Sputnik předstižen: ZaReason přichází s linuxovým ultrabookem

20.8.2012

Sputnik cílí hlavně na vývojáře a IT profesionály. Výrobce serverů a osobních počítačů ZaReason působí na trhu teprve pět let a svými produkty vždycky směřoval právě na tuto odbornou veřejnost. Představitelé ZaReason rádi zdůrazňují, že sídlí v kalifornském městě Berkley, které je rodištěm unixového systému BSD a tím pádem údajně i hnízdištěm opensourcových nadšenců.

Předinstalovanou ditribucí bude Ubuntu 12.04 LTS se tříletou podporou stejně jako v případě Sputniku. Zavilým odpůrcům Microsoftu možná udělá radost, že k této sestavě nejsou poskytovány drivery pro Windows - takže kdokoliv by si jej na UltraLap nainstaloval, zažil by podobnou situaci, s jakou se uživatelé Linuxu setkávají častěji, než je jim milé. Dokonce i na klávese Super, která vždy nese logo Windows, je tentokrát vytištěný linuxový tučňák Tux.

Základní sestava za $899 (něco přes 18200 Kč) zahrnuje procesor Intel Core i3 Ivy Bridge s integrovanou grafikou Intel HD 4000 Graphics, 4 GB DDR3 RAM, porporu Bluetooth a Wi-Fi 802.11 b/g/n, HDMI port, dva porty USB 3.0 a jeden USB 2.0, slot pro paměťové karty a 1.3 Mpx webkameru. Poněkud zařážející je malé úložiště - pouhých 32 GB SSD a žádné HDD. Obojí však může být přiobjednáno - k dispozici je široké spektrum konfigurací hardwaru.

14,1" displej s rozlišením 1366x786 pixelů bude lesklý, což není podle mého soudu nejlepší volba vzhledem k cílové skupině produktu. Hmotnost nepřekrocí 1.6 kg a tlouštka 1.9 cm. Baterie by měla na jedno nabití vydržet až 6 hodin. Nelze předpokládat, že bychom se s tímto výrobkem někdy setkali v našich končinách.

ZaReason UltraLap 430

Zpět na přehled článků

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce