HP Folio 13, Lenovo U300S, Samsung 530U, Toshiba Portégé Z830 a Samsung 900X

9.3.2012

HP Folio 13, Lenovo U300S, Samsung 530U, Toshiba Portégé Z830 a Samsung 900X, který se oficiálně
neoznačuje ultrabook z důvodu absence Anti-Theft, což je systém schopný vystopovat notebook, pokud vám ho ukradnou. Do našeho srovnání ale jinak přesně zapadá. Všechny ultrabooky mají procesor Core i5 (jen Lenovo s Core i7 je výkonnější), 4 GB operační paměť, grafickou kartu HD3000, stejnou velikost úhlopříčky „13“, rozlišení 1366 x 768, integrované web kamery a mikrofony (vhodné pro Skype, není nutno jiné příslušenství), čtečku SD karet (kromě Lenovo), rychlým USB 3.0 rozhraním a hmotností do 1,5 kg.

Každý z uvedených ultrabooků má své přednosti. Začneme u tradiční značky HP. Standartně výkonný ultrabook je příjemný na ovládání, v noci oceníte podsvícenou klávesnici, stejně tak i délku výdrže baterie. Se 4 hodinami a 32 minutami při standartní práci, vydržel z testovaných nejdéle. Vytknout se mu dá
snad jen slabší zvuk.

Předností Lenova je rozhodně design, jednoduchý a nápaditý. Překvapí rychlostí výkonu systému, díky procesoru Core i7, a rychlostí zpracování videa a animací. Slabší je jen obraz ve vertikálních úhlech a rušivé odrazy světel.

Samsung 530U je dalším zástupcem vybavený skvělým zvukem. Dále oceníme matný povrch, který neodráží žádné světlo. Předností je i hořčíkový kryt, který mu dodává odolnost, pevnost a příjemně chladí palmresty. Spodek a kryt baterie je plastový. Klávesnice není podsvícená, což je jen drobná chybka na celkové kvalitě.

Pokračujeme ultrabookem od Toshiby. Z testu s váhou 1,2 kg jde o nejlehčí ultrabook. Slabší výdrž baterie a hlučnější chlazení se dají tomuto modelu odpustit. Naopak zaujme přirozeně ovladatelnou podsvícenou klávesnicí, touchpadem se samostatnou rolovací funkcí a příjemným zvukem.

Posledním testovaným je Samsung 900X. Designově povedený s perfektním ovládáním a dokonalými vlastnostmi displeje. Naopak nepotěší zvuk a slabý výkon. Ani cena, která je nejvyšší nehraje pro tento model. Těžké rozhodnout, který model je nejlepší. Každý něčím předčí ty ostatní. Toshiba zaujme hmotností a grafickým výkonem, nejtenčí Lenovo má skvělý výpočetní výkon, Samsung má zase nejlepší zvuk, Folio 13 se chlubí nejdelší výdrží baterie. Ultrabook je vhodný kompromis mezi velkými, avšak lépe vybavenými notebooky a menšími, leč o mnoho funkcí ošizenými netbooky. Pro toho, kdo využívá základní funkce jako internet, programy pro kancelářskou činnost, HD videa a úpravy fotek jsou ideální. K hraní her a náročnějším aplikacím ale určeny nejsou.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce