Tchaj-wanu a asijsko-pacifické oblasti do jedné regionální správy očekává společnost Acer zlepšení rozdělování a sdílení zdrojů, zvýšení konkurenceschopnosti a obchodní výkonnosti v regionu. Organizační změny a jmenování vstoupí v platnost 1. srpna 2014.

Novým předsedou společnosti Acer byl během posledního zasedání představenstva jmenován George Huang, jeden ze spoluzakladatelů společnosti Acer a dlouholetý člen představenstva. Stan Shih byl pak vyzván, aby pracoval na pozici čestného předsedy.

Rossi se ke společnosti Acer přidal v roce 2009, pracoval na pozici regionálního ředitele Acer Europe. V roce 2011 byl jmenován ředitelem oddělení značky Packard Bell a zároveň vedl spotřebitelskou divizi oblasti EMEA jako viceprezident. Ke jmenování Rossiho, aby vedl činnost celé oblasti EMEA, vedly jeho podnikatelské zkušenosti a průmyslové zázemí. Ahrens zanechal Rossimu velké dědictví, na kterém může stavět. Oba v průběhu několika posledních let úzce spolupracovali, aby v regionu udělali z Aceru významnou značku a vybudovali pevný základ pro budoucnost.

Pro Olivera Ahrense není práce pro Acer Asia ničím novým; v roce 2009 působil jako prezident Acer China, kde podíl společnosti Acer na trhu společně s příjmy vyrostl téměř trojnásobně. Byl uznán Ahrensův významný přínos, a proto byl v roce 2011 povýšen na senior viceprezidenta. V roce 2012 se vrátil do oblasti EMEA jako prezident, aby zde vedl činnost společnosti Acer.

Dnešní oznámení je o nasazení nejlépe kvalifikovaných představitelů do rolí zaměřených na obnovení růstu Aceru. Společnost Acer oznamila, že oceňuje, že má silné vedení k tomu, aby se posunula od značky hardwaru na informační, technologickou a komunikační společnost.

 

 

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce