Jak řešit problemy při instalování aplikací ze služeb Windows Store?

30.10.2012

Proč nemohu najít nebo nainstalovat aplikaci ze služby Windows Store?

Zde jsou některé důvody, proč nemusíte být schopni najít nebo nainstalovat aplikaci ze služby Windows Store:

 • Aplikace mohou být skryté z důvodu vašich předvoleb. Ve službě Store lze nastavovat předvolby, takže je snazší vyhledávat aplikace, které používají vámi upřednostňovaný jazyk nebo aplikace, které obsahují funkce usnadnění přístupu. Když jsou tato nastavení zapnutá, aplikace, které nevyhovují vašim předvolbám, jsou při procházení nebo prohledávání služby Store skryté. Další informace o předvolbách naleznete v tématu Nastavení předvoleb pro web Windows Store.

 • Aplikace mohou být skryté z důvodu věkového hodnocení funkce Zabezpečení rodiny. Rodiče mohou používat nastavení Zabezpečení rodiny, aby si jejich děti nemohly ve službě Store prohlížet aplikace, které jsou nevhodné pro jejich věk, a instalovat je. Další informace o nastavení Zabezpečení rodiny naleznete v tématu

 • Aplikace není dostupná ve vaší zemi nebo oblasti. Přestože aplikace může být dostupná v několika různých zemích nebo oblastech, vývojář se mohl rozhodnout, že ji pro vaši zemi nebo oblast neuvolní. To znamená, že můžete vidět stránku s popisem aplikace na webu, ale pokud se pokusíte zobrazit aplikaci ve službě Store, uvidíte zprávu, že aplikace není k dispozici.

 • Způsob platby přidružený k vašemu účtu neodpovídá zemi nebo oblasti, ve které se nacházíte. Chcete-li si zakoupit nějakou aplikaci pomocí služby Store v určité zemi nebo oblasti (podle nastavení Umístění počítače), je třeba použít způsob platby pro danou zemi nebo oblast. Pokud například kupujete přes službu Store nějakou aplikaci a nastavení Umístění počítače má hodnotu Spojené státy, musí být způsobem platby některý způsob používaný ve Spojených státech amerických.

  Ověření správnosti nastavení Umístění počítače pro danou zemi nebo oblast

  1. Potáhněte prstem směrem od pravého okraje obrazovky a potom klepněte na tlačítko Hledat.
   (Pokud používáte myš, nastavte ukazatel myši do pravého horního rohu obrazovky, přesuňte jej dolů a potom klikněte na tlačítko Hledat.)

  2. Do vyhledávacího pole zadejte oblast, klepněte nebo klikněte na položku Nastavení a potom ve výsledcích klepněte nebo klikněte na položku Oblast.

  3. Klepněte nebo klikněte na kartu Umístění.

  4. Není-li umístění správné, vyberte v seznamu své umístění, klepněte nebo klikněte na tlačítko Použít a potom klepněte nebo klikněte na tlačítko OK.

 • Aplikace už není ve službě Store k dispozici. V některých případech může být aplikace ze služby Store odstraněna. To znamená, že můžete vidět stránku s popisem aplikace na webu, ale pokud se pokusíte zobrazit aplikaci ve službě Store, uvidíte zprávu, že aplikace není k dispozici.

 • Procesor vašeho počítače není s aplikací kompatibilní. Služba Store automaticky skrývá aplikace, které nejsou kompatibilní s procesorem vašeho počítače, takže aplikace, které ve vašem počítači nemohou běžet, nejde nainstalovat. To znamená, že na jednom počítači můžete vidět, že je aplikace ve službě Store k dispozici, ale ta samá aplikace není ve službě Store k dispozici na jiném počítači s jiným procesorem.

 • Váš počítač nesplňuje systémové požadavky pro aplikaci. Pokud váš počítač nesplňuje systémové požadavky pro aplikaci, nejde tuto aplikaci nainstalovat. Pokud chcete zobrazit systémové požadavky pro aplikaci, přejděte ve službě Store na stránku s popisem aplikace a klepněte nebo klikněte na možnost Podrobnosti. Pokud váš počítač systémové požadavky pro aplikaci splňuje, ale nedaří se vám ji nainstalovat, zkontrolujte, zda nejste k počítači nebo službě Store přihlášeni pomocí dočasného účtu nebo účtu hosta.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce