Aktuality

Japonský zápasník sumo

3.6.2012

Japonský výrobce Dospara Prime začal nabízet Altair Ultrabook s hybridním úložištěm o velikosti 5 TB. Tento ultrabook nemá být ani nejtenčí ani nejlehčí (1.7 kg) - sází na všestranné vybavení.

Business ultrabook Dell těsně pod limitem

31.5.2012

Dell oznámil brzké uvedení čtrnáctipalcového profesionálního ultrabooku Latitude 6430U. Tloušťka zařízení 20.9 mm je pouhou desetinu milimetru pod hranicí potřebnou pro splnění definice ultrabooku. Bez snadno odnímatelné baterie bude notebook vážit 1.74 kg. S baterii však nejspíš překročí kritická dvě kila.

Gigabyte: "Náš ultrabook bude opravdu ze všech nejlehčí"

31.5.2012

Gigabyte u nás není tak nedostupná značka jako např. NEC, ale rozhodně patří k těm méně obvyklým. S heslem "podmaňte si šestý element" přichází 31. 5. do prodeje na domovském Taiwanu ultrabook Gigabyte X11. Při výrobě byla použita uhlíková vlákna (to má být asi ten šestý element), stejně jako v případě ThinkPadu X1 Carbon od Lenova.

Neohlášený ultrabook Dell XPS 14 avizován Amazonem

28.5.2012

Ve celosvětově známém e-shopu se objevila zmínka o supertenkém ultrabooku Dell se špičkovým vybavením a až dvanáctihodinovou výdrží baterie. Pokud Dell tuto novinku potvrdí, nedávno představený Asus Zenbook Prime bude mít pořádnou konkurenci.

Celeron is not dead

27.5.2012

Intel se rozhodl vyráběl ULV procesory pro ty, kdo se chtějí pochlubit ultrabookem, ale mají hluboko do kapsy.  Zařízení osazená novými Celerony ULV 807 a 877 s technologií Sandy Bridge sice budou jen takové "nepravé ulrabooky", ale přece jen by měly být něčím víc než netbooky.

NEC VersaPro VH: exotický maratonec

27.5.2012

V Japonsku byl uveden na trh notebook slibující více než 13 hodin na jedno nabití. Jak už napovídá název, třináctipalcová VersaPro VH je určena hlavně k profesionálnímu použití. Srdcem notebooku je procesor IntelCore i7 s architekturou Ivy Bridge a integrovanou grafikou.

Notebooky budeme moci nabíjet prostřednictvím klávesnice

25.5.2012

Vědci z kalifonské Lawrence Berkeley National Laboratory přišli s možností nabíjet notebooky pouhým psaním na klávesnici a mobilní telefony pohybem při chůzi. Klíčem je využití piezoelektrického jevu.

Kingston oznámila rozšíření podpory pro Kingston Wi-Drive.

16.5.2012

Společnost Kingston dnes oznámila další rozšíření podpory pro unikátní paměťový disk Kingston Wi-Drive. Tento stylový bezdrátový disk, který se snadno vejde do kapsy,

Logitech má nové www

15.5.2012

Společnost Logitech oficiálně spustila nový web, který je z velké části i v českém jazyce.

AMD uvádí dlouho očekávanou platformu Trinity

15.5.2012

Společnost AMD dnes oznámila velmi dychtivě očekávané uvedení  druhé generace procesorů AMD A-Series s akcelerovaným zpracováním grafiky (Accelerated Processing Unit – APU  s kódovým označením „Trinity“ pro mainstreamové i ultratenké notebooky

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce