SSD disky Intel® 910 nabízejí vysoký výkon, odolnost a spolehlivost

12.4.2012

Disky Intel SSD 910 představují komplexní řešení, které uspokojí ve všech ohledech: nabízejí vysoký výkon, odolnost i spolehlivost, takže se jeví jako ideální náhrada zastaralých pevných disků,“ říká Roger Peene, ředitel marketingu SSD disků ve společnosti Intel. „Intel je lídrem v oblasti SSD disků, a odborníci z datových center se tak mohou plně spolehnout na snadno instalovatelné SSD řešení, jež čerpá z kvalitní a spolehlivé technické podpory.

  • SSD disky o kapacitě 400 a 800 GB na bázi PCIe nabízejí obrovský výkon, odolnost a spolehlivost. Jsou určeny hlavně pro datová centra.

  • Intel SSD 910 nabízí snadnou instalaci i aktualizaci bez nutnosti jakkoli měnit nastavení serveru.

  • Díky technologii High Endurance nabídnou disky Intel SSD 910 odolnost deseti přepsání denně po dobu pěti let. Jejich odolnost se tak zvýšila třicetkrát.

 

SANTA CLARA, Kalifornie, 12. dubna 2012 – Společnost Intel dnes představila nové SSD disky řady 910 (Intel® SSD 910 Series). Jde o vysoce výkonné SSD disky, které dokážou reagovat na náročné požadavky datových center, které stále rostou v důsledku cloud computingu, virtualizace a on-line transakcí.

 

Intel SSD 910 nabízí vyšší výkon, odolnost a spolehlivost, přičemž všechny tyto tři kvality jsou pro dnešní datová střediska zcela klíčové. Nové disky jsou vybaveny technologií Intel High Endurance a disponují optimalizovanou víceúrovňovou (MLC) flash pamětí NAND vyráběnou 22nm standardem. Díky tomu dokážou nabídnout kapacitu deseti kompletních přepsání denně po dobu pěti let, což je třicetkrát více než u standardních MLC produktů. Řešení je tedy z hlediska nákladů velice úsporné.

 

Disky Intel SSD 910 jsou postaveny na základě PCIe, velice snadno se instalují bez nutnosti jakkoli měnit design serverů. Lze je používat při vrstvení serverů nebo jako vyrovnávající paměť klíčových souborů v případě náročných aplikací a zajištění přístupu ke kritickým datům. Jeden disk Intel 910 SSD zvládne nahradit hned několik pevných disků s frekvencí 15 000 otáček za minutu, což vede nejen k úspoře místa a spotřeby, ale zároveň to zlepšuje sekvenční výkon, škálovatelnost úložného prostoru a snižuje to latence. Disky disponují ovladačem Intel a též firmwarem Intel. Firmware byl optimalizován pro větší odolnost a jeho součástí je funkce pro řízení a napravování chyb.

 

„Disky Intel SSD 910 představují komplexní řešení, které uspokojí ve všech ohledech: nabízejí vysoký výkon, odolnost i spolehlivost, takže se jeví jako ideální náhrada zastaralých pevných disků,“ říká Roger Peene, ředitel marketingu SSD disků ve společnosti Intel. „Intel je lídrem v oblasti SSD disků, a odborníci z datových center se tak mohou plně spolehnout na snadno instalovatelné SSD řešení, jež čerpá z kvalitní a spolehlivé technické podpory.“

 

„Společnost Supermicro úzce spolupracuje s předními technologickými společnostmi tak, abychom svým klientům mohli nabídnout serverová řešení s nejvyšším výkonem a efektivitou,“ říká generální manažer divize pro superpočítače ve společnosti Micro Computer Inc., jenž zároveň dodává: „Díky novým diskům Intel SSD 910 mohou serverové systémy dosahovat výrazně vyššího využití CPU a tím využívat vyššího výkonu vyspělých výrobků, jako jsou procesory Intel® Xeon® řady E5-2600. Jde o další příklad spolupráce s Intelem na testování a kvalifikování výrobků, což nám umožní snížit celkové náklady na vlastnictví pro naše klienty a urychlit dodávání nových produktů na trh.“

 

Intel SSD 910 rozšiřuje nabídku společnosti Intel pro datová centra. Řada 900 je vůbec prvním pokusem vstoupit na trh vysoce výkonných SSD na bázi PCIe. Řada Intel SSD 900 se tak připojuje k dalším vysokokapacitním SSD řešením pro datová centra, k nimž patří například rodina SSD disků Intel 700 SATA, rovněž vybavených technologií High Endurance, nebo Intel 300 SATA určených pro široké spektrum serverů a úložných zařízení.

 

Co se týče výkonu, nabídne Intel SSD 910 u disků sekvenční čtení rychlostí 2 GB/s a sekvenční zápis rychlostí 1 GB/s; dále nabídnou 180 000 4K IOPS pro čtení a 75 000 4K IOPS pro zápis. Disky se budou dodávat ve dvou kapacitách: 400 a 800 GB. Zákazníci z řad operátorů datových center již mají k dispozici první ukázkové modely. Na trhu by disky měly být od poloviny roku 2012.

 

Cena SSD disků Intel 910 byla stanovena na 1929 dolarů za disk o kapacitě 400 GB a 3859 dolarů za disk o kapacitě 800 GB. Disky mají omezenou, pětiletou záruku. Kompletní informace o záruce najdete na adrese http://www.intel.com/support/ssdc/hpssd/sb/CS-029645.htm.

 

Zpět na přehled článků

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce