LG Xnote N450 a N550: Je to ultrabook, není to ultrabook?

17.7.2012

Korejská LG přichystala svým domácím příznivcům 14" a 15,6" verzi notebooku Xnote řady N. I když pěkná Korejka na propagační fotografii ukazuje, jak jsou tyto notebooky tenké, nikde není ani slovo o tom, proč nejde o ultrabooky. Drahé jsou na to rozhodně dost.

LG Xnote N450

Hlavním tahákem většího modelu má být specializace na 3D video. Kromě možnosti konverze jakéhokoliv videa na 3D stisknutím jediného tlačítka (lze-li tak video vzniklé trikem s rozdvojením obrázku vůbec označit) budou součástí balení i brýle ke sledování 3D obrazu. Displej o 1600x900 px bude mít jen tento model. Menší verze si vystačí s 1366x786.

Zákazník si bude moci zvolit mezi procesory Intel Core i5 nebo i7, obojí architektury Ivy Bridge. Jak je vidět na obrázku, na výběr bude i několik cukrátkově barevných variant klávesnice, což by se na evropském trhu nejspíš neujalo. Jak N550, tak N450 disponují grafickou kartou AMD Radeon HD 6750 s podporou DirectX 11. Solidních 8GB RAM doplňuje 500GB HDD. SSD nejspíš chybí, což bude asi důvod, proč nejde o ultrabook. Vzhledem k multimediálnímu zaměření jsou samozřejmostí kvalitní reproduktory a rozmanitá řada konektorů. O DVD mechanice nepadlo ani slovo, takže lze předpokládat její nepřítomnost.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce