Články - ultrabooky, notebooky, tablety

Přichází nová generace ultrabooku Aspire S7

17.7.2013

Acer vylepšil svoji vlajkovou loď - Ultrabook Aspire S7. Tento oblíbený ultrabook má delší výdrž baterie, druhou generaci chlazení Acer TwinAir a WQHD displej, určený jak pro zábavu tak pracovní produktivitu.  Mimo zachování skvělých vlastností předchozího modelu se může nová generace ultrabooků S7 pochlubit delší výdrží na baterii pro celodenní práci na počítači. Dále také precizní klávesnicí s elektroluminiscenčním (EL) podsvícením pro přirozenější psaní a druhou generací chlazení Acer TwinAir s nižší hlučností. Navíc je Aspire S7 vybaven technologií bezdrátového displeje (WiDi) pro zábavu i produktivní práci na velké obrazovce.

Je možné předejít poruchám hardwaru a ztrátě dat?

11.7.2013

Tuto otázku si pravděpodobně položí každý, kdo s počítačem pracuje a záleží mu na tom, aby byla jeho data v bezpečí. Odpověď na ní rozhodně není jednoznačná, protože poruchy jsou různé a stejně tak může mít mnoho příčin i ztráta dat. Pojďme se na celou věc podívat z trochu jiného úhlu a seznámit se s tím, co dělat, aby byl náš ultrabook zůstal v dobré kondici.

Vyhraj nový ultrabook IdeaPad Yoga od Lenovo

1.3.2013

Unikátní zařízení Yoga 13 představuje první multirežimový Ultrabook™ na světě. Displej je překlopitelný o 360°, což umožňuje Yogu flexibilně používat ve čtyřech praktických režimech. Pouze s konvertibilním zařízením, které kombinuje produktivitu notebooku a intuitivní dotykové ovládání tabletu, si naplno užijete všechny funkce systému Windows 8. Díky extra dlouhé výdrži baterie si můžete všechny unikátní vlastnosti modelu IdeaPad Yoga 13 užívat naplno skutečně kdykoli a kdekoli.

Moderní ultrabook Asus Zenbook Touch U500VZ

18.2.2013

Jeden z posledních modelů ultrabooku od Asus představený v letos na největším veletrhu spotřební a výpočetní techniky na světě Consumer Electronics Show (CES) je nyní k dostání i v České republice za cenu kolem 46 tisíc.
Poznávací prvky Asus Zenbook Touch U500VZ  dotykový displej, vysoký výkon a supermoderní design. 

Pestrá nabídka ultrabooků od Asus

12.2.2013

Asus Taichi – notebook s oboustranným displejem
Asus Transformer Book – notebook s odnímatelným displejem
Asus Zenbook Touch – dotykový ultrabook
Asus VivoBook – všestranný výkon za rozumnou cenu

Ultrabook VAIO řady T

5.2.2013

Ultrabook VAIO řady T je vyvíjen s ohledem na běžný pracovní životní styl. Na první pohled tenký a váhově lehký ultrabook je až překvapivě pevný. Plní tak nejnáročnější standardy řady SONY VAIO. Pevnost vnější schránky ulzrabooku je dosažena díky kompozici hořčíkového a hliníkového provedení. Bez problému odolá běžným nárazům při manipulaci nebo přenášení v brašně

Microsoft bude spolufinancovat převzetí výrobce ultrabooků společnost Dell

22.1.2013

Microsoft by se mohl spoluúčastnit na transakci převzetí výrobce počítačů Dell. Soukromý investoři připravují fond a Microsoft by mohl vložit až 3 mld. USD. 

Intel: Když to není dotykové, nebude to ultrabook

21.1.2013

Po sérii ústupků výrobcům, zejména co se týče tloušťky a váhy, Intel opět přitvrzuje, nálepku ultrabook budou moci mít pouze zařízení s dotykovým displejem. Nová pravidla se budou týkat všech zařízení s procesory „Haswell“ a budoucími. V rámci své prezentace na CES to pro novináře uvedl Kirk Skaugen, viceprezident PC divize ve společnosti Intel.

INTEL dosáhl tržby ve výši 13,5 miliard USD

21.1.2013 Intel

Výrobce čipů společnost Intel vykázala za 4 kvartál roku 2012 zisk na akcii ve výši 48 centů, očekávání analytiků činilo 45 centů.   a tržby ve výši 13,5 mld. USD vs. oček. 13,53 mld. USD. Tržby v 1Q roku 2013 odhaduje společnost ve výši 12,7 mld. USD vs. oček. trhu 12,9 mld. USD.

Díky podsvícené klávesnici os Logitech je ovládání zařízení od Apple elegantnější

12.12.2012

Společnost Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) oznámila rozšíření své řady příslušenství pro platformu Mac® o dva nové produkty: klávesnici Logitech® Bluetooth® Easy-Switch™ Keyboard pro počítače Mac®, tablety iPad® a smartphony iPhone®, a ovládací zařízení Logitech® Rechargeable Trackpad pro počítače Mac.

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce