Notebook pro seniory

31.12.2015

Notebooky a ultrabooky se staly bežnou součástí domácností. Na rozdíl od klasických počítačů šetří místo v bytě a jsou velice lehce přenosné. Můžete si je vzít na chatu, dovolenou nebo cestu do zahraničí. Pro začátečníky doporučujeme knihy s návody jak notebook ovládat.

Pokud přesto váháte a notebooky se vám zdají příliš komplikované a náročné na ovládání, doporučujeme prolistovat knihy určené pro začátečníky. Zjistíte jak snadné je notebooku porozumět a spřátelit se s ním. 

Obsahem knihy Notebook pro seniory je srozumitelný výklad, který je přizpůsoben především začátečníkům a seniorů. Autor Josef Pecinovský nevynechává žádné důležité téma a vyhýbá se zdlouhavým odborným výkladům. Informace kniha podává  odměřuje v přiměřených dávkách, aby se čtenář neztratil v záplavě novinek.

Podobné knihy vám popíší klávesnici notebooku, myš i touchpad. Ukáží Vám jak notebook nastavit tak, aby práce na něm byla příjemná. Naučíte se připojit notebook k Internetu a propojit ho s fotoaparátem nebo čtečkou pro elektronické knihy.

Součástí textu knihy je návod jak správně psát texty a zasílat e-maily, dále jak být přes Internet v kontaktu s rodinou. Kvalitní notebooku dovoluje sledovat televizní a rozhlasové pořady.

Kromě množství přehledných obrázků obsahuje kniha také rychlá a snadná řešení nejčastějších potíží, na které může při práci s notebookem narazit.

Autor Josef Pecinovský se věnuje psání především žánru sci-fi, ale pracoval také jako pedagog a správce sítě. Nyní si užívá zaslouženého důchodu, občas zpestřeného pedagogickou a spisovatelskou činností. Doposud napsal několik desítek knih z oblasti Microsoft Office, nebo knihy pro zpracování videa.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce