Aktuality

Asus ZenBook Prime UX 31 nejlepším ultrabookem

30.7.2012

Podle testu který proběhl v redakci technetu je ultrabook Asus ZenBook Prime UX 31 v současnosti nejlepším výrobkem na českém trhu. Jedinou výtkou je menší rozlišení na 13" displeji. 

 

Společnost AMD vykázala zisk

24.7.2012

Společnost AMD vykázala zisk 6 centů na akcii při očekávání 7 centů na akcii. Tržby byly v souladu s očekáváním a akcie společnosti po trhu klesly o 3 %.

A je to venku - Winodws 8 v prodeji od 26.10.

19.7.2012

Přesněji řečeno budou v prodeji zařízení s Windows 8 (tedy OEM) a upgrady z Windows XP, Vista a 7.

Kingston uvedení druhou generac zabezpečených USB flash disků DataTraveler®

11.7.2012

Kingston Digital, Inc.největší nezávislý výrobce paměťových produktů, oznámil uvedení druhé generace USB flash disků se zabezpečením DataTraveler® Locker+ G2 určené pro spotřebitelský trh. 

Toshiba Dynabook R632 není z levného kraje

4.7.2012

Z řady Dynabooků jsme tu naposledy měli ultraširoký R542. Ani ten nebyl z nejlevnějších, ale cena R632 se vyšplhá nad $2190 (téměř 45000 Kč). Snad i proto dosud není jisté, zda bude k mání mimo domovské Japonsko. Očekávání toho, kdo si za něj zaplatí, by však neměla zůstat nenaplněna.

NEC LaVie Z - další nejlehčí ultrabook na světě

4.7.2012

Pokud mě kdy u některé exotické elektroniky mrzelo, že u nás téměř nevyskytuje, šlo o značku NEC. Třináctipalcová LaVie Z ukrývá ve svém 14.9 mm tenkém a 875 g vážícím těle z hořčíkovo-lithiové slitiny procesor architektury Ivy Bridge (Intel Core i5 nebo i7), až 256 SSD úložiště a 4 GB RAM.

Ivy Bridge Core i3 v prodeji

29.6.2012

Konkrétněji, ultrabook osazený tímto procesorm je v prodeji. Jde o jednu z verzí IdeaPad U410 od Lenova dostupný za $799 (asi 16600 Kč). Ačkoliv je Intel Core i3-3217U zatím nejnižším modelem z řady procesorů Ivy Bridge, od Core i5 se stejnou architekturou se příliš neliší.

Intel nese s nelibostí příchod Sleekbooků

29.6.2012

Jak se zdá, každý by chtěl mít monopol na lehké, tenké a výkonné notebooky. Applu se jako výrobci MacBooku Air nelíbilo, když přišel Intel s Ultrabooky. A teď je to Intel, který má výhrady vůči Sleekbookům od HP osazeným procesory AMD. Vedoucí marketingového oddělení pro Ultrabooky Karen Regis vyjádřila obavu, že Sleekbooky budou mylně považovány za další Ultrabooky a dojde k matení zákazníků.

Windows 8 už brzy k dispozici výrobcům HW

26.6.2012

Je logické, že pokud se Microsoft s novým OS chystá udělat díru do světa v říjnu, výrobci kompatibilních zařízení jej musí dostat o něco dříve. Tato chvíle možná nastane už za necelý měsíc a partneři Microsoftu se dočkají tzv. RTM (ready to manufacturing) verze.

Všechna P pro cestování

25.6.2012

Do business řady Acer TravelMate brzy přibude model P6 v 13,3", 14" a 15.6" verzi. HW konfigurace se podobá většině nedávno uvedených ultrabooků druhé generace, ale těžko soudit, zda půjde o ultrabook. Acer zatím drží v tajnosti jak cenu, tak i míry a váhy nového modelu.

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce