SSD disky Intel® 910 nabízejí vysoký výkon, odolnost a spolehlivost

12.4.2012

Disky Intel SSD 910 představují komplexní řešení, které uspokojí ve všech ohledech: nabízejí vysoký výkon, odolnost i spolehlivost, takže se jeví jako ideální náhrada zastaralých pevných disků,“ říká Roger Peene, ředitel marketingu SSD disků ve společnosti Intel. „Intel je lídrem v oblasti SSD disků, a odborníci z datových center se tak mohou plně spolehnout na snadno instalovatelné SSD řešení, jež čerpá z kvalitní a spolehlivé technické podpory.

  • SSD disky o kapacitě 400 a 800 GB na bázi PCIe nabízejí obrovský výkon, odolnost a spolehlivost. Jsou určeny hlavně pro datová centra.

  • Intel SSD 910 nabízí snadnou instalaci i aktualizaci bez nutnosti jakkoli měnit nastavení serveru.

  • Díky technologii High Endurance nabídnou disky Intel SSD 910 odolnost deseti přepsání denně po dobu pěti let. Jejich odolnost se tak zvýšila třicetkrát.

 

SANTA CLARA, Kalifornie, 12. dubna 2012 – Společnost Intel dnes představila nové SSD disky řady 910 (Intel® SSD 910 Series). Jde o vysoce výkonné SSD disky, které dokážou reagovat na náročné požadavky datových center, které stále rostou v důsledku cloud computingu, virtualizace a on-line transakcí.

 

Intel SSD 910 nabízí vyšší výkon, odolnost a spolehlivost, přičemž všechny tyto tři kvality jsou pro dnešní datová střediska zcela klíčové. Nové disky jsou vybaveny technologií Intel High Endurance a disponují optimalizovanou víceúrovňovou (MLC) flash pamětí NAND vyráběnou 22nm standardem. Díky tomu dokážou nabídnout kapacitu deseti kompletních přepsání denně po dobu pěti let, což je třicetkrát více než u standardních MLC produktů. Řešení je tedy z hlediska nákladů velice úsporné.

 

Disky Intel SSD 910 jsou postaveny na základě PCIe, velice snadno se instalují bez nutnosti jakkoli měnit design serverů. Lze je používat při vrstvení serverů nebo jako vyrovnávající paměť klíčových souborů v případě náročných aplikací a zajištění přístupu ke kritickým datům. Jeden disk Intel 910 SSD zvládne nahradit hned několik pevných disků s frekvencí 15 000 otáček za minutu, což vede nejen k úspoře místa a spotřeby, ale zároveň to zlepšuje sekvenční výkon, škálovatelnost úložného prostoru a snižuje to latence. Disky disponují ovladačem Intel a též firmwarem Intel. Firmware byl optimalizován pro větší odolnost a jeho součástí je funkce pro řízení a napravování chyb.

 

„Disky Intel SSD 910 představují komplexní řešení, které uspokojí ve všech ohledech: nabízejí vysoký výkon, odolnost i spolehlivost, takže se jeví jako ideální náhrada zastaralých pevných disků,“ říká Roger Peene, ředitel marketingu SSD disků ve společnosti Intel. „Intel je lídrem v oblasti SSD disků, a odborníci z datových center se tak mohou plně spolehnout na snadno instalovatelné SSD řešení, jež čerpá z kvalitní a spolehlivé technické podpory.“

 

„Společnost Supermicro úzce spolupracuje s předními technologickými společnostmi tak, abychom svým klientům mohli nabídnout serverová řešení s nejvyšším výkonem a efektivitou,“ říká generální manažer divize pro superpočítače ve společnosti Micro Computer Inc., jenž zároveň dodává: „Díky novým diskům Intel SSD 910 mohou serverové systémy dosahovat výrazně vyššího využití CPU a tím využívat vyššího výkonu vyspělých výrobků, jako jsou procesory Intel® Xeon® řady E5-2600. Jde o další příklad spolupráce s Intelem na testování a kvalifikování výrobků, což nám umožní snížit celkové náklady na vlastnictví pro naše klienty a urychlit dodávání nových produktů na trh.“

 

Intel SSD 910 rozšiřuje nabídku společnosti Intel pro datová centra. Řada 900 je vůbec prvním pokusem vstoupit na trh vysoce výkonných SSD na bázi PCIe. Řada Intel SSD 900 se tak připojuje k dalším vysokokapacitním SSD řešením pro datová centra, k nimž patří například rodina SSD disků Intel 700 SATA, rovněž vybavených technologií High Endurance, nebo Intel 300 SATA určených pro široké spektrum serverů a úložných zařízení.

 

Co se týče výkonu, nabídne Intel SSD 910 u disků sekvenční čtení rychlostí 2 GB/s a sekvenční zápis rychlostí 1 GB/s; dále nabídnou 180 000 4K IOPS pro čtení a 75 000 4K IOPS pro zápis. Disky se budou dodávat ve dvou kapacitách: 400 a 800 GB. Zákazníci z řad operátorů datových center již mají k dispozici první ukázkové modely. Na trhu by disky měly být od poloviny roku 2012.

 

Cena SSD disků Intel 910 byla stanovena na 1929 dolarů za disk o kapacitě 400 GB a 3859 dolarů za disk o kapacitě 800 GB. Disky mají omezenou, pětiletou záruku. Kompletní informace o záruce najdete na adrese http://www.intel.com/support/ssdc/hpssd/sb/CS-029645.htm.

 

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce