Trinity se pomalu blíží

20.6.2012

Na něj se dotahuje Samsung s obnovenou řadou Series 5 a MSI s herním notebookem GX60. První konkurencí ultrabooků vybavených Intelem Ivy Bridge budou nejspíš sleekbooky HP Envy. K výrobě APU Trinity se používá 32 nm technologie, kterou procesory Ivy Bridge se svými 22 nm 3D tranzistory nechaly za sebou. AMD i přesto může nabídnout více než jen cenovou výhodu - zakládá si hlavně na vysoce efektivním propojení GPU a CPU. Jen pro upřesnění: procesory Trinity jsou ty z řady A8 a A10. Nižší modely z řady A a řada E2 nese označení Llano. Trinity a Llano jsou jen pracovní kódová jména, takže je v žádném názvu procesoru nenajdeme. Nejinak je tomu i v případě intelovských Ivy a Sandy Bridge.

Zpět na přehled aktualit o ultrabucích

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce