Notebook pro seniory

31.12.2015

Notebooky a ultrabooky se staly bežnou součástí domácností. Na rozdíl od klasických počítačů šetří místo v bytě a jsou velice lehce přenosné. Můžete si je vzít na chatu, dovolenou nebo cestu do zahraničí. Pro začátečníky doporučujeme knihy s návody jak notebook ovládat.

Pokud přesto váháte a notebooky se vám zdají příliš komplikované a náročné na ovládání, doporučujeme prolistovat knihy určené pro začátečníky. Zjistíte jak snadné je notebooku porozumět a spřátelit se s ním. 

Obsahem knihy Notebook pro seniory je srozumitelný výklad, který je přizpůsoben především začátečníkům a seniorů. Autor Josef Pecinovský nevynechává žádné důležité téma a vyhýbá se zdlouhavým odborným výkladům. Informace kniha podává  odměřuje v přiměřených dávkách, aby se čtenář neztratil v záplavě novinek.

Podobné knihy vám popíší klávesnici notebooku, myš i touchpad. Ukáží Vám jak notebook nastavit tak, aby práce na něm byla příjemná. Naučíte se připojit notebook k Internetu a propojit ho s fotoaparátem nebo čtečkou pro elektronické knihy.

Součástí textu knihy je návod jak správně psát texty a zasílat e-maily, dále jak být přes Internet v kontaktu s rodinou. Kvalitní notebooku dovoluje sledovat televizní a rozhlasové pořady.

Kromě množství přehledných obrázků obsahuje kniha také rychlá a snadná řešení nejčastějších potíží, na které může při práci s notebookem narazit.

Autor Josef Pecinovský se věnuje psání především žánru sci-fi, ale pracoval také jako pedagog a správce sítě. Nyní si užívá zaslouženého důchodu, občas zpestřeného pedagogickou a spisovatelskou činností. Doposud napsal několik desítek knih z oblasti Microsoft Office, nebo knihy pro zpracování videa.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce