Aktuality

České internetové uzly dosáhly rekordů

22.9.2014

NIX.CZ se dostal mezi devítku největších evropských IXP, které překročily hranici 300 Gbps. Aktuální rekord má hodnotu 306,9 Gbps.

Kdy bude více webů než obyvatel planety?

20.9.2014

Podle měření zakladatele internetu Tima Bernerse-Lee již počet webů překonal jednu miliardu. Další měření ukazuje, že se blíží hranice 3 miliard uživatelů internetu. 

Nejtenčí smartphone od Aceru

4.9.2014

Nejtenčí smartphone Liquid Jade se začne v Evropě prodávat od 7. září 2014. Společnost Acer po uvedení tohoto smartphonu na červnovém Computexu v Tchaj-pej, představí smartpone i na veletrhu IFA v Berlíně.

Amazon kupuje Twitch

26.8.2014

Americká internetová společnost Amazon(Nasdaq:AMZN) koupila za 970 mil. USD službu pro on-line přenos videoher Twitch.

Komplikace Microsoft v Číně

25.8.2014

Čínský antimonopolní regulátor obvinil společnost Microsoft (MSFT) z toho, že jeho údaje o prodejích software v Číně nebyly v plném rozsahu transparentní. 

Novým šéfem v Aceru je George Huang

21.8.2014

Novým předsedou společnosti Acer byl během posledního zasedání představenstva jmenován George Huang,

Monitor 4k2k od Acer s technologií NVIDIA® G-SYNC™

14.8.2014

Společnost Acer ohlásila příchod nového herního monitoru Acer XB280HK, který je prvním 4k2k monitorem na světě s technologií NVIDIA® G-SYNC pro ohromující extrémně plynulý obraz bez viditelných pixelů a se sytými barvami pro skvělé herní zážitky.

Interval výměny mobilů je 2 roky

31.7.2014

Češi mění starou elektroniku za novou stále rychleji. Interval výměny mobilů(smartphony) se podle prodejců zmenšil na dva roky, notebooky(ultrabooky) či počítače lidé mění v průměru po dvou až třech letech.

Samsung prodlouží výrobu Galaxy SIII

30.7.2014

Samsung prodlouží výrobu velmi úspěšného modelu smartphone Galaxy SIII. Současně nabídne nový model smartphonu SIII Neo s poslední verzí Androidu a větší pamětí. K dostání budou tyto modely smrtphonů od začátku srpna.

Lenovo prodává nejvíce počítačů

8.7.2014

Lenovo si drží první příčku ve světovém žebříčku prodaných osobních počítačů(notebook, tablet). Dle agentury Gartner je tržní podíl Lenova 19,2 %, co představuje růst z předchozích 16,7% v roce 2012. Druhou příčku si udržuje americký koncern Hewlett-Packard, na třetím místě se drží počítače značky Dell.

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce