Série Acer Aspire S7 nejtenčí a nejlehčí Ultrabooky™

2.11.2012

Série Acer Aspire S7 nejtenčí a nejlehčí Ultrabooky™ s dotykovým displejem. Ohromující unibody design se skleněným víkem a unikátními panty, které poskytnou bezproblémové dotykové ovládání.

Už při předpremiéře na veletrhu Computex 2012 v Tchaj-pej byl Aspire S7, nejtenčí a nejlehčí Ultrabook™ od Aceru, oslavován jako jeden z nejzajímavějších dotykových Ultrabooků™ s Windows 8.

To se opakovalo i při slavnostním uvedení Windows 8 v New Yorku, kde byl Aspire S7 označen jako nejlepší počítač, který kdy byl vyroben. Pozitivní ohlasy neměly obdoby. Aspire S7, který je tenký jako smartphone, je bezprostřední kombinací krásy a výkonu.

Přímé linie, víko z lesklého bílého skla, elektroluminiscenční osvětlení a eloxovaný hliník – to všechno přináší Ultrabook™, který prosazuje špičkové technologie a inovativní design. Duální krouticí moment pantů víka a technologie Acer Green Instant On a Always Connect zajišťují maximální kontrolu a bezproblémové používání.

„Acer zvolil svěží přístup k designu a vývoji Aspire S7 a využil prémiových materiálů i konstrukčních metod,“ řekl Jim Wong, prezident společnosti Acer. „U S7 jsme se vydali cestou vysoké úrovně technického zpracování a kvalitního designu. Hlavní prioritou při návrhu byl co největší přínos pro uživatele.

Promítla se do něj také naše trvalá snaha o zavedení takových technologií do našich produktů, které by doplňovaly lidské chování, stimulovaly zvědavost a progresivní myšlení i činnost.“

Tělo z jednoho kusu hliníku a skleněné víko. Všechny modely série Aspire S7 přicházejí s unibody tělem z jednoho kusu hliníku, které bylo vyrobeno procesem šetřícím energií i materiálem. Výsledkem je ultratenké šasi, které je zároveň extrémně pevné, ideální na časté přenášení. Modely Aspire S7 jsou také vybaveny IPS displejem s Full HD rozlišením (1 920 × 1 080 px) a dotykovým ovládáním s podporou až deseti dotyků zároveň. Přesné a neměnné barvy zůstávají u technologie IPS i při pozorování z extrémních úhlů až do 178° ve všech směrech. Jedním z nejnápadnějších designových prvků u Aspire S7 je elegantní bílá barva 13,3"  odelu s dotykovým displejem.

Displej je zepředu i zezadu obklopen lesklým bílým sklem Gorilla® Glass 2, které je krásné na pohled, hladké na omak a i přes svůj tenký profil (celý Ultrabook™ má tloušťku jen 11,9 mm) je extrémně pevné, odolné proti poškrábání a jde snadno čistit. Acer u S7 použil sklo Gorilla® Glass 2 jako konstrukční prvek vůbec poprvé, ostatní výrobci využívají sklo pouze pro dekoraci. Nejenže je vizuálně nápadité, díky Gorilla® Glass 2 bylo dosaženo i vysoké konstrukční pevnosti, notebook tak bez problémů zvládne každodenní používání. K celkové odolnosti přispívá i měkké tenké odpružení mezi hliníkovým rámem a sklem. Případný šok tak absorbuje hlavně šasi, ne samotné sklo. Tím se výrazně snižuje riziko závažného poškození. Menší a lehčí 11,6" model také nabídne dotykový Full HD displej, šasi z jednoho kusu hliníku a hliníkové víko s elegantním do kříže kartáčovaným povrchem, který připomíná texturu tkaniny. Takový povrch je hladký, příjemný na dotek, zároveň však také odolný vůči poškození a odpuzuje otisky prstů i šmouhy.

Duální moment pantů a snadné otáčení obrazu Ve Windows 8 můžete naplno využívat výhod dotykového ovládání. Víko u 13,3" modelu Aspire S7 jde navíc vyklopit až do úplné roviny (180°). Snadné otáčení obrazu tiskem kombinace kláves společně s vynikajícími pozorovacími úhly displeje umožní jednoduché sdílení obrazu s širokým okolím. Na co byl při výrobě Aspire S7 brán velmi vysoký důraz, byl vývoj pantů s duálním routicím momentem. Ten je nezbytný pro kladení ideálního odporu při ovládání dotyky. Když je víko otevřeno v rozmezí úhlů 100 a 120°, moment se 1,6krát zvýší, aby bylo při namáhání dotyky stabilní a udrželo se ve vzpřímené poloze. Vysoké odolnosti pantů je dosaženo jejich integrací přímo do struktury kovaného rámu displeje.

Neustále studený s chlazením Acer TwinAir Aby byl Aspire S7 neustále studený, vytvořil Acer nový způsob chlazení, které nazval „TwinAir“.Tento inovativní návrh prodlužuje životnost baterie a udržuje klávesnici i základnu Aspire S7 studenou, práce s notebookem je tak velmi komfortní. TwinAir využívá dvou malých vysokorychlostních (10 000 ot./min) ventilátorů – jeden nasává studený vzduch a druhý vypouští teplý. Umístění ventilátorů v zadní části navíc zajišťuje, že jsou nejteplejší místa udržována v bezpečné vzdálenosti od prstů, dlaní i klína uživatele. Automatické podsvícení klávesnice Acer vybavil Aspire S7 také elektroluminiscenčním (EL) podsvícením klávesnice, které se automaticky aktivuje a mění svůj jas podle intenzity okolního osvětlení. Toto světlocitlivé řešení podsvícení klávesnice je jedním z nejtenčích, které jsou v současné době k dispozici. Je optimalizováno pro maximální vizuální komfort a snadnou viditelnost za horších podmínek. Elektroluminiscenční osvětlení nabízí jemnější a pro oči komfortnější svit, než klasické

LED podsvícení. Tenký, ale výkonný. I  přes svůj ultratenký design dostal Aspire S7 do vínku nejmodernější výkonné technologie. Patří zde třetí generace procesorů Intel® Core™ s modelem i5-3317U nebo i7-3517U a absolutně tiché SSD s vysokými rychlostmi čtení, zápisu a minimálními přístupovými dobami. Tyto SSD jsou navíc zapojené do režimu RAID 0 pro ještě vyšší rychlost čtení. Zabudovaný Li-pol akumulátor poskytuje až šest hodin provozu, druhá volitelná baterie výdrž zdvojnásobí1. Modely Aspire S7 jsou dodávány s redukcí z portu Micro HDMI® na D-Sub pro promítání prezentací na dataprojektoru. V balení nechybí ani adaptér z portu USB na RJ45 pro připojení ke kabelové síti LAN.

Okamžité připojení a snadné sdílení dat Ultrabooky™ Aspire S7 se mohou pochlubit technologiemi Acer Green Instant On pro rychlé spuštění či probuzení systému a Acer Always Connect. Ta umožňuje neustálou aktualizaci dat přes Wi-Fi, a to i po přechodu do režimu spánku. Služba AcerCloud zase poskytuje zákazníkům dálkový přístup k datům na jejich Ultrabooku™ přes tablet nebo smartphone a snadné těchto dat mezi dalšími počítači a mobilními zařízeními. Můžete například fotit smartphonem a pak si fotky prohlédnout na svém Ultrabooku™ Aspire S7 doma nebo v kanceláři.

Skutečná výdrž na baterii závisí na konkrétní specifikaci produktu, nastavení počítače a na spuštěných aplikacích. Maximální kapacita všech baterií se časem a používáním snižuje.1

Cena a dostupnost

Prodej Aspire S7 začal 26. října 2012. Pro podrobnější informace o dostupnosti, specifikaci jednotlivých modelů a jejich cenách navštivte stránky www.acer.cz.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce