Lenovo pro letošní podzim představuje novou řadu prémiových notebooků YOGA

6.9.2019

Společnost Lenovo pro letošní podzim představuje novou řadu prémiových notebooků YOGA, monitorů a chytrých zařízení. Při vývoji se Lenovo zaměřilo především na konektivitu a dostupnost zařízení všem, kteří nové technologie denně využívají v práci, doma i na cestách.

Lenovo Yoga C940

Prémiový 2v1 model C940 je možné pořídit ve 14 a 15 palcové variantě. V obou verzích má notebook odolné celokovové šasi a aktivní pero, které se i v notebooku dobíjí.

Další funkce:

 • 10. generace Intel i7 u 14“ verze a 9. generace procesorů u 15“ modelu
 • Dolby Vision9 displej a reproduktor umístěný v kloubu se systémem Dolby atmos
 • TrueBlock Privacy Shutter a Windows Hello
 • Až 17,5 hodinová výdrž6 u 14“ verze a 126 hodin u 15“ verze
 • Podsvícená klávesnice s numerickou částí u 15“ verze
 • Systém chlazení Q-Control2 pro optimalizovaný výkon

Lenovo Yoga S740

I tento model přichází hned ve dvou verzích (14 a 15 palcové). Díky svým rozměrům a váze jsou snadno přenositelné a v hliníkovém šasi vypadají velmi decentně.

 • 10. generace Intel u 14“ verze a 9. generace Intel i9 u 15“
 • Volitelná 4K VESA400 HDR obrazovka
 • Funkce Dolby Vision9 a systém Dolby Atmos
 • Q-Control2 pro optimalizovaný výkon a výdrž baterie
 • U 14“ modelu až 14 hodinová6 výdrž s funkcí Rapid Charge8

Lenovo Yoga C740

 • 14“ a 15“ verze v kovovém šasi
 • Bezpečnostní funkce TrueBlock Privacy Shutter a čtečka otisku prstu
 • Až 13 hodin6 výdrže u 14“ verze a 15 hodin u 15“ modelu s funkcí RapidCharge8 u obou verzí
 • 10. generace Intel i7
 • Hlasová asistentka Alexa
 • FHD displej VESA400HDR u 15“ verze a u 14“ modelu je IPS FHD dotykový displej

Lenovo Yoga C640

Snadno přenosné zařízení 2v1 příjemně překvapí 13 palcovým FHD displejem, až 20 hodinovou6 výdrží, aktivním perem12 a 10. generací procesorů Intel. Pro lepší mobilitu a práci na cestách je k dispozici i volitelné 4G LTE připojení.

Profesionální a běžné monitory

Lenovo rozšiřuje i nabídku svých monitorů. Do řady pro širokou veřejnost přibyly modely Lenovo Q27q a Q24i. Oba mají dva zabudované reproduktory, certifikaci TÜV® Rhineland Eye Comfort a funkci Radeon FreeSync, která zlepšuje plynulost obrazu. U obou modelů najdeme tenké rámečky a moderní design. První z dvojice disponuje 27 palcovou IPS QHD obrazovkou, druhý zase obstojnými 24 palci a FHD rozlišením.

Mezi profesionální monitory Lenovo uvádí ThinkVision S28u-10 s certifikací TÜV Rheinland Eye Comfort. Jedná se o 28 palcový displej s UHD rozlišením a IPS panelem, který disponuje vysokou barevnou přesností s 99% pokrytím sRGB a 90% pokrytím DCI-P3. Monitor je možné připojit přes HDMI 2.0 nebo DisplayPort 1.2. Díky ramenu s kloubem VESA Mount se monitor stává doopravdy flexibilním.

Google asistent  a lepší zákaznická podpora

Lenovo uvádí i chytrá zařízení Android s Google asistentem. Mezi nimi dva tablety Lenovo Yoga Smart Tab, Lenovo Smart Tab M8 a chytré zařízení Lenovo Smart Display 7.

Lenovo rozšiřuje působnost své Lenovo Premium Care do dalších 36 zemí včetně Česka. Uživatelé tedy budou moci zavolat, napsat e-mail nebo chatovat s podporou ohledně otázek nad rámec záruky.

Dostupnost a ceny12

Lenovo Yoga C940 bude dostupná jen v 14“ verzi od října od 39 999 Kč

Lenovo Yoga S740 bude dostupná v říjnu, 14“ od 22 999 Kč a 15,6“ od 29 999 Kč

Lenovo Yoga C740 bude dostupná v obou verzích v říjnu od 23 999 Kč

Lenovo Yoga C640 verze bez LTE bude dostupná v listopadu od 21 999 Kč

Lenovo Yoga Smart Tab bude dostupný v září

Lenovo Smart Tab M8 bude dostupný v říjnu

Lenovo Smart Display 7 bude dostupný v říjnu

Lenovo Q27q bude dostupný v září

Lenovo Q24i bude dostupný v září

Lenovo ThinkVision S28u bude dostupný v říjnu

Yoga zařízení s procesorem Intel Core i7 10. generace a vizuální identifikátor pro program Project Athena jsou pouze dostupné na Lenovo Yoga S740 (14 palců) a Yoga C940 (14 palců). Nové, chytřejší funkce, které umožňují automatické aktualizace od Lenovo Vantage po celý zbytek roku, zahrnují režim Q-Control, režim EyeCare (2.0) a Super Resolution prostřednictvím programu Windows Media Player, které přicházejí ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019. Další informace naleznete na adrese https://www.intel.com/content/www/us/en/products/docs/devices-systems/laptops/laptop-innovation-program.html.

Všechny nároky na výdrž baterie jsou přibližné a vycházejí z výsledků testů pomocí testu testu životnosti baterie MobileMark 2014 ver 1.5. Skutečné výsledky se budou lišit a budou záviset na mnoha faktorech včetně konfigurace a použití produktu, softwaru, provozních podmínek, bezdrátové funkčnosti, nastavení správy napájení, jasu obrazovky a dalších faktorů. Maximální kapacita baterie se přirozeně snižuje s časem a používáním. Další podrobnosti naleznete na adrese https://bapco.com/products/mobilemark-2014/.

Nabijte za jednu hodinu v pohotovostním režimu nebo při vypnutém stavu až 80 procent baterie na základě výsledků testů pomocí MobileMark2014 ver.1,5. Další podrobnosti o standardu testování naleznete na adrese https://bapco.com/products/mobilemark-2014/.

9 Aktualizace Lenovo Vantage přijde později a umožní zobrazení barevného kontrastu HDR s Dolby Vision.

12 Ceny nemusí zahrnovat daň a dopravu. Mohou se změnit bez předchozího upozornění; platí další podmínky. Data na skladě se mohou lišit podle polohy a produkty mohou být dostupné pouze na vybraných trzích. Všechny nabídky jsou závislé na dostupnosti. Lenovo si vyhrazuje právo kdykoli bez předchozího upozornění změnit nabídky, funkce a specifikace produktu.

 

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce