Aktuality

Trinity se pomalu blíží

20.6.2012

Jediné dosud spatřené zařízení s procesorem AMD typu Trinity byl prototyp hybridního ultrabooku od Compalu na nedávném Computexu. AMD se snaží dohnat vlak, ze kterého už mu mává Intel, a tak se, bez nějaké větší slávy okolo, objevují první variace stávajících modelů notebooků s APU Trinity. HP s Pavilionem dv6 už je na světě.

Výrobce televizorů Vizio přichází s ultrabookem

15.6.2012

Hlavně v USA působící Vizio dosud kromě televizorů vyrábelo i další domácí multimediální zařízení. Dnes naplňuje svůj slíb z lednového CES a začíná s předprodejem svých prvních počítačů. Mezi nimi je i ultrabook ve 14" a 15,6" verzi s označením Thin + Light (ano, to je skutečně jeho název).

Toshiba si oblíbila širokoúhlé ultrabooky

13.6.2012

Po nedávném představení Toshiby Satellite U845W přichází další ultrabook s displejem s poměrem stran 21:9.  Dynabook R542 (další *book pojem?) bude k dostání od konce července v Japonsku a snad se dostane i do USA.

Panasonic se pustil do notebooků

8.6.2012

Chystá do prodeje řady NX a SX, přičemž druhá z nich působí na našince trochu podivně. Nejnápadnější je určitě neobvyklé umístění optické mechaniky, která se otevírá podobně jako kazeťáky. Na kruhový touchpad s tlačítky okolo bychom si asi taky chvíli zvykali. Kvůli tloušťce přes 25 mm při úhlopříčce 12.1" sice nejde o ultrabook, ale hmotnost 1.12 kg je na podobně vybavené a odolné zařízení více než slušná.

Útok hybridů

7.6.2012

Na Computexu byla odhalena dvě zařízení, která svou variabilitu mezi ultrabookem a tabletem řeší stejným typem kontrukce. Jde o tzv. slidery - displej se posouvá přes klávesnici k uživateli a zároveň se překlápí. Výrobek Toshiby byl zmíněn na přednášce Intelu a neví se o něm téměř nic. MSI si svůj Slider Book Ultra S20 uvedlo samo.

Ultraširoký ultrabook od Toshiby

7.6.2012

Bizarně vyhlížející ultrabook s nenápadným označením U845W bude mít jako první 14.4" displej s poměrem stran 21:9 (1792x768 px). Toshiba Satellite U845W má být určena hlavně ke sledování filmů, ale lze ji též považovat za mobilní náhražku pro ty, kdo rádi pracují se dvěma monitory.

Acer Aspire S7 chráněný Gorillou

5.6.2012

Na Computexu v Taipei představil Acer 11.6" a 13.3" Aspire S7. Avšak jen víko většího z nich chrání minerální sko Gorilla Glass, které jsme dosud viděli jen u notebooku HP Envy 14 Spectre. Jinak je šasi převážně hliníkové a v případě menší verze silné pouhých 12 mm. Dotykovému Full HD displeji skvěle padnou Windows 8.

Asus Taichi: pokud nesnášíte zírání přes rameno

5.6.2012

Předseda společnosti Asus Jonney Shih představil na probíhajícím Coputexu v Taipei ultrabook se dvěma displeji. Vnitřnosti a velikost zařízení plně odpovídají parametrům ultrabooku, sklapnutím víka a zapnutím vnějšího displeje pak vznikne tablet. Spuštěny mohou být i oba displeje najednou.

Samsung nastínil budoucnost čipů

4.6.2012

Samsung Electronics vlastní patenty na tranzistorovou strukturu s grafenem vyvinutou v Samsung Advanced Institut of Technology. Dokázali se vyrovnat s největším problémem grafenových tranzistorů způsobeným polokovovou podstatou tohoto materiálu pomocí technologie Barrister. 

LG má nejtenčí ultrabook: Závod o milimetry

3.6.2012

LG ohlásilo ultrabook druhé generace Xnote Z350, nástupce poněkud neprůrazného Xnote Z330. Tloušťka tohoto 13" zařízení bude 14.7 mm, což je o 0.1 mm méně než Acer S5. Spolu s ním byla uvedena i 14" varianta Z450.

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce