Notebooky Huawei MateBook se poprvé objeví v ČR

23.2.2019

Notebooky Huawei MateBook nejsou ve světě žádnou novinkou. Patří mezi oblíbené varianty ultratenkých notebooků a jsou přímou konkurenci Apple Macbook anebo třeba Microsoft Surface. Pokud jste ale chtěli Huawei MateBook používat v Česku, tak jste museli sáhnout po importu. U nás se totiž dlouhou dobu notebooky Huawei neprodávaly. To se však již za pár dní změní.

Notebooky Huawei MateBook se poprvé objeví v České republice

Huawei startuje v Česku rovnou se třemi různými modely. V březnu to bude nejprve Matebook D a MateBook X Pro. V dubnu se na našem cz trhu objeví i žhavá novinka MateBook 13. Už podle názvu je jasné, že má displej o velikosti 13 palců, používá se FullView panel s minimálními rámečky, rozlišení má 2160 x 1440 px. O výkon se stará Intel Core i5 8250U s integrovanou grafikou Intel UHD 620.

Tělo notebooku je kovové, což přidává na prémiovém vzhledu. Rozměry jsou 286 x 211 x 14,9 mm, váží 1,28 kilogramu. Nechybí ani čtečka otisků prstů, podsvícená klávesnice, nebo pokročilé propojení s Huawei Mate 20 Pro přes Huawei Share 3.0. Cena modelu v Česku je 22 999 Kč

 

Druhým modelem na trhu je MateBook X Pro, který se zařazuje mezi prémiové notebooky. Tělo notebooku je vyrobeno z hliníkové slitiny, tloušťka je 14,9 mm a váží 1,33 kilogramů. Uvnitř se nachází procesor Intel Core i7 8550U a grafická karta Nvidia GeForce MX150 se 2 GB GDDR5. S notebookem si tak zahrajete i novější hry.

Introducing the HUAWEI MateBook X Pro

Introducing the HUAWEI MateBook X Pro

 

Displej notebooku má dotykový panel o velikosti 13,9 palců a rozlišením 3000 x 2000 pixelů. Podobně jako telefony, i tento displej MateBook X Pro chrání tvrzené sklo Gorilla Glass. Notebook je vybaven vysokokapacitní 57,4 Wh baterií a udrží notebook až 14 hodin při běžné práci. Nechybí rychlé nabíjení přes USB-C, podsvícená klávesnice, čtečka otisků prstů apod, Doporučená cena modelu je 43 999 Kč

 

Nejlevnějším a zároveň největším notebookem v řadě je Matebook D, který má tloušťku 18,9 mm a váží 1,9 kilogramu. Opět se využívá tělo z hliníkové slitiny. O výkon se stará Intel Core I5 8250U, který doplňuje grafická karta Geforce MX150.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce