Řada Acer TravelMate P6

4.7.2012

Nový Acer TravelMate P6 je cílen na zákazníky z řad firemních uživatelů, kteří požadují odolný, bezpečný a výkonný notebook. Dostupný ve třech formátech 13.3", 14" a 15.6" bude nabízet dokonalou rovnováhu mezi výkonem, lepším zabezpečením a optimální ovladatelností.

Nové počítače řady Acer TravelMate P6 poskytují flexibilitu a ochranu, jaké vyžaduje nejnáročnější firemní prostředí, protože spojují vyšší úroveň zabezpečení, vynikající výkon a špičkovou grafiku s jedinečnou ovladatelností a delší výdrží baterie. Jsou zabezpečeny na několika úrovních a vybaveny integrovaným řešením správy a navrácení v případě krádeže, a tedy chrání investici uživatelů a snižují celkové náklady na vlastnictví (TCO). Notebooky s nejvyšším výkonem ve své třídě snadno zvládají nejnáročnější aplikace, a tedy zkracují návratnost investice (ROI). Představují ideální volbu pro firmu, která chce získat konkurenční výhodu.

Počítače řady TravelMate P6 využívají procesory třetí generace Intel® Core™ s technologiemi Intel® vPro[1] a AMT 8.0, které usnadňují firemním či externím správcům IT správu veškerých firemních softwarových a hardwarových prostředků, a tedy mohou nabídnout firemním uživatelům přesně to, co potřebují. Je možné zotavit systém na dálku bez ohledu na instalovaný operační systém nebo jeho stav, a tak chránit firmu proti záludným softwarovým útokům.

Kancelářské činnosti využívají v současné době ve stále větší míře grafiku a multimédia, a proto také vyžadují odpovídající řešení. Vynikající obrazový výkon s bohatými barvami a ostrým obrazem zaručuje grafický procesor Intel® HD Graphics 4000, který podporuje video ve vysokém rozlišení, hladké přepínání mezi zdroji signálu při prezentacích, režim Windows extend desktop a editování v reálném čase na zobrazovací ploše.

Notebooky jsou ohroženy únikem dat a fyzickou krádeží mnohem více než stolní počítače, a proto profesionální uživatelé přikládají takovou důležitost bezpečnosti, protože jejich laptopy obsahují cenné informace a často nenahraditelná data. Uživatelská data a soubory jsou v laptopech TravelMate chráněny sadou nástrojů pro bezpečnost a správu Acer ProShield Security, která spojuje nejdůležitější funkce v jednotném uživatelském rozhraní.

Sada Acer ProShield chrání notebook proti nežádoucímu přístupu od úrovně BIOS po úroveň aplikací. Obsahuje autentizaci před zavedením operačního systému (PBA) s ochranou BIOS/pevného disku heslem, alternativní přihlášení k Windows vestavěným snímačem otisků prstů a hesly TPM pro ochranu dat. Kritické soubory mohou být zašifrovány a uloženy na vlastním “Osobním bezpečném disku” (PSD). Utilita File Shredder trvale odstraní z počítače nežádoucí soubory nebo složky bez možnosti obnovení. Snadná ovladatelnost je samozřejmostí. Acer ProShield obsahuje rovněž automatické řešení pro aktivní vzdálenou a průběžnou správu IT zařízení.

Řešení se snímačem otisků prstů Acer BioProtection s autentizací před zavedením operačního systému zajišťuje bezpečnost notebooku na první úrovni a zabraňuje neoprávněnému přístupu k systému s využitím špičkové biometrické technologie. Toto řešení spolu s technologií Trusted Platform Module (TPM) zaručuje neporušenost platformy klienta. TPM rovněž chrání pevný disk a hlásí události důležité z hlediska bezpečnosti. Acer Backup Manager jednoduše zálohuje data a soubory a tím chrání důležité údaje pro případ nehody nebo selhání systému. Acer eRecovery Management zajišťuje obnovení dat v případě potřeby, a tedy uživatel může zůstat za všech okolností zcela klidný.

Notebooky řady TravelMate P6 jsou vybaveny spolehlivými řešeními, která ho chrání v případě krádeže: Technologie Intel Anti-Theft je bezpečnostní mechanismus založený na hardware určený k ochraně počítače i v případě ztráty nebo odcizení. Řešení Absolute Data Protection (ADP) společnosti Absolute Software usnadňuje uživatelům nalezení ztraceného či odcizeného počítače. Spojení těchto technologií umožňuje vymazat soubory na dálku či zablokovat odcizený notebook až do převzetí a rovněž zjistit místo, na němž se notebook nachází.

Nový TravelMate může být rovněž používán s dokovací stanicí Acer ProDock se vstupy a výstupy včetně např. portů USB 3.0/2.0, Display Port, DVI, HDMI či VGA. Dokovací stanice, která se vyznačuje ergonomickým designem, zaručuje bezpečné a jednoduché vedení kabelů a současně zlepšuje univerzální využití a mobilitu. Kompaktní stanici Acer ProDock lze snadno umístit na jakékoli místo a připojit k počítači jediným konektorem.

Notebooky řady TravelMate P6 jsou spolehlivě chráněny proti rizikům života na cestách. Odolná konstrukce šasi s rámem ze slitiny hořčíku a hliníku rovnoměrně přenáší všechny vnější síly a odolává extrémním tlakům. Závěs z kovové slitiny se zesílenou cívkou se vyznačuje velmi vysokou pevností a funkce Autolock zajišťuje spolehlivé zavření víka a tím chrání LCD displej. 

Design nových notebooků TravelMate okamžitě zaujme vysokou kvalitou zpracování a profesionálním vzhledem. Elegantní linie a tenký profil vyvolávají představu efektivity a nadčasového stylu.

O společnosti Acer

Od svého založení v roce 1976 usiluje společnost Acer o odstraňování bariér mezi lidmi a technikou, aby usnadnila uživatelům poznání, tvorbu a rozvoj. V celosvětovém měřítku zaujímá společnost Acer druhé místo v prodeji notebooků (údaje společnosti Gartner za rok 2011). Skupina Acer má na celém světě 8 000 zaměstnanců a tržby za rok 2011 dosáhly 15,7 mld. US$.

Model prodeje prostřednictvím odbytových kanálů skupiny Acer má zásadní význam pro její úspěch a víceznačková politika účinně propojuje značky Acer, Gateway a Packard Bell na světových trzích. Acer vyvíjí ekologicky šetrné výrobky a ve spolupráci s prodejci vytvořila "zelený" dodavatelský řetězec.

Skupina Acer je oprávněně hrdá, že se stala celosvětovým partnerem olympijského hnutí. Výsledkem této spolupráce je podpora zimních olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 a letních olympijských her v Londýně v roce 2012.

Technická specifikace notebooku Acer TravelMate P6 v závislosti na modelu

 

Procesor

až třetí generace procesorů řady Intel® Core vPro™

Grafický procesor

až Intel® HD Graphics 4000 s WiDi

Ukládání dat

Pevný disk: až 750 GB nebo větší, se zdokonalenou ochranou Acer DASP (Disk Anti-Shock Protection)

Pevný disk SSD: až 256 GB

Víceformátová čtečka paměťových karet s podporou: SD Card, MultiMediaCard (MMC), Memory Stick (MS), Memory Stick PRO (MS PRO), xD-Picture Card (xD)

RAM

až 8 GB

Displej/rozlišení

13.3”, 14.0” a 15.6” HD, 1366 x 768, TFT LCD s podsvícením LED diodami

Zvuk

stereofonní reproduktory

Připojení k bezdrátové a pevné síti

Bezdrátové připojení:

  • Intel® Centrino® Advanced-N 6235, 802,11a/b/g/n Wi-Fi CERTIFIED™ s Acer Nplify™ a technologií MIMO
  • Acer InviLink™ 802.11a/b/g/n Wi-Fi CERTIFIED™
  • Podpora bezdrátové technologie Acer SignalUp
  • Bluetooth® 4.0+HS

Připojení k pevné síti:

  • Gigabit Ethernet, ASF2.0, IEEE P802.3az Energy Efficient Ethernet™(EEE)

Provozní a

konstrukční odolnost

Test v prostředí s vysokou teplotou a vlhkostí, test závěsu víka, testován tlak na vrchní víko a v oblasti opření dlaní, akustický test, testován při polití kapalinou, test v pádu v zapnutém a vypnutém stavu, testována konstrukční odolnost na otřesy a vibrace, test na elektrostatický výboj, test životnosti klávesnice, test MTBF (střední doba bezporuchového provozu)

 1. V závislosti na modelu

Podrobnější informace naleznete na webových stránkách na adrese www.acer-group.com.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce