Acer představuje nové notebooky Aspire s vysokým výkonem a stylovým designem

22.4.2015

Společnost Acer dnes představila své nové notebooky pro rok 2015 a období „zpátky do školy“. Patří mezi ně nové modely Aspire V 15 s kovovým estetickým vzhledem, notebooky Aspire E s vysokým výkonem zabaleným do propracovaného designu a nová řada notebooků Aspire ES se všemi zásadními funkcemi za bezkonkurenční cenu. Všechny nové notebooky jsou připraveny na bezplatný upgrade na Windows 10.

 Notebooky Aspire V 15 – Plně vybaveny a se stylovým designem

 Nové notebooky Aspire V 15 jsou ozdobeny horním hliníkovým krytem s potiskem pokročilou technologií nanotisku od Aceru, díky které se mohou pochlubit luxusním a jedinečně

Mohou zde být některá hardwarová/softwarová omezení a dostupnost funkcí se liší v závislosti na konkrétní konfiguraci. Zařízení musí být připojeno k internetu a musí mít zapnutou službu Windows Update. Pokud se zákazník rozhodne obrátit na servisní středisko s požadavkem na provedení upgradu, Acer si vyhrazuje právo za tuto poskytnutou službu účtovat poplatek. Nabídka bezplatného upgradu na Windows 10 platí pouze první rok od vydání Windows 10.

texturovaným kovovým povrchem. Stříbrné kovové panty jsou stylově kontrastní, vizuální dojem je tedy podobný jako u notebooků Aspire V Nitro, které získaly řadu ocenění. Nechybí ani podsvícená klávesnice, která nejenže notebookům přidává na moderním vzhledu, ale je také velmi praktická při psaní v temném prostředí.

Notebooky Aspire V 15 jsou osazeny procesory 5. generace1 Intel® Core™ a nejnovějšími grafickými čipy NVIDIA® GeForce® 940M. Díky tomu poskytnou vysoký procesorový i grafický výkon. Notebooky mají až 16 GB paměti a 2 TB pevný disk1, nebo mohou být osazeny rychlým 1TB hybridním diskem (SSHD), se kterým si uživatelé budou moci vychutnat rychlý přístup k datům jako u SSD při velké kapacitě disku. Fotky, videa, hry a prezentace, zkrátka vše bude vypadat mnohem realističtěji a zřetelněji díky Full HD displeji. Díky zvuku Dolby® Digital Plus a DVD-RW mechanice s podporou disků M-Disc je Aspire V 15 ideální na zábavu.

Notebooky Aspire E – Líbivý design a atraktivní funkce

Nové notebooky Aspire E budou k dispozici v různých barevných provedeních a se 14", 15,6" nebo 17,3" displejem. Zadní strana víka a spodek má vzorování připomínající textilii, čehož bylo dosaženo zbrusu novým procesem. Součástí tohoto procesu bylo 3D skenování vzorků látek, které byly replikovány do forem vytvořených technologií 3D tisku a dokončeny procesem laserového gravírování.

Díky nejnovějším procesorům Intel1, grafice NVIDIA® GeForce® 940M s dedikovanou DDR3 VRAM pamětí nebo grafice AMD Radeon™ R8 a R6, 16 GB paměti RAM a možnosti volby 2TB HDD či 1TB SSHD, poskytnou notebooky Aspire E vysoký výkon pro každodenní používání.

Řada notebooků Aspire ES – Pokryje základní potřeby při práci i zábavě

Nově uvedená řada notebooků Aspire ES poskytuje uživatelům vše, co potřebují pro práci i zábavu, balancuje mezi produktivitou a snadnou přenositelností, a zároveň jim neudělá díru do peněženky. Díky designu Acer FlowCurve a možnosti volby z pěti různých velikostí displeje od 11,6" do 17,3", nabídnou cenově dostupné a univerzální notebooky Aspire ES všechny funkce potřebné pro plnění každodenních úkolů. Notebooky řady Aspire ES jsou osazeny úspornými procesory Intel Pentium/Celeron1, až 8 GB paměti RAM, 1TB pevným diskem a volitelnou DVD-RW mechanikou, aby splnily různé potřeby s nekompromisní přidanou hodnotou

1Specifikace se mohou lišit v závislosti na konkrétním modelu

Společnost Intel s Acerem úzce spolupracuje již mnoho let na celé řadě produktů, které jsou atraktivní jak pro podniky, tak pro spotřebitele,“ řekl Navin Shenoy, viceprezident a generální ředitel divize Mobility Client Platforms společnosti Intel Corporate. „Nové notebooky Aspire V 15 s 5. generací procesorů Intel Core přináší vysoký výkon, který uspokojí náročnější uživatele i nadšence a řadu Aspire E pohání procesory Intel Core, Pentium nebo Celeron pro skvělý výkon při každodenním používání a cenovou dostupnost. Jsou novými příklady naší dlouho trvající spolupráce.“

Vysoká rychlost připojení díky pokročilému bezdrátovému MU-MIMO standardu a gigabitovému ethernetu

Nové notebooky Aspire E1 podporují až třikrát rychlejší2 bezdrátové Wi-Fi připojení 802.11ac s technologií MU-MIMO3 od společnosti Qualcomm, která umožňuje přistupovat většímu množství uživatelů současně ke stejnému kanálu. Díky vyšší účinnosti při více klientech budou mít podporované sítě více času a kapacity pro souběžnou obsluhu notebooků a dalších mobilních zařízení.

Acer Aspire E poskytne jako první notebook na trhu s integrovanou funkcí MU-MIMO vysokou efektivitu a výkon sítě,“ řekl Cormac Conroy, viceprezident of engineering společnosti Qualcomm Technologies, Inc. „MU-MIMO slibuje převrat ve Wi-Fi sítích. Díky této technologii budou moci uživatelé dělat více, než bylo dříve s jejich připojenými zařízeními možné. Jsme rádi, že můžeme jako první na této důležité technologii spolupracovat se společností Acer.“

Všechny nové notebooky jsou určeny pro práci i zábavu, proto podporují gigabitové LAN připojení 10/100/1000, které je až desetkrát rychlejší, než tradiční 10/100 ethernetové porty.

Díky Acer TrueHarmony se obejdete bez externích reproduktorů

Nové modely notebooků Aspire E jsou vybaveny nejnovější audio technologií TrueHarmony od Aceru, která je unikátní kombinací inovativního hardwaru a softwaru. Acer TrueHarmony přináší přirozený zvuk, který posouvá zábavu na novou úroveň. Díky konstrukci s papírovou membránou, speciálně navržené pro vyšší pevnost a pružnost, poskytují reproduktory přesný zvuk s širším rozsahem basů a menším zkreslením. Ekvalizér optimalizuje vyvážení

1 Dostupnost a specifikace se liší v závislosti na modelu a na zemi prodeje. Kompatibilní modely: Aspire E 14 and E 15

2U podporovaných sítí, skutečná rychlost závisí na dosahu, rychlosti připojení k internetu, místních podmínkách, velikosti sítě a na dalších faktorech.

3MU-MIMO: Multi-User Multiple-Input a Multiple-Output 

frekvenčního spektra, aby byly filmy realističtější, hudba měla větší hloubku a hry byly ještě zábavnější.

Acer BluelightShield™ umožňuje pohodlnější čtení při menší únavě očí

Notebooky od Aceru uvedené v roce 2015 jsou vybaveny filtrem BluelightShield, který efektivně snižuje únavu očí tím, že omezuje vyzařování modrého světla z obrazovky. Nabízí čtyři režimy:

  • Nízká redukce: Snižuje emisi modrého světla z LED podsvícení o 18 %, což je stejně účinné jako brýle s filtrem proti modrému světlu.

  • Střední a vysoká redukce: Snižuje emise modrého světla LED podsvícení o 36 % respektive o 54 %.

  • Dlouhodobý režim: Profesionálně vyladěný optickými inženýry pro snížení namáhání zraku při dlouhé práci.

Pohodlné, přesné a intuitivní ovládání

Notebooky Aspire V 15 a Aspire E se mohou pochlubit nově navrženou chiclet klávesnicí, která nabízí jistou hmatovou odezvu s vyšším zdvihem. Klávesy jsou optimálně rozmístěny a mají 0,3mm prohyb, který při psaní přináší ještě větší pohodlí. Nové je také zapínací tlačítko Acer Power Button integrované do klávesnice. Přináší čistší vzhled horní strany základny a zabraňuje nechtěnému vypnutí notebooku díky možnosti nastavení chování při různých délkách stisku této klávesy.

Společnost Acer také do notebooků implementovala svůj touchpad Precision Touchpad, který sjednocuje ovládání Windows tím, že umožňuje používání gesty podobně jako na dotykové obrazovce, funguje tedy například zoom sevřením, přejetí nebo posuv. To přináší nejen plynulé a citlivé ovládání, ale také vyšší přesnost díky vyššímu rozlišení hardwaru a vestavěné detekci položené dlaně.

 

Důraz na detail

Notebooky Aspire E se mohou pochlubit certifikací Skype pro bezproblémovou zvukovou i video komunikaci. Hardware i software byl vyladěn tak, aby prošel náročným certifikačním procesem, který zajistí bezproblémovou hlasovou komunikaci, bez zpoždění nebo mezer. Zvuk je věrný a bez zkreslení a také video je realistické a přesné. Notebooky jsou vybaveny dvěmi 

 

rychlými porty USB 3.0, přičemž je jeden neustále napájen pro pohodlné nabíjení zařízení i po vypnutí notebooku.

 

Cena a dostupnost

 

Notebooky Acer Aspire V 15 se začnou prodávat v červenci za cenu od 19.990,- Kč / 729€.

 

Notebooky Acer Aspire E se začnou prodávat v květnu za cenu od 11.990,- Kč / 439€.

 

Notebooky Acer Aspire ES se začnou prodávat v červnu za cenu od 6.990,- Kč / 259€.

 

 

 

Více informací o dostupnosti, přesné parametry a ceny naleznete na stránkách www.acer.cz.

 

Nové notebooky Aspire V 15, Aspire E a Aspire ES byly dnes představeny na tiskové konferenci Next @ Acer ve 4 World Trade Center v New Yorku, kde společnost Acer odhalila svá nejnovější zařízení a řešení pro rodiny s dětmi, studenty a profesionály. Pro více informací navštivte stránky acer.com/nextatacer.

 

Zpět na přehled článků

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce