Aktuality

Logitech dnes představila bezdrátovou webovou kameru

16.10.2012

společnost Logitech dnes oznámila uvedení bezdrátové webové kamery s připojením přes Wi-Fi. Webkamera Logitech® Broadcaster Wi-Fi® Webcam je určena pro uživatele počítačů Mac® a umožňuje dosažení mnohem dynamičtějšího streamingu, záznamů a video chatování. Díky tomu, že je bezdrátová, může snímat

Lenovo s novým ultrabookem ThinkPad T430u

4.10.2012

Lenovo představilo ultrabook ThinkPad T430u jak je patrno z názvu jedná se o řadu T. Ultrabook je vybaven procesorem od INTEL IvyBridge Core i5-3317U, 4 GB RAM, 500GB HDD diskem s 24GB SSD

Acer rozšiřuje úhradu nákladů upgrade na Windows 8

1.10.2012

Společnost Acer je přesvědčena, že její zákazníci by měli mít přístup k nejmodernějším technologiím a rovněž mít možnost je využívat. Z toho důvodu aktivně podporuje oficiální program upgrade na Windows 8 firmy Microsoft.

Lenovo koupilo společnost Stoneware

27.9.2012

Výrobce počítačů Lenovo zveřejnilo informaci o akvizici americké společnosti Stoneware. Důvodem je podpora vlastního vývoje v oblasti cloud computingu.

Western Digital nabídne nové disky ještě tento rok

26.9.2012

Western Digital se přidává k výrobcům hybridních pevných disků s tloušťkou pouhých 5 mm. Disky jsou určeny především pro ultrabooky, tablety a smartphony. Při pohledu na samotný disk Vám připadá, že se jedná o balíček několika hracích karet do pokeru.

Toshiba chce snížit ceny ultrabooků pomocí hybridních harddisků

17.9.2012

Toshiba připravuje spuštění výroby nových hybridních harddisků. Princip nových disků je v kombinací klasického rotačního disku a modernějšího SSD. Cílem Toshiby je být první na trhu a snížit cenu výroby ultrabooků. Disky budou vybaveny flash pamětí NAND s kapacitou 8 GB.

Kopíruje Samsung od Applu?

6.9.2012

Soudní pře mezi Samsungem a Applem ještě není u konce a další klíčový verdikt soud vyřkne nejspíše až na začátku prosince. Během přelíčení se však objevila řada zajímavých dokumentů. Jeden z trumfů Samsungu má zpochybnit nároky Applu na proplacení neprodaných iOS zařízení.

Ultrabook, nebo tablet?

3.9.2012

Ačkoli nás vystavovatelé v Berlíně přesvědčovali, že U920T je tablet s výsuvnou klávesnicí, Toshiba jej oficiálně označuje jako konvertibilní ultrabook. Jediný rozdíl oproti "normálu" je zavírání displeje. Nepřiklopíte ho na klávesnici, ale sesunete zády ke klávesnici. V tu chvíli hybrid funguje jen jako tablet.

Acer letos prodal nejvíce ultrabooků

15.8.2012

Z průzkumu společnosti Gartner vyplynul závěr, že v první polovině roku obsadil Acer první místo v celosvětovém prodeji notebooků za 2. čtvrtletí 2012. Tržní podíl Aceru v prodeji ultrabooků vzrostl za 2Q o 1,2 % na 15,4%, meziročně pak podíl rostl o 6,5 %.

Ultrabook vyhrál souboj: notebook versus ultrabook.

2.8.2012

Na serveru technet.cz proběhlo podrobné srovnání tří notebooků a ultrabokků s cílem poradit, co si má zákazník za stejné peníze raději koupit? Celkem od tří výrobců si tedy zapůjčili celkem šest výrobků, jeden notebook a jeden ultrabook. Podmínkou pro test byla stejná doporučená cena a shodná úhlopříčka.

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce