Další člen do řady Toshiba Portégé R830

21.7.2012

A že je to řada opravdu početná dokazuje například skutečnost, že cenový rozdíl mezi některými modely přesahuje až deset tisíc korun. U spousty výrobců je zvykem, že notebooky jsou srozumitelně označeny podle použitého šasi - mnohem podstatnější konfiguraci vnitřního hardwaru pak často rozlišuje nezapamatovatelný shluk písmen a číslic. A proto poslední novinka ze skupiny ultrapřenosných notebooků Portégé nese název Toshiba Portégé PT321C-0KH012, zkráceně R830-0KH.

Toshiba Portege R830-0KH

Na trh jsou stále ještě uváděny notebooky s procesory Sandy Bridge - tj. Intel Core druhé generace. Vlastně by se dalo říct, že pokud se při představování nového výrobku neobjevuje spojení Ivy Bridge tučným písmem hned v první větě, nejspíš tam tuto technologii nenajdeme. Přestože už Toshiba přichystala Portégé R930 s procesorem Ivy Bridge, zdá se že technologii předchozí generace ještě neháže do starého železa.

Toshiba Portégé R830-0KH bude patřit k high-end reprezentantům své řady. Za téměr $1600 (tj. necelých 34000Kč) dostane zákazník notebook osazený procesorem Intel Core i7 s architekturou Sandy Bridge, 4GM DDR3 SDRAM a 128GB SSD úložištěm. S 13.3" displejem o 1366x786 pixelech si poradí vcelku schopná integrovaná grafika Intel HD 3000. Nad kvalitnějšími integrovanými grafickými čipy už dnes vůbec není třeba ohrnovat nos. Protože nejde o pravý ultrabook, ale o ultraportable notebook, nemusel se výrobce honit za povinnými milimetry tloušťky a vybavil R830 optickou mechanikou a slušnou řadou portů. Při 26.6 mm hloubce zůtala hmotnost na příjemných 1.45 kg. Slibovaná výdrž baterie na jedno nabití je až 14 hodin.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce