Aktuality

NEC LaVie Z - další nejlehčí ultrabook na světě

4.7.2012

Pokud mě kdy u některé exotické elektroniky mrzelo, že u nás téměř nevyskytuje, šlo o značku NEC. Třináctipalcová LaVie Z ukrývá ve svém 14.9 mm tenkém a 875 g vážícím těle z hořčíkovo-lithiové slitiny procesor architektury Ivy Bridge (Intel Core i5 nebo i7), až 256 SSD úložiště a 4 GB RAM.

Ivy Bridge Core i3 v prodeji

29.6.2012

Konkrétněji, ultrabook osazený tímto procesorm je v prodeji. Jde o jednu z verzí IdeaPad U410 od Lenova dostupný za $799 (asi 16600 Kč). Ačkoliv je Intel Core i3-3217U zatím nejnižším modelem z řady procesorů Ivy Bridge, od Core i5 se stejnou architekturou se příliš neliší.

Intel nese s nelibostí příchod Sleekbooků

29.6.2012

Jak se zdá, každý by chtěl mít monopol na lehké, tenké a výkonné notebooky. Applu se jako výrobci MacBooku Air nelíbilo, když přišel Intel s Ultrabooky. A teď je to Intel, který má výhrady vůči Sleekbookům od HP osazeným procesory AMD. Vedoucí marketingového oddělení pro Ultrabooky Karen Regis vyjádřila obavu, že Sleekbooky budou mylně považovány za další Ultrabooky a dojde k matení zákazníků.

Windows 8 už brzy k dispozici výrobcům HW

26.6.2012

Je logické, že pokud se Microsoft s novým OS chystá udělat díru do světa v říjnu, výrobci kompatibilních zařízení jej musí dostat o něco dříve. Tato chvíle možná nastane už za necelý měsíc a partneři Microsoftu se dočkají tzv. RTM (ready to manufacturing) verze.

Všechna P pro cestování

25.6.2012

Do business řady Acer TravelMate brzy přibude model P6 v 13,3", 14" a 15.6" verzi. HW konfigurace se podobá většině nedávno uvedených ultrabooků druhé generace, ale těžko soudit, zda půjde o ultrabook. Acer zatím drží v tajnosti jak cenu, tak i míry a váhy nového modelu.

Trinity se pomalu blíží

20.6.2012

Jediné dosud spatřené zařízení s procesorem AMD typu Trinity byl prototyp hybridního ultrabooku od Compalu na nedávném Computexu. AMD se snaží dohnat vlak, ze kterého už mu mává Intel, a tak se, bez nějaké větší slávy okolo, objevují první variace stávajících modelů notebooků s APU Trinity. HP s Pavilionem dv6 už je na světě.

Výrobce televizorů Vizio přichází s ultrabookem

15.6.2012

Hlavně v USA působící Vizio dosud kromě televizorů vyrábelo i další domácí multimediální zařízení. Dnes naplňuje svůj slíb z lednového CES a začíná s předprodejem svých prvních počítačů. Mezi nimi je i ultrabook ve 14" a 15,6" verzi s označením Thin + Light (ano, to je skutečně jeho název).

Toshiba si oblíbila širokoúhlé ultrabooky

13.6.2012

Po nedávném představení Toshiby Satellite U845W přichází další ultrabook s displejem s poměrem stran 21:9.  Dynabook R542 (další *book pojem?) bude k dostání od konce července v Japonsku a snad se dostane i do USA.

Panasonic se pustil do notebooků

8.6.2012

Chystá do prodeje řady NX a SX, přičemž druhá z nich působí na našince trochu podivně. Nejnápadnější je určitě neobvyklé umístění optické mechaniky, která se otevírá podobně jako kazeťáky. Na kruhový touchpad s tlačítky okolo bychom si asi taky chvíli zvykali. Kvůli tloušťce přes 25 mm při úhlopříčce 12.1" sice nejde o ultrabook, ale hmotnost 1.12 kg je na podobně vybavené a odolné zařízení více než slušná.

Útok hybridů

7.6.2012

Na Computexu byla odhalena dvě zařízení, která svou variabilitu mezi ultrabookem a tabletem řeší stejným typem kontrukce. Jde o tzv. slidery - displej se posouvá přes klávesnici k uživateli a zároveň se překlápí. Výrobek Toshiby byl zmíněn na přednášce Intelu a neví se o něm téměř nic. MSI si svůj Slider Book Ultra S20 uvedlo samo.

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce