Intel zatratil tablety, budoucnost je v ultrabooku

10.2.2011

V zápětí však Intel představil Ultrabooky, které nabídnou přesně to, co Tablety - dotykové ovládání, senzory pohybu i GPS, ale s pevnou klávesnicí. Vrátí se i hybridní modely - vysunovací a otočné. A v budoucnosti se představí, s příchodem Windows 8, i úplně nový koncept s průhledným touchpadem přes celou šířku počítače. V zavřeném režimu pak počítač nabídne přístup k Metro aplikacím Windows 8 s dotykovým ovládáním a možností rychlého přístupu k informacím. Intel uzavřel i partnerství se společností Nuance, které ultrabookům přinese hlasové ovládání v devíti jazycích - ale bez češtiny, zato s mandarínskou čínštinou nebo holandštinou. Nuance dodává hlasovou technologii i pro Apple v podobě Siri.

Další technologickou novinkou spojenou s ultrabooky a notebooky bude pohybové ovládání - Intel předvedl prototyp, který funguje stejně jako Kinect od Microsoftu. Demo byla jednoduchá hra s natahováním praku a střílením kuliček. Ultrabooky se v tomto roce dočkají i zvětšení obrazovky na 14 a 15". Podobný krok podle spekulací chystá i Apple. Část novinek přijde v následujících šesti až devíti měsících. V polovině roku mají ultrabooky zaujmout pozici mainstreamového počítače.

Velký tlak na trh chce Intel vyvinout v sprnu a září v "back to school" prodejních akcích. Začátek intenzivnějšího marketingu přijde už v dubnu. Jednou z nových tváří ultrabooků bude Will.I.am, hudebník spojený s projektem Black Eyed Peas, který mimochodem propguje také Google+. Oznámení ale přijde až zítra na přednášce šéfa Intelu Paula Otteliniho.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce