HP Spectre x360 Official First Look

2.3.2015

Zařízení klade vysoký důraz na mobilitu, proto je vybaveno 13,3" IPS displejem, u něhož si budou moci zákazníci vybrat z rozlišení Full HD nebo 2560 × 1440 pixelů. Jelikož lze displej ultrabooku převrátit o 360 stupňů a používat pak zařízení také jako tablet, je displej také dotykový.

Zásah Microsoftu se podepsal na nejen na designu, který je skutečně elegantní, ale také na chlazení a dalších drobnostech. Komponenty ultrabooku jsou poskládané do lehkého (1,48 kg) a vkusného hliníkového těla, jehož tloušťka je pouhých 15,9 mm. Uvnitř šasi můžeme najít v závislosti na konfiguraci buď procesor Intel Core i5 nebo Core i7 architektury Broadwell. Procesoru může být k dispozici až 8 GB RAM.

https://youtu.be/MKOfLQ1fE_0

 

Vnitřní úložiště je ve všech konfiguracích řešeno pomocí SSD s kapacitou od 128 do 512 GB. Díky již zmíněnému otočnému kloubu můžeme ultrabook transformovat do podoby tabletu, nebo dalších dvou poloh vhodných pro prezentaci či provozování videohovorů. Pro práci však většina uživatelů patrně zvolí tradiční režim, u něhož rozhodně ocení podsvícenou klávesnici.

Vzhledem k menším rozměrům nabídne ultrabook překvapivě širokou konektivitu, která zahrnuje trojici portů USB 3.0, grafické výstupy mini-DisplayPort a HDMI, Bluetooth 4.0 a MIMO Wi-Fi 802.11ac s podporou technologie bezdrátového připojení externího displeje Intel WiDi. Kvůli štíhlému profilu Spectre x360 postrádá ethernetový port. Výrobce to však řeší tím, že k ultrabooku dodává adaptér s tímto portem. Zároveň dostaneme také adaptér se starším grafickým výstupem D-Sub.

Ultrabooky kladou důraz také na vysokou výdrž baterie. Ta má v tomto případě kapacitu 56 Wh a měla by zařízení udržet v chodu po dobu až 12,5 hodiny. Vliv Microsoft je samozřejmě znát také na operačním systému. S ultrabookem totiž dostaneme téměř úplně čistou kopii systému Windows 8.1.

Ultrabooky kladou důraz také na vysokou výdrž baterie. Ta má v tomto případě kapacitu 56 Wh a měla by zařízení udržet v chodu po dobu až 12,5 hodiny. Vliv Microsoft je samozřejmě znát také na operačním systému. S ultrabookem totiž dostaneme téměř úplně čistou kopii systému Windows 8.1.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce