Sputnik předstižen: ZaReason přichází s linuxovým ultrabookem

20.8.2012

Sputnik cílí hlavně na vývojáře a IT profesionály. Výrobce serverů a osobních počítačů ZaReason působí na trhu teprve pět let a svými produkty vždycky směřoval právě na tuto odbornou veřejnost. Představitelé ZaReason rádi zdůrazňují, že sídlí v kalifornském městě Berkley, které je rodištěm unixového systému BSD a tím pádem údajně i hnízdištěm opensourcových nadšenců.

Předinstalovanou ditribucí bude Ubuntu 12.04 LTS se tříletou podporou stejně jako v případě Sputniku. Zavilým odpůrcům Microsoftu možná udělá radost, že k této sestavě nejsou poskytovány drivery pro Windows - takže kdokoliv by si jej na UltraLap nainstaloval, zažil by podobnou situaci, s jakou se uživatelé Linuxu setkávají častěji, než je jim milé. Dokonce i na klávese Super, která vždy nese logo Windows, je tentokrát vytištěný linuxový tučňák Tux.

Základní sestava za $899 (něco přes 18200 Kč) zahrnuje procesor Intel Core i3 Ivy Bridge s integrovanou grafikou Intel HD 4000 Graphics, 4 GB DDR3 RAM, porporu Bluetooth a Wi-Fi 802.11 b/g/n, HDMI port, dva porty USB 3.0 a jeden USB 2.0, slot pro paměťové karty a 1.3 Mpx webkameru. Poněkud zařážející je malé úložiště - pouhých 32 GB SSD a žádné HDD. Obojí však může být přiobjednáno - k dispozici je široké spektrum konfigurací hardwaru.

14,1" displej s rozlišením 1366x786 pixelů bude lesklý, což není podle mého soudu nejlepší volba vzhledem k cílové skupině produktu. Hmotnost nepřekrocí 1.6 kg a tlouštka 1.9 cm. Baterie by měla na jedno nabití vydržet až 6 hodin. Nelze předpokládat, že bychom se s tímto výrobkem někdy setkali v našich končinách.

ZaReason UltraLap 430

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce