Intel zatratil tablety, budoucnost je v ultrabooku

10.2.2011

V zápětí však Intel představil Ultrabooky, které nabídnou přesně to, co Tablety - dotykové ovládání, senzory pohybu i GPS, ale s pevnou klávesnicí. Vrátí se i hybridní modely - vysunovací a otočné. A v budoucnosti se představí, s příchodem Windows 8, i úplně nový koncept s průhledným touchpadem přes celou šířku počítače. V zavřeném režimu pak počítač nabídne přístup k Metro aplikacím Windows 8 s dotykovým ovládáním a možností rychlého přístupu k informacím. Intel uzavřel i partnerství se společností Nuance, které ultrabookům přinese hlasové ovládání v devíti jazycích - ale bez češtiny, zato s mandarínskou čínštinou nebo holandštinou. Nuance dodává hlasovou technologii i pro Apple v podobě Siri.

Další technologickou novinkou spojenou s ultrabooky a notebooky bude pohybové ovládání - Intel předvedl prototyp, který funguje stejně jako Kinect od Microsoftu. Demo byla jednoduchá hra s natahováním praku a střílením kuliček. Ultrabooky se v tomto roce dočkají i zvětšení obrazovky na 14 a 15". Podobný krok podle spekulací chystá i Apple. Část novinek přijde v následujících šesti až devíti měsících. V polovině roku mají ultrabooky zaujmout pozici mainstreamového počítače.

Velký tlak na trh chce Intel vyvinout v sprnu a září v "back to school" prodejních akcích. Začátek intenzivnějšího marketingu přijde už v dubnu. Jednou z nových tváří ultrabooků bude Will.I.am, hudebník spojený s projektem Black Eyed Peas, který mimochodem propguje také Google+. Oznámení ale přijde až zítra na přednášce šéfa Intelu Paula Otteliniho.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce