Je možné předejít poruchám hardwaru a ztrátě dat?

11.7.2013

Maximální rychlost nevydrží stále

Ultrabook je typ počítače, který se vyznačuje nejen tím, že je oproti klasickým notebookům lehčí a tenčí. Jeho důležitou vlastností je hardware, kterým je vybaven. Ultrabook je počítač vybavený novým typem pevného disku a modernějším procesorem, které mají společně být zárukou rychlejšího chodu a delší výdrže. Zpravidla tomu tak je, ale výkon počítače se může i změnit, a to k horšímu. Je totiž nutné si uvědomit, že i ultrabook vyžaduje, abyste se o něj starali a užívali ho s maximální opatrností. Jedině tak budete mít záruku toho, že si rychlost a spolehlivost ultrabooku užijete co možná nejdéle. Co musí přístroj splňovat, aby mohl být nazýván ultrabookem jste si mohli přečíst v našem dřívějším článku.

fotografie opravy ultrabooku

Poruchám předcházet lze, když…

Pokud chcete po počítači super výkon, je nutné mu dodat i super péči. Není to nic, co byste nemohli zvládnout. K tomu, aby byl počítač stále výkonný a nedošlo k náhlé ztrátě dat, stačí dodržovat jen tato čtyři základní pravidla:

1. Pracujte v dobrých podmínkách

Počítač je citlivý stroj a rozhodně je nutné, aby se s ním pracovalo ve vhodných podmínkách. Prostředí, ve kterém počítač máte, musí být suché a měla by v něm být i běžná pokojová teplota. Počítač by měl být umístěný na stole nebo na pevné podložce a to především z tohoto důvodu, aby se zamezilo přehřívání.

2. Prach a tekutiny nesmí být

Pamatujte si, že do počítače by neměl vniknout prach. Snažte se tomu zamezit tak, že nebudete váš ultrabook vystavovat prašnému prostředí. Stejně to platí i o vodě nebo jiných tekutinách. Pití postavené vedle ultrabooku rozhodně není dobrá věc.

3. Pravidelný update je nutný

Na rychlost počítače má samozřejmě vliv software. Ten pravidelně aktualizujte, používejte dobrý antivirový program a nezapomínejte ani na pravidelnou defragmentaci disku.

4. Věnujte se příznakům

Pokud s počítačem není něco v pořádku, obvykle vám to dá najevo – vy tyto signály rozhodně nepodceňujte. Upozornění může mít podobu pomalejšího startu, častého zamrzávání, výskyt chybových hlášek apod. Vše je nutné ihned řešit, protože i drobné poruchy mohou vést k fatálnímu poškození.

Co dělat, když nefunguje

V případě, že se váš počítač poškodí, rozhodně se nesnažte opravit si ho sami a raději navštivte autorizovaný servis. Opravy ultrabooků vyžadují profesionalitu v každém případě. Pro profesionálního technika může být například záchrana dat otázkou chvíle, zatímco pro vás by to mohl být neřešitelný úkol. Některé servisy nabízejí i možnost, že je před zahájením opravy provedena diagnostika, na základě které vám bude sdělena cena finální opravy. Vy se tak ještě před jejím zahájením můžete rozhodnout, jestli ji opravdu chcete či nikoliv. Tato služba je známkou dobrého servisu. Pokud se ale budete o svůj ultrabook starat a nebudete ho vystavovat extrémním podmínkám, budete mít velkou šanci na to, že servis nebudete vůbec potřebovat.

Autor: Ultrabook.cz

 

 

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce