NEC VersaPro UltraLite VG - ultrabook pro japonské businessmany

25.7.2012

Jednolité šasi 14.9 milimetrového a 875g vážícího ultrabooku je vyrobeno z odolné slitiny lithia a hořčíku. Jde tedy o nejlehčí zařízení ve své kategorii.

13.3" LED displej nabízí na svou velikost velmi jemné rozlišení 1600x900 pixelů. Baterie by měla na jedno nabití vydržet něco přes 8 hodin a během hodiny ji lze nabít na 80%.

V útrobách ultrabooku kraluje ULV procesor nejvyšší řady Intel Core i7 třetí generace (tj. samozřejmě Ivy Bridge). Technologie Turbo Boost 2.0 mu umožňuje dynamické přetaktování ze standardních 1.9GHz až na 3GHz pro maximální výkon. Grafiku obstarává čip Intel HD 4000, DDR3 RAM nabízí 4GB. Vzhledem k ambicím tohoto modelu bychom asi čekali více než 128 GB SSD - k zajištění technologie Rapid Start to ale stačí.

VersaPro UltraLite VG podporuje všechny Wi-Fi protokoly včetně WiDi připojení, s okolní elektronikou dokáže komunikovat přes Bluetooth 4.0. K dispozici je jeden USB 3.0 port, HDMI konektror a čtečka paměťových karet. Za zmínku stojí i webkamera snímající v HD.

NEC VersaPro UltraLite VG

Tento ultrabook bude opravdu prestižní záležitost - jeho cena se vyšplhá na astronomických $3800 (přes 80000 Kč). Těžko říct, zda někdy opustí japonský trh.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce