Notebook pro seniory

31.12.2015

Notebooky a ultrabooky se staly bežnou součástí domácností. Na rozdíl od klasických počítačů šetří místo v bytě a jsou velice lehce přenosné. Můžete si je vzít na chatu, dovolenou nebo cestu do zahraničí. Pro začátečníky doporučujeme knihy s návody jak notebook ovládat.

Pokud přesto váháte a notebooky se vám zdají příliš komplikované a náročné na ovládání, doporučujeme prolistovat knihy určené pro začátečníky. Zjistíte jak snadné je notebooku porozumět a spřátelit se s ním. 

Obsahem knihy Notebook pro seniory je srozumitelný výklad, který je přizpůsoben především začátečníkům a seniorů. Autor Josef Pecinovský nevynechává žádné důležité téma a vyhýbá se zdlouhavým odborným výkladům. Informace kniha podává  odměřuje v přiměřených dávkách, aby se čtenář neztratil v záplavě novinek.

Podobné knihy vám popíší klávesnici notebooku, myš i touchpad. Ukáží Vám jak notebook nastavit tak, aby práce na něm byla příjemná. Naučíte se připojit notebook k Internetu a propojit ho s fotoaparátem nebo čtečkou pro elektronické knihy.

Součástí textu knihy je návod jak správně psát texty a zasílat e-maily, dále jak být přes Internet v kontaktu s rodinou. Kvalitní notebooku dovoluje sledovat televizní a rozhlasové pořady.

Kromě množství přehledných obrázků obsahuje kniha také rychlá a snadná řešení nejčastějších potíží, na které může při práci s notebookem narazit.

Autor Josef Pecinovský se věnuje psání především žánru sci-fi, ale pracoval také jako pedagog a správce sítě. Nyní si užívá zaslouženého důchodu, občas zpestřeného pedagogickou a spisovatelskou činností. Doposud napsal několik desítek knih z oblasti Microsoft Office, nebo knihy pro zpracování videa.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce