Asus U24A: Vítězství klávesnice nad displejem

29.8.2012

Od 6. září bude v Japonsku dostupný maličký notebook Asus U204A a není vyloučeno, že se dostane i mimo asijský trh. Ačkoliv jde o velice kompaktní zařízení, nelze jej řadit mezi ultrabooky kvůli jeho tloušťce dosahující až 27.6 mm při úhlopříčce 11,6". Protože nejsem zvláštním příznivcem moderního honu na milimetry a za mnohem důležitější považuji spíš hmotnost notebooků, nepovažuji tuto skutečnost za nějak podstatný nedostatek. Bohužel, i s tou hmotností by to mohlo být o něco lepší: 1.5 kg je na tak drobnou hračku trochu dost, když vezmeme v potaz, že dnes není problém sehnat notebook pod 1 kg.

Designově povedený ultrakompaktní notebook se vyrábí v klasické stříbrné a extravagantnější červené barvě (jestli vám to tedy připadá jako normální červená). Kamenem úrazu velmi malých notebooků a netbooků bývá nepohodlně smáčknutá klávesnice. Maximálního možného komfortu při psaní bylo dosaženo roztažením klávesnice od okraje k okraji a výsledek je nejen praktický, ale i pohledný. Mám tak trochu podezření, že kvůli klávesnici byl roztažen celý notebook. Tomu by napovídal poměrně široký rámeček displeje. Kdyby se obrazovky nevyráběly ve standardizovaných velikostech, mohl by být displej o něco větší.

Asus U24A

Nyní přejděme k technickým parametrům:

  • procesor: Intel Core i5-3210 (2.5GHz) - Ivy Bridge
  • RAM: 4 až 8 GB
  • grafika: Intel HD Graphics 4000
  • síťová komunikace: LAN, WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0
  • konektory: 2x USB 3.0, 1x USB 2.0, HDMI, 15-ti pinový port pro externí monitor, čtečka paměťových karet
  • webkamera: 1.92 Mpx
  • displej: 11.6", 1366x768 px, lesklý
  • výdrž baterie: až 8.8 hodin

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce