HP Spectre x360 Official First Look

2.3.2015

Zařízení klade vysoký důraz na mobilitu, proto je vybaveno 13,3" IPS displejem, u něhož si budou moci zákazníci vybrat z rozlišení Full HD nebo 2560 × 1440 pixelů. Jelikož lze displej ultrabooku převrátit o 360 stupňů a používat pak zařízení také jako tablet, je displej také dotykový.

Zásah Microsoftu se podepsal na nejen na designu, který je skutečně elegantní, ale také na chlazení a dalších drobnostech. Komponenty ultrabooku jsou poskládané do lehkého (1,48 kg) a vkusného hliníkového těla, jehož tloušťka je pouhých 15,9 mm. Uvnitř šasi můžeme najít v závislosti na konfiguraci buď procesor Intel Core i5 nebo Core i7 architektury Broadwell. Procesoru může být k dispozici až 8 GB RAM.

https://youtu.be/MKOfLQ1fE_0

 

Vnitřní úložiště je ve všech konfiguracích řešeno pomocí SSD s kapacitou od 128 do 512 GB. Díky již zmíněnému otočnému kloubu můžeme ultrabook transformovat do podoby tabletu, nebo dalších dvou poloh vhodných pro prezentaci či provozování videohovorů. Pro práci však většina uživatelů patrně zvolí tradiční režim, u něhož rozhodně ocení podsvícenou klávesnici.

Vzhledem k menším rozměrům nabídne ultrabook překvapivě širokou konektivitu, která zahrnuje trojici portů USB 3.0, grafické výstupy mini-DisplayPort a HDMI, Bluetooth 4.0 a MIMO Wi-Fi 802.11ac s podporou technologie bezdrátového připojení externího displeje Intel WiDi. Kvůli štíhlému profilu Spectre x360 postrádá ethernetový port. Výrobce to však řeší tím, že k ultrabooku dodává adaptér s tímto portem. Zároveň dostaneme také adaptér se starším grafickým výstupem D-Sub.

Ultrabooky kladou důraz také na vysokou výdrž baterie. Ta má v tomto případě kapacitu 56 Wh a měla by zařízení udržet v chodu po dobu až 12,5 hodiny. Vliv Microsoft je samozřejmě znát také na operačním systému. S ultrabookem totiž dostaneme téměř úplně čistou kopii systému Windows 8.1.

Ultrabooky kladou důraz také na vysokou výdrž baterie. Ta má v tomto případě kapacitu 56 Wh a měla by zařízení udržet v chodu po dobu až 12,5 hodiny. Vliv Microsoft je samozřejmě znát také na operačním systému. S ultrabookem totiž dostaneme téměř úplně čistou kopii systému Windows 8.1.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce