Aktuality

Intel přestává vyvíjet základní desky pro stolní PC

25.1.2013

Stolním počítačům zvoní hrana, nastupují ultrabooky. Podíl klasických stolních PC se rok od roku snižuje. Důkazem jsou problémy amerického výrobce  DELL, trochu to pripomíná vývoj výrobců mobilů Nokia a Apple. Dell před několika lety patřil ke špičce a byl jedním z největších výrobců počítačů. Hodnota Dell prudce klesá a již se objevily zprávy, že skupina investorů jedná o převzetí kontoly, spekuluje se, že mezi investory by mohl být i Microsoft..

Konvertibilní ultrabook od Lenova

22.1.2013

Čínský výrobce Lenovo představil nejnovější ultrabook pro firemní použití ThinkPad Helix. U výrobku je použita technologie  „Rip and Flip“ - česky odtrhni a otoč společně s designem nové generace.

Podíl smartphonů stoupl přes 40%

21.1.2013

V roce 2012 se ve světě prodalo okolo 1,77 miliardy mobilních telefonů. Počet kusů je dle analytiků na stejné urovni jako v roce 2011. Podíl smartphonů na celkovém počtu stoupl z 27% na 42%. 

Intel: Když to není dotykové, nebude to ultrabook

20.1.2013

Intel přitvrzuje v souvislosti s označením výrobků ultrabook. Již nechce tolerovat další ústupky, hlavně co se tloušťky a váhy. Označení ultrabook nyní budou moci použít jen výrobky s dotykovým displejem.

Nový čip od Nvidie Tegra 4

7.1.2013

Nvidia předvedla v Las Vegas na veletrhu spotřební elektroniky nový počítačový čip pod názvem Tegra 4.

Chromebook Samsung s produktovým označením XE303c12

11.12.2012

Chromebook Samsung s produktovým označením XE303c12 je nejnovější přírůstek v rodině počítačů s operačním systémem Chrome OS od Googlu.

Acer oživil své webové stránky Acer.cz

22.11.2012

Acer oživil své webové stránky Acer.cz, aby poskytnul těm, kdo surfují na internetu nové vysoce intuitivní rozhraní optimalizované na dotykové ovládání. Nový je také vzhled stránek, který ztělesňuje ducha značky. Webové stránky umožňují snadnější navigaci a mnoho uživatelsky příjemných funkcí, které demonstrují vedoucí postavení Aceru v digitálním světě.

Prodeje osobních počítačů se výrazně propadly

19.11.2012

Prodejci hlásí výrazné propady v prodeji osobních počítačů. Stav se týká celého světa a samozřejmě i České republiky. Ve třetím kvartále letošního roku došlo k meziročnímu propadu o -14,5 %!

Bude mít Apple vlastní čipy?

6.11.2012

Gigant Apple vystrašil Intel. Objevila se zpráva, že v budoucnu plánuje nahradit procesory Intel ve svých počítačích Mac PC jinou, prozatím neupřesněnou, čipovou technologií

Nokia uvede na evropské trhy telefony s OS Windows 8

30.10.2012

Dle agenturních zpráv uvede výrobce mobilních zařízení Nokia již v tomto týdnu na evrpský trh telefony s OS Windows 8 od Microsoftu. Prodej modelů Lumia 920 a Lumia 820 začne ve Francii a Velké Británii.

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce