HP Folio 13, Lenovo U300S, Samsung 530U, Toshiba Portégé Z830 a Samsung 900X

9.3.2012

HP Folio 13, Lenovo U300S, Samsung 530U, Toshiba Portégé Z830 a Samsung 900X, který se oficiálně
neoznačuje ultrabook z důvodu absence Anti-Theft, což je systém schopný vystopovat notebook, pokud vám ho ukradnou. Do našeho srovnání ale jinak přesně zapadá. Všechny ultrabooky mají procesor Core i5 (jen Lenovo s Core i7 je výkonnější), 4 GB operační paměť, grafickou kartu HD3000, stejnou velikost úhlopříčky „13“, rozlišení 1366 x 768, integrované web kamery a mikrofony (vhodné pro Skype, není nutno jiné příslušenství), čtečku SD karet (kromě Lenovo), rychlým USB 3.0 rozhraním a hmotností do 1,5 kg.

Každý z uvedených ultrabooků má své přednosti. Začneme u tradiční značky HP. Standartně výkonný ultrabook je příjemný na ovládání, v noci oceníte podsvícenou klávesnici, stejně tak i délku výdrže baterie. Se 4 hodinami a 32 minutami při standartní práci, vydržel z testovaných nejdéle. Vytknout se mu dá
snad jen slabší zvuk.

Předností Lenova je rozhodně design, jednoduchý a nápaditý. Překvapí rychlostí výkonu systému, díky procesoru Core i7, a rychlostí zpracování videa a animací. Slabší je jen obraz ve vertikálních úhlech a rušivé odrazy světel.

Samsung 530U je dalším zástupcem vybavený skvělým zvukem. Dále oceníme matný povrch, který neodráží žádné světlo. Předností je i hořčíkový kryt, který mu dodává odolnost, pevnost a příjemně chladí palmresty. Spodek a kryt baterie je plastový. Klávesnice není podsvícená, což je jen drobná chybka na celkové kvalitě.

Pokračujeme ultrabookem od Toshiby. Z testu s váhou 1,2 kg jde o nejlehčí ultrabook. Slabší výdrž baterie a hlučnější chlazení se dají tomuto modelu odpustit. Naopak zaujme přirozeně ovladatelnou podsvícenou klávesnicí, touchpadem se samostatnou rolovací funkcí a příjemným zvukem.

Posledním testovaným je Samsung 900X. Designově povedený s perfektním ovládáním a dokonalými vlastnostmi displeje. Naopak nepotěší zvuk a slabý výkon. Ani cena, která je nejvyšší nehraje pro tento model. Těžké rozhodnout, který model je nejlepší. Každý něčím předčí ty ostatní. Toshiba zaujme hmotností a grafickým výkonem, nejtenčí Lenovo má skvělý výpočetní výkon, Samsung má zase nejlepší zvuk, Folio 13 se chlubí nejdelší výdrží baterie. Ultrabook je vhodný kompromis mezi velkými, avšak lépe vybavenými notebooky a menšími, leč o mnoho funkcí ošizenými netbooky. Pro toho, kdo využívá základní funkce jako internet, programy pro kancelářskou činnost, HD videa a úpravy fotek jsou ideální. K hraní her a náročnějším aplikacím ale určeny nejsou.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce