ASUS uvedl na český trh ultrabook Zephyrus S s označním GX701

19.1.2020

Republic of Gamers (ROG), herní značka společnosti ASUS, uvedla na český trh ultratenký notebook Zephyrus S s označním GX701 vybavený novými grafickými kartami řady NVIDIA GeForce RTX 2060/2070/2080 s designem Max-Q a procesorem Intel Core i7 osmé generace. ROG Zephyrus S disponuje 17,3″ displejem s rychlou obnovovací frekvencí 144Hz a panelem s velmi tenkým rámečkem. Displej s certifikací PANTONE Validated je vhodný pro nejnovější hry nebo tvorbu grafiky či editaci fotek a videí. Notebook si i přesto, že je napěchován výkonnými komponenty, zachovává štíhlý profil a kompaktní rozměry na úrovni běžných 15,6 modelů.

Moderní grafiky GeForce RTX

Zephyrus S GX701 je vybaven grafickou kartou až GeForce RTX 2080 s designem Max-Q, která bez potíží zvládne i nejnáročnější hry. V Česku jsou v prodeji i verze s  RTX 2070 a RTX 2060. Tyto grafické procesory, postavené na nové architektuře GPU NVIDIA Turing a platformě RTX, přinášejí technologie ray tracing v reálném čase, umělou inteligenci a programovatelné stínování.

Kompaktní rozměry a bohatá výbava

Novinka obsahuje výkonný procesor Intel Core i7-8750H, který disponuje šesti jádry a 12 vlákny a dosahuje v režimu Turbo frekvence až 4,1 GHz. Má proto dostatek zdrojů pro náročné aplikace, jako jsou editace videí a 3D vykreslování, nebo náročný multitasking, jako kombinace hraní se streamováním. K dispozici je až 24 GB rychlé operační paměti DDR4-2666 a až 8 GB samostatné paměti GDDR6 VRAM. O bleskové ukládání dat se stará NVMe SSD s kapacitou až 1TB.

Zároveň jde o první herní notebook, který lze napájet buď přes rozhraní USB-C, nebo klasický vstup DC. Port USB-C je také schopen napájet externí monitor přes DisplayPort 1.4. Notebook je navíc vybaven i výstupem HDMI 2.0b, takže jdou k němu připojit celkem dva 4K displeje na frekvenci 60Hz.

Zásluhou standardu Wi-Fi 5 (802.11ac) s 2×2 MU-MIMO nabízí Zephyrus S GX701 při spárování s kompatibilními routery, jako je ROG Rapture GT-AC5300 rychlejší bezdrátovou propustnost. O stabilní připojení se stará bezdrátová technologie ROG RangeBoost, která neustále skenuje okolí a automaticky přepíná mezi dvěma páry antén, aby byl vždy k dispozici co nejlepší signál.

 signál.

Inteligentní zesilovač rozšiřuje rozsah dvou vestavěných 2,5W reproduktorů, díky čemuž mohou produkovat hlasitější zvuk s menším zkreslením. Svůj oblíbený herní headset připojíte pomocí 3,5mm audio konektoru nebo jednoho z USB portů. Zephyrus S GX701 dokáže simulovat prostorový zvuk pro stereofonní zařízení, jako jsou sluchátka, USB DAC a náhlavní soupravy VR. Nabízí také audio funkce určené speciálně pro streamování a nahrávání, včetně automatické stabilizace hlasitosti a potlačení šumu.

Díky 6,9 mm tenkým rámečkům je tento 17,3palcový notebook prakticky stejně velký jako běžné 15,6palcové notebooky. Jedná se o vůbec nejkompaktnější herní 17palcový notebook, a s profilem 18,7 mm také nejtenčí. Díky tomu se snadno vejde do brašny nebo batohu.

NVIDIA G-SYNC a Optimus

Zephyrus S (GX701) využívá technologii NVIDIA G-SYNC, která synchronizuje obnovovací frekvenci displeje s obnovovací frekvencí GPU, čímž je zajištěna naprostá plynulost hraní. V případě, kdy nepotřebujete výkon samostatné grafické karty, aktivuje se díky technologii NVIDIA Optimus úspornější integrovaná grafická karta. Pokud chcete hrát a získat vyšší grafický výkon, Optimus se opět postará o zapnutí samostatné grafiky NVIDIA RTX.

Displej s vysokou obnovovací frekvencí

Notebook je vybaven displejem s rychlou obnovovací frekvencí až 144 Hz a dobou odezvy 3 ms (šedá-šedá), což znamená mimořádně ostrý obraz i při rychlých akčních scénách. Tento displej je současně ideální nejen ke hraní nejnovějších herních titulů, ale také pro tvorbu obsahu, kde je důležitá přesnost barev. Již z továrny je každý panel kalibrován tak, aby splňoval přísné požadavky PANTONE Color Validation na přesnost a jednotnost. Technologie ProArt TruColor zaručuje přesnost barev, která je lepší než u většiny stolních monitorů.

Vysoké rychlosti, nízké teploty

Velmi tenké šasi notebooku ponechává jen málo prostoru pro proudění vzduchu, což znesnadňuje chlazení CPU a GPU. Systém Active Aerodynamic System (AAS) však umožňuje při otevření víka zvýšit objem nasávaného vzduchu, čímž se zvýší průtok vzduchu ve srovnání s tradičními konstrukcemi a předchází propadům ve výkonu.

Obdobný způsob nasávání jsme mohli vidět již u ROG Zephyrus M.

Další vzduch je přiváděn přes ventilační otvory nad klávesnicí a dva ventilátory jej pohánějí přes čtyři chladiče a odvzdušňovací otvory. Zephyrus S GX701 proto zůstává i při vysokém vytížení chladný. Samočisticí chladicí systém zabraňuje hromadění prachu uvnitř notebooku. Každý ventilátor má totiž speciální protiprachový tunel, který zachytí částice a nasměruje je ven ze zadní části šasi. Rychlost ventilátoru je řízena inteligentním algoritmem, který automaticky reaguje na změny teploty. Uživatelé mohou vybírat mezi třemi nastavenými profily – turbo, vyvážený výkon a tichý režim.

Klávesnice umístěná atypicky zcela vpředu ponechává více prostoru pro ventilátory, a zároveń přesouvá ruce uživatelů dál od teplejších oblastí kolem CPU a GPU. Povrchové teploty na klávesnici jsou mnohem nižší než u tradičních konstrukcí, zejména po nekonečných hodinách herní akce.

Osvětlená nebo nenápadná – personalizace klávesnice

Každá klávesa je osvětlena nezávislou RGB LED diodou. Uživatelé navíc mohou jednoduše přizpůsobit intenzitu osvětlení a konfigurovat barvy a efekty tak, aby vyhovovaly různým scénářům, jako je identifikace důležitých kláves pro konkrétní hry a výběr jemnějšího vzhledu pro seriózní práci. Osvětlení se týká i dotykového panelu na pravé straně, který se stisknutím tlačítka změní na numerickou klávesnici. Osvětlené kolečko pro ovládání hlasitosti se nachází přímo v dosahu levé ruky uživatele.

Zásluhou technologie Aura Sync můžete koordinovat barvy a RGB efekty s kompatibilními periferiemi, jako jsou myš ROG Gladius II Origin nebo sluchátka ROG Delta. Synchronizované osvětlení může přeměnit herní sestavu v efektně vypadající zařízení. To vše je snadno ovladatelné pomocí několika kliknutí v intuitivním softwaru Armory Crate.

Asu ROG Zephyrus S se v Česku prodává za cenu od 61990 Kč s DPH v závislosti na konfiguraci.

Technické parametry ROG Zephyrus S

parametry ROG Zephyrus S

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce