Je možné předejít poruchám hardwaru a ztrátě dat?

11.7.2013

Maximální rychlost nevydrží stále

Ultrabook je typ počítače, který se vyznačuje nejen tím, že je oproti klasickým notebookům lehčí a tenčí. Jeho důležitou vlastností je hardware, kterým je vybaven. Ultrabook je počítač vybavený novým typem pevného disku a modernějším procesorem, které mají společně být zárukou rychlejšího chodu a delší výdrže. Zpravidla tomu tak je, ale výkon počítače se může i změnit, a to k horšímu. Je totiž nutné si uvědomit, že i ultrabook vyžaduje, abyste se o něj starali a užívali ho s maximální opatrností. Jedině tak budete mít záruku toho, že si rychlost a spolehlivost ultrabooku užijete co možná nejdéle. Co musí přístroj splňovat, aby mohl být nazýván ultrabookem jste si mohli přečíst v našem dřívějším článku.

fotografie opravy ultrabooku

Poruchám předcházet lze, když…

Pokud chcete po počítači super výkon, je nutné mu dodat i super péči. Není to nic, co byste nemohli zvládnout. K tomu, aby byl počítač stále výkonný a nedošlo k náhlé ztrátě dat, stačí dodržovat jen tato čtyři základní pravidla:

1. Pracujte v dobrých podmínkách

Počítač je citlivý stroj a rozhodně je nutné, aby se s ním pracovalo ve vhodných podmínkách. Prostředí, ve kterém počítač máte, musí být suché a měla by v něm být i běžná pokojová teplota. Počítač by měl být umístěný na stole nebo na pevné podložce a to především z tohoto důvodu, aby se zamezilo přehřívání.

2. Prach a tekutiny nesmí být

Pamatujte si, že do počítače by neměl vniknout prach. Snažte se tomu zamezit tak, že nebudete váš ultrabook vystavovat prašnému prostředí. Stejně to platí i o vodě nebo jiných tekutinách. Pití postavené vedle ultrabooku rozhodně není dobrá věc.

3. Pravidelný update je nutný

Na rychlost počítače má samozřejmě vliv software. Ten pravidelně aktualizujte, používejte dobrý antivirový program a nezapomínejte ani na pravidelnou defragmentaci disku.

4. Věnujte se příznakům

Pokud s počítačem není něco v pořádku, obvykle vám to dá najevo – vy tyto signály rozhodně nepodceňujte. Upozornění může mít podobu pomalejšího startu, častého zamrzávání, výskyt chybových hlášek apod. Vše je nutné ihned řešit, protože i drobné poruchy mohou vést k fatálnímu poškození.

Co dělat, když nefunguje

V případě, že se váš počítač poškodí, rozhodně se nesnažte opravit si ho sami a raději navštivte autorizovaný servis. Opravy ultrabooků vyžadují profesionalitu v každém případě. Pro profesionálního technika může být například záchrana dat otázkou chvíle, zatímco pro vás by to mohl být neřešitelný úkol. Některé servisy nabízejí i možnost, že je před zahájením opravy provedena diagnostika, na základě které vám bude sdělena cena finální opravy. Vy se tak ještě před jejím zahájením můžete rozhodnout, jestli ji opravdu chcete či nikoliv. Tato služba je známkou dobrého servisu. Pokud se ale budete o svůj ultrabook starat a nebudete ho vystavovat extrémním podmínkám, budete mít velkou šanci na to, že servis nebudete vůbec potřebovat.

Autor: Ultrabook.cz

 

 

Zpět na přehled článků

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce