Aktuality

Business ultrabook Dell těsně pod limitem

31.5.2012

Dell oznámil brzké uvedení čtrnáctipalcového profesionálního ultrabooku Latitude 6430U. Tloušťka zařízení 20.9 mm je pouhou desetinu milimetru pod hranicí potřebnou pro splnění definice ultrabooku. Bez snadno odnímatelné baterie bude notebook vážit 1.74 kg. S baterii však nejspíš překročí kritická dvě kila.

Gigabyte: "Náš ultrabook bude opravdu ze všech nejlehčí"

31.5.2012

Gigabyte u nás není tak nedostupná značka jako např. NEC, ale rozhodně patří k těm méně obvyklým. S heslem "podmaňte si šestý element" přichází 31. 5. do prodeje na domovském Taiwanu ultrabook Gigabyte X11. Při výrobě byla použita uhlíková vlákna (to má být asi ten šestý element), stejně jako v případě ThinkPadu X1 Carbon od Lenova.

Neohlášený ultrabook Dell XPS 14 avizován Amazonem

28.5.2012

Ve celosvětově známém e-shopu se objevila zmínka o supertenkém ultrabooku Dell se špičkovým vybavením a až dvanáctihodinovou výdrží baterie. Pokud Dell tuto novinku potvrdí, nedávno představený Asus Zenbook Prime bude mít pořádnou konkurenci.

Celeron is not dead

27.5.2012

Intel se rozhodl vyráběl ULV procesory pro ty, kdo se chtějí pochlubit ultrabookem, ale mají hluboko do kapsy.  Zařízení osazená novými Celerony ULV 807 a 877 s technologií Sandy Bridge sice budou jen takové "nepravé ulrabooky", ale přece jen by měly být něčím víc než netbooky.

NEC VersaPro VH: exotický maratonec

27.5.2012

V Japonsku byl uveden na trh notebook slibující více než 13 hodin na jedno nabití. Jak už napovídá název, třináctipalcová VersaPro VH je určena hlavně k profesionálnímu použití. Srdcem notebooku je procesor IntelCore i7 s architekturou Ivy Bridge a integrovanou grafikou.

Notebooky budeme moci nabíjet prostřednictvím klávesnice

25.5.2012

Vědci z kalifonské Lawrence Berkeley National Laboratory přišli s možností nabíjet notebooky pouhým psaním na klávesnici a mobilní telefony pohybem při chůzi. Klíčem je využití piezoelektrického jevu.

Kingston oznámila rozšíření podpory pro Kingston Wi-Drive.

16.5.2012

Společnost Kingston dnes oznámila další rozšíření podpory pro unikátní paměťový disk Kingston Wi-Drive. Tento stylový bezdrátový disk, který se snadno vejde do kapsy,

Logitech má nové www

15.5.2012

Společnost Logitech oficiálně spustila nový web, který je z velké části i v českém jazyce.

AMD uvádí dlouho očekávanou platformu Trinity

15.5.2012

Společnost AMD dnes oznámila velmi dychtivě očekávané uvedení  druhé generace procesorů AMD A-Series s akcelerovaným zpracováním grafiky (Accelerated Processing Unit – APU  s kódovým označením „Trinity“ pro mainstreamové i ultratenké notebooky

IPad Sluncem políbený

4.5.2012

Společnost Logitech dnes oznámila další doplněk k iPadu a zároveň přírůstek do řady produktů se solárním napájením: obal se solární klávesnicí Logitech® Solar Keyboard Folio.

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce