Společnost Lenovo představila IdeaPad YOGA

26.1.2012

IdeaPad YOGA spojuje stylový výkonný Ultrabook a přenosný 13,3palcový multidotykový tablet. Patentovaný design duálních závěsů YOGY je navržen tak, aby umožnil konzumaci a vytváření obsahu ve čtyřech různých pozicích – jako notebook, tablet, ohnutý do polohy jako stojan nebo stan - v jednom počítači, a zároveň nabídl vyšší odolnost a stabilitu než klasické konvertibilní varianty.

Pozadu nezůstává ani nový All-in-One počítač. IdeaCentre A720 je vybaven 27palcovým displejem, který poskytuje širší nastavitelný úhel -5° až 90°. Tento inovativní závěs displeje umožňuje pohodlnější použití v jakékoliv poloze a v kombinaci s bezrámečkovým displejem podporujícím 10bodový multi-touch je vhodný pro řadu využití.

Notebook IdeaPad YOGA: čtyři režimy pro vytváření obsahu a jeho konzumaci

IdeaPad YOGA, notebook vytvořený pro sbližování profesionálního a osobního životního stylu, přináší intuitivní design, který optimalizuje uživatelské prostředí Ultrabooku i tabletu ve čtyřech různých režimech použití – notebook, tablet, ohnutý do polohy stojánku a do polohy stanu. Ve srovnání s konvenčním řešením konvertibilních tabletů pomocí otočného kloubu je patentovaný 360° duální závěs YOGY s flip designem stabilnější, odolnější a umožňuje celkově tenčí a lehčí konstrukci. YOGA je nejtenčí konvertibilní Ultrabook, měří jen 16,9 mm na tloušťku při hmotnosti 1,47 kg. YOGA poháněná procesory řady Intel® Core™ s kapacitou operační paměti až 8 GB, s 256 GB SSD úložištěm a operačním systémem Windows 8 vydrží pracovat na baterii až osm hodin. Jako notebook plné velikosti nabízí štíhlý design YOGY zajímavé detaily, jako je na dotyk měkké barevné pogumování na vnější straně pro pevný úchop, kožený potah opěrky pro ruce a postranní tlačítka navržená pro snazší přístup ke všem režimům použití.

Jako variabilní notebook poskytuje IdeaPad YOGA příjemnou interakci s uživatelem při používání v libovolné poloze. Pro zážitek z hraní dotykových her s  protihráči nebo na sociálních sítí na cestách uživatel jednoduše obrátí displej YOGY na přenosný 13,1palcový HD+ (1600×900) tablet s 10bodovým kapacitním dotykovým ovládáním. Pro zábavu, čtení a prohlížení webových stránek mohou uživatelé displej YOGY otočit do polohy stojanu nebo do režimu stanu, který šetří místo a uživatel má tak blíže displej. Variabilní konstrukce YOGY tvoří ideální rovnováhu mezi vytvářením a zároveň i konzumací obsahu a nabízí spotřebitelům optimální zážitek z notebooku i tabletu v jediném zařízení.

IdeaCentre A720 All-in-One: posunuje dotykové zážitky v domácnosti na vyšší úroveň

Nejtenčí 27palcový All-in-One s elegantním kovovým vzhledem IdeaCentre A720 má tloušťku jen 24,5 mm, přičemž kombinuje bezrámový displej podporující 10bodový multi-touch. IdeaCentre A720 pokračuje v odkazu štíhlých AIO designů společnosti Lenovo, neboť má počítačovou část inteligentně umístěnou ve své základně. Ve vylepšení designu jde však mnohem dále a je navržen tak, aby optimalizoval dotykové zážitky v „digitální“ domácnosti. Jeho široce nastavitelný závěs umožňuje přitáhnout displej směrem k uživateli v úhlu -5° nebo jej složit dozadu do úhlu až 90°, do zcela vodorovné polohy, takže je možné používat dotykové aplikace v libovolné poloze komfortněji a po delší dobu.

Pro zvýšení pohodlí dotykového ovládání počítače podporuje 10bodový multi-touch displej tohoto IdeaCentre přesnější ovládání více uživateli. IdeaCentre A720, poháněný procesory Intel Core řady a grafikou NVIDIA GeForce s až 1 TB HDD a 64 GB SSD úložištěm, přináší do domácností multimediální zážitky na bezrámovém širokoúhlém 16:9 displeji s vysokým rozlišením. Integrované zábavní funkce, jako je zvuk Dolby Home Theatre V4, vysoce citlivá (720p HD) webkamera Lenovo a Lenovo IdeaTouch (sada aplikací a her optimalizovaných pro dotykové ovládání), dělají z A720 stylového a zábavného společníka určeného pro moderní centrum domácí zábavy.

Dostupnost

IdeaPad YOGA bude dostupný ve druhé polovině letošního roku, All-in-One počítač IdeaCentre A720 bude dostupný v první polovině 2012.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce