Toshiba chce snížit ceny ultrabooků pomocí hybridních harddisků

17.9.2012

Toshiba očekává, že náklady na výrobu by se snížili a výrobce by mohl cenově konkurovat ultrabookům a sařízením používající disky SSD. V výrobci uvádí, že disky SSD mají až 25 % podíl na celkové ceně ultrabooku.

Podle představitelů Toshiby je cílem soustředit se na budoucnoust ultrabooků a konkurovat tabletům. Chtějí přesvědčit zákazníky aby se vrátili zpět k notebookům a ultrabookům.

Toshiba si od vývoje nových disků slibuje zkrácení startu počítače až o 40 % ve srovnání s klasickým diskem. Již testuje dva modely s kapacitou 1 TB a druhý s kapacitou 750 GB.

Plošná výroba začne již tento rok v říjnu. Do března příštího roku bude na trhu a ž miliony těchto nových disků.

Petr Kliment, ultrabook.cz

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce