HP Folio 13, Lenovo U300S, Samsung 530U, Toshiba Portégé Z830 a Samsung 900X

9.3.2012

HP Folio 13, Lenovo U300S, Samsung 530U, Toshiba Portégé Z830 a Samsung 900X, který se oficiálně
neoznačuje ultrabook z důvodu absence Anti-Theft, což je systém schopný vystopovat notebook, pokud vám ho ukradnou. Do našeho srovnání ale jinak přesně zapadá. Všechny ultrabooky mají procesor Core i5 (jen Lenovo s Core i7 je výkonnější), 4 GB operační paměť, grafickou kartu HD3000, stejnou velikost úhlopříčky „13“, rozlišení 1366 x 768, integrované web kamery a mikrofony (vhodné pro Skype, není nutno jiné příslušenství), čtečku SD karet (kromě Lenovo), rychlým USB 3.0 rozhraním a hmotností do 1,5 kg.

Každý z uvedených ultrabooků má své přednosti. Začneme u tradiční značky HP. Standartně výkonný ultrabook je příjemný na ovládání, v noci oceníte podsvícenou klávesnici, stejně tak i délku výdrže baterie. Se 4 hodinami a 32 minutami při standartní práci, vydržel z testovaných nejdéle. Vytknout se mu dá
snad jen slabší zvuk.

Předností Lenova je rozhodně design, jednoduchý a nápaditý. Překvapí rychlostí výkonu systému, díky procesoru Core i7, a rychlostí zpracování videa a animací. Slabší je jen obraz ve vertikálních úhlech a rušivé odrazy světel.

Samsung 530U je dalším zástupcem vybavený skvělým zvukem. Dále oceníme matný povrch, který neodráží žádné světlo. Předností je i hořčíkový kryt, který mu dodává odolnost, pevnost a příjemně chladí palmresty. Spodek a kryt baterie je plastový. Klávesnice není podsvícená, což je jen drobná chybka na celkové kvalitě.

Pokračujeme ultrabookem od Toshiby. Z testu s váhou 1,2 kg jde o nejlehčí ultrabook. Slabší výdrž baterie a hlučnější chlazení se dají tomuto modelu odpustit. Naopak zaujme přirozeně ovladatelnou podsvícenou klávesnicí, touchpadem se samostatnou rolovací funkcí a příjemným zvukem.

Posledním testovaným je Samsung 900X. Designově povedený s perfektním ovládáním a dokonalými vlastnostmi displeje. Naopak nepotěší zvuk a slabý výkon. Ani cena, která je nejvyšší nehraje pro tento model. Těžké rozhodnout, který model je nejlepší. Každý něčím předčí ty ostatní. Toshiba zaujme hmotností a grafickým výkonem, nejtenčí Lenovo má skvělý výpočetní výkon, Samsung má zase nejlepší zvuk, Folio 13 se chlubí nejdelší výdrží baterie. Ultrabook je vhodný kompromis mezi velkými, avšak lépe vybavenými notebooky a menšími, leč o mnoho funkcí ošizenými netbooky. Pro toho, kdo využívá základní funkce jako internet, programy pro kancelářskou činnost, HD videa a úpravy fotek jsou ideální. K hraní her a náročnějším aplikacím ale určeny nejsou.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce