HP Spectre x360 Official First Look

2.3.2015

Zařízení klade vysoký důraz na mobilitu, proto je vybaveno 13,3" IPS displejem, u něhož si budou moci zákazníci vybrat z rozlišení Full HD nebo 2560 × 1440 pixelů. Jelikož lze displej ultrabooku převrátit o 360 stupňů a používat pak zařízení také jako tablet, je displej také dotykový.

Zásah Microsoftu se podepsal na nejen na designu, který je skutečně elegantní, ale také na chlazení a dalších drobnostech. Komponenty ultrabooku jsou poskládané do lehkého (1,48 kg) a vkusného hliníkového těla, jehož tloušťka je pouhých 15,9 mm. Uvnitř šasi můžeme najít v závislosti na konfiguraci buď procesor Intel Core i5 nebo Core i7 architektury Broadwell. Procesoru může být k dispozici až 8 GB RAM.

https://youtu.be/MKOfLQ1fE_0

 

Vnitřní úložiště je ve všech konfiguracích řešeno pomocí SSD s kapacitou od 128 do 512 GB. Díky již zmíněnému otočnému kloubu můžeme ultrabook transformovat do podoby tabletu, nebo dalších dvou poloh vhodných pro prezentaci či provozování videohovorů. Pro práci však většina uživatelů patrně zvolí tradiční režim, u něhož rozhodně ocení podsvícenou klávesnici.

Vzhledem k menším rozměrům nabídne ultrabook překvapivě širokou konektivitu, která zahrnuje trojici portů USB 3.0, grafické výstupy mini-DisplayPort a HDMI, Bluetooth 4.0 a MIMO Wi-Fi 802.11ac s podporou technologie bezdrátového připojení externího displeje Intel WiDi. Kvůli štíhlému profilu Spectre x360 postrádá ethernetový port. Výrobce to však řeší tím, že k ultrabooku dodává adaptér s tímto portem. Zároveň dostaneme také adaptér se starším grafickým výstupem D-Sub.

Ultrabooky kladou důraz také na vysokou výdrž baterie. Ta má v tomto případě kapacitu 56 Wh a měla by zařízení udržet v chodu po dobu až 12,5 hodiny. Vliv Microsoft je samozřejmě znát také na operačním systému. S ultrabookem totiž dostaneme téměř úplně čistou kopii systému Windows 8.1.

Ultrabooky kladou důraz také na vysokou výdrž baterie. Ta má v tomto případě kapacitu 56 Wh a měla by zařízení udržet v chodu po dobu až 12,5 hodiny. Vliv Microsoft je samozřejmě znát také na operačním systému. S ultrabookem totiž dostaneme téměř úplně čistou kopii systému Windows 8.1.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce