Novým šéfem v Aceru je George Huang

21.8.2014

Výrobce Acer se zabývá vývojem hardwaru i softwaru. Založena byla v roce 1976. Acer vyrábí počítače, monitory, projektory, servery, notebooky, tablety i chytré telefony.

Acer oznamuje, že bude prezidentem společnosti Acer pro Evropu, Střední Východ a Afriku (EMEA) jmenován Luca Rossi. Současný prezident Aceru pro oblast EMEA, Oliver Ahrens, přijal novou výzvu pracovat jako prezident pro nově vzniklý region Pan-Asia Pacific, který bude zahrnovat Čínu, Tchaj-wan, Asii a Tichomoří. Od seskupení Číny, Tchaj-wanu a asijsko-pacifické oblasti do jedné regionální správy očekává společnost Acer zlepšení rozdělování a sdílení zdrojů, zvýšení konkurenceschopnosti a obchodní výkonnosti v regionu. Organizační změny a jmenování vstoupí v platnost 1. srpna 2014.

Novým předsedou společnosti Acer byl během posledního zasedání představenstva jmenován George Huang, jeden ze spoluzakladatelů společnosti Acer a dlouholetý člen představenstva. Stan Shih byl pak vyzván, aby pracoval na pozici čestného předsedy.

Rossi se ke společnosti Acer přidal v roce 2009, pracoval na pozici regionálního ředitele Acer Europe. V roce 2011 byl jmenován ředitelem oddělení značky Packard Bell a zároveň vedl spotřebitelskou divizi oblasti EMEA jako viceprezident. Ke jmenování Rossiho, aby vedl činnost celé oblasti EMEA, vedly jeho podnikatelské zkušenosti a průmyslové zázemí. Ahrens zanechal Rossimu velké dědictví, na kterém může stavět. Oba v průběhu několika posledních let úzce spolupracovali, aby v regionu udělali z Aceru významnou značku a vybudovali pevný základ pro budoucnost.

Pro Olivera Ahrense není práce pro Acer Asia ničím novým; v roce 2009 působil jako prezident Acer China, kde podíl společnosti Acer na trhu společně s příjmy vyrostl téměř trojnásobně. Byl uznán Ahrensův významný přínos, a proto byl v roce 2011 povýšen na senior viceprezidenta. V roce 2012 se vrátil do oblasti EMEA jako prezident, aby zde vedl činnost společnosti Acer.

Dnešní oznámení je o nasazení nejlépe kvalifikovaných představitelů do rolí zaměřených na obnovení růstu Aceru. Společnost Acer oznamila, že oceňuje, že má silné vedení k tomu, aby se posunula od značky hardwaru na informační, technologickou a komunikační společnost.

 

 

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce