Hewlett Packard nabízí ultrabook HP Folio 13

17.2.2012

Ultrabook HP Folio 13

Hned na úvod lze konstatovat, ze velkou předností HP Folio 13 je bezpochyby jeho klávesnice. Rozložením vychází z Pavilionů, klávesy mají 100% velikost a žádná důležitá nechybí. Nevýhodou pro neanglicky mluvící uživatele je absence českých popisků kláves.

Od nedávného úspěšného nástupu ultrabooků na trh, se věnují všichni přední výrobci počítačové techniky. Vedle Applu, Aceru či Asusu nezahálí ani společnost Hewlett Packard.

HP přinesla na trh ultrabook s označením HP Folio 13. Jeho předností je především gigabitový Ethernet, velká baterie a skvěle podsvícená klávesnice. Ubírá mu jeho mírná tloušťka, ale na druhou stranu je více odolnější a takřka si říkající o časté přenášení.  Půdorysné rozměry 319 x 220 jsou typické pro 13“ notebooky. Tloušťka zavřeného přístroje činí 18 mm, což je málo mezi běžnými notebooky, avšak o 2 mm o více, než je v současné době průměr mezi Ultrabooky.

Velkou předností Folia je bezpochyby jeho klávesnice. Rozložením vychází z Pavilionů, klávesy mají 100% velikost a žádná důležitá nechybí. Nevýhodou pro neanglicky mluvící uživatele je absence českých popisků kláves.

 

Oficiálně je výrobcem podporovaná kapacita maximálně 4 GB RAM. Dle informací od výrobců pamětí je ovšem možné vložit také 8GB moduly, které se již pomalu začínají objevovat.

Celkově ale tento ultrabook působí velice kompaktním dojmem. Ovladatelnost kláves a touchpadu je na dotek velice příjemná a přenos pohybu přesný. Na rozdíl od ostatních ultrabooků nelpí tento na tloušťce, což ostatně přidává prostor pro velikost baterie a tím zvyšuje i její výdrž.

V kombinaci se skvělou klávesnicí se jedná o povedený kompromis jak domů, tak do kanceláře.

Cenově se pohybuje v rozmezí od 23 200,- až do 24 700,- Kč

Specifikace:

Procesor: Intel® Core i5-2467M
Displej: 13.3" (33,8 cm) HD s LED podsvícením (1366×768) BrightView
Paměť: 4096 MB 
Pevný disk: 128 GB (SSD)
Optická mechanika: neobsahuje
Grafika: Intel® HD 3000
Ostatní: Touchpad, LAN 10/100/1000, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth, Webkamera, USB 3.0, anglická podsvícená klávesnice

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce