Je možné předejít poruchám hardwaru a ztrátě dat?

11.7.2013

Maximální rychlost nevydrží stále

Ultrabook je typ počítače, který se vyznačuje nejen tím, že je oproti klasickým notebookům lehčí a tenčí. Jeho důležitou vlastností je hardware, kterým je vybaven. Ultrabook je počítač vybavený novým typem pevného disku a modernějším procesorem, které mají společně být zárukou rychlejšího chodu a delší výdrže. Zpravidla tomu tak je, ale výkon počítače se může i změnit, a to k horšímu. Je totiž nutné si uvědomit, že i ultrabook vyžaduje, abyste se o něj starali a užívali ho s maximální opatrností. Jedině tak budete mít záruku toho, že si rychlost a spolehlivost ultrabooku užijete co možná nejdéle. Co musí přístroj splňovat, aby mohl být nazýván ultrabookem jste si mohli přečíst v našem dřívějším článku.

fotografie opravy ultrabooku

Poruchám předcházet lze, když…

Pokud chcete po počítači super výkon, je nutné mu dodat i super péči. Není to nic, co byste nemohli zvládnout. K tomu, aby byl počítač stále výkonný a nedošlo k náhlé ztrátě dat, stačí dodržovat jen tato čtyři základní pravidla:

1. Pracujte v dobrých podmínkách

Počítač je citlivý stroj a rozhodně je nutné, aby se s ním pracovalo ve vhodných podmínkách. Prostředí, ve kterém počítač máte, musí být suché a měla by v něm být i běžná pokojová teplota. Počítač by měl být umístěný na stole nebo na pevné podložce a to především z tohoto důvodu, aby se zamezilo přehřívání.

2. Prach a tekutiny nesmí být

Pamatujte si, že do počítače by neměl vniknout prach. Snažte se tomu zamezit tak, že nebudete váš ultrabook vystavovat prašnému prostředí. Stejně to platí i o vodě nebo jiných tekutinách. Pití postavené vedle ultrabooku rozhodně není dobrá věc.

3. Pravidelný update je nutný

Na rychlost počítače má samozřejmě vliv software. Ten pravidelně aktualizujte, používejte dobrý antivirový program a nezapomínejte ani na pravidelnou defragmentaci disku.

4. Věnujte se příznakům

Pokud s počítačem není něco v pořádku, obvykle vám to dá najevo – vy tyto signály rozhodně nepodceňujte. Upozornění může mít podobu pomalejšího startu, častého zamrzávání, výskyt chybových hlášek apod. Vše je nutné ihned řešit, protože i drobné poruchy mohou vést k fatálnímu poškození.

Co dělat, když nefunguje

V případě, že se váš počítač poškodí, rozhodně se nesnažte opravit si ho sami a raději navštivte autorizovaný servis. Opravy ultrabooků vyžadují profesionalitu v každém případě. Pro profesionálního technika může být například záchrana dat otázkou chvíle, zatímco pro vás by to mohl být neřešitelný úkol. Některé servisy nabízejí i možnost, že je před zahájením opravy provedena diagnostika, na základě které vám bude sdělena cena finální opravy. Vy se tak ještě před jejím zahájením můžete rozhodnout, jestli ji opravdu chcete či nikoliv. Tato služba je známkou dobrého servisu. Pokud se ale budete o svůj ultrabook starat a nebudete ho vystavovat extrémním podmínkám, budete mít velkou šanci na to, že servis nebudete vůbec potřebovat.

Autor: Ultrabook.cz

 

 

Zpět na přehled článků

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce