Aktuality

Lenovo s novým ultrabookem ThinkPad T430u

4.10.2012

Lenovo představilo ultrabook ThinkPad T430u jak je patrno z názvu jedná se o řadu T. Ultrabook je vybaven procesorem od INTEL IvyBridge Core i5-3317U, 4 GB RAM, 500GB HDD diskem s 24GB SSD

Acer rozšiřuje úhradu nákladů upgrade na Windows 8

1.10.2012

Společnost Acer je přesvědčena, že její zákazníci by měli mít přístup k nejmodernějším technologiím a rovněž mít možnost je využívat. Z toho důvodu aktivně podporuje oficiální program upgrade na Windows 8 firmy Microsoft.

Lenovo koupilo společnost Stoneware

27.9.2012

Výrobce počítačů Lenovo zveřejnilo informaci o akvizici americké společnosti Stoneware. Důvodem je podpora vlastního vývoje v oblasti cloud computingu.

Western Digital nabídne nové disky ještě tento rok

26.9.2012

Western Digital se přidává k výrobcům hybridních pevných disků s tloušťkou pouhých 5 mm. Disky jsou určeny především pro ultrabooky, tablety a smartphony. Při pohledu na samotný disk Vám připadá, že se jedná o balíček několika hracích karet do pokeru.

Toshiba chce snížit ceny ultrabooků pomocí hybridních harddisků

17.9.2012

Toshiba připravuje spuštění výroby nových hybridních harddisků. Princip nových disků je v kombinací klasického rotačního disku a modernějšího SSD. Cílem Toshiby je být první na trhu a snížit cenu výroby ultrabooků. Disky budou vybaveny flash pamětí NAND s kapacitou 8 GB.

Kopíruje Samsung od Applu?

6.9.2012

Soudní pře mezi Samsungem a Applem ještě není u konce a další klíčový verdikt soud vyřkne nejspíše až na začátku prosince. Během přelíčení se však objevila řada zajímavých dokumentů. Jeden z trumfů Samsungu má zpochybnit nároky Applu na proplacení neprodaných iOS zařízení.

Ultrabook, nebo tablet?

3.9.2012

Ačkoli nás vystavovatelé v Berlíně přesvědčovali, že U920T je tablet s výsuvnou klávesnicí, Toshiba jej oficiálně označuje jako konvertibilní ultrabook. Jediný rozdíl oproti "normálu" je zavírání displeje. Nepřiklopíte ho na klávesnici, ale sesunete zády ke klávesnici. V tu chvíli hybrid funguje jen jako tablet.

Acer letos prodal nejvíce ultrabooků

15.8.2012

Z průzkumu společnosti Gartner vyplynul závěr, že v první polovině roku obsadil Acer první místo v celosvětovém prodeji notebooků za 2. čtvrtletí 2012. Tržní podíl Aceru v prodeji ultrabooků vzrostl za 2Q o 1,2 % na 15,4%, meziročně pak podíl rostl o 6,5 %.

Ultrabook vyhrál souboj: notebook versus ultrabook.

2.8.2012

Na serveru technet.cz proběhlo podrobné srovnání tří notebooků a ultrabokků s cílem poradit, co si má zákazník za stejné peníze raději koupit? Celkem od tří výrobců si tedy zapůjčili celkem šest výrobků, jeden notebook a jeden ultrabook. Podmínkou pro test byla stejná doporučená cena a shodná úhlopříčka.

Asus ZenBook Prime UX 31 nejlepším ultrabookem

30.7.2012

Podle testu který proběhl v redakci technetu je ultrabook Asus ZenBook Prime UX 31 v současnosti nejlepším výrobkem na českém trhu. Jedinou výtkou je menší rozlišení na 13" displeji. 

 

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce