Články - ultrabooky, notebooky, tablety

Mizérie vyměnitelných baterií

24.8.2012

Americká společnost Electronics TakeBack Coalition zabývající se osvětou v recyklaci elektroniky vydala zprávu, ve které upozorňuje na nepříjemnou tendenci výrobců znemožnit uživateli bez problémovou výměnu baterie v ultraboocích.

Ultrabooky Novatechu - britského výrobce pro britský trh

23.8.2012 Exotické značky

Možná jste o této značce zatím neslyšeli (já taky ne) a možná vám to v praxi ani k ničemu nebude, ale rozšířit si obzory ještě nikomu neublížilo. Nuže, Novatech - výrobce hardwaru z Velké británie, uvedl ultrabooky nFinity 1402 a 1403 pro domácí trh,...

Sputnik předstižen: ZaReason přichází s linuxovým ultrabookem

20.8.2012 Ultrabooky a Linux

Dell nás nechává už nějakou dobu pozorovat pokračující práce na projektu Sputnik, jehož výsledný produkt - ultrabook Dell XPS 13 s linuxovou distribucí Ubuntu - by se měl dostat na trh v následujících měsících. Nepříliš známá společnost ZaReason se svým UltraLapem 430 skočila do vody rovnýma nohama a postarala se o šplouchnutí, které aspoň na čas zviditelní její jméno.

Baterie - dinosauři v dnešním světě elektroniky

13.8.2012

V tomto poněkud rozsáhlejším článku se podíváme podrobně a ze všech stran na baterie do notebooků. Cílem není jen poskytnutí praktických rad ale i jejich odůvodnění. Vysvětlíme si, proč se Li-Ion baterie chovají právě tak, jak se chovají, a dodáme tak význam jindy nic neříkajícím číselným údajům. K pokračování nepotřebujete nějaké zvláštní znalosti fyziky, ale doufám, že i ti trochu zběhlejší tu najdou aspoň něco nového.

Acer nabízí online upgrad Windows 8 pro své ultrabooky

7.8.2012

Výrobce ultrabooku Acer se přidala do akce o upgradu Windows 8 od Microsoft. V této akci je verze nabízena za 14,99 EUR s možností upgradovat Windows 7 na Windows 8. Nabídka platí pro zákazníky, kteří si koupí osobní počítač v období od 2. června 2012 do 31. ledna 2013. Pro majitele Ultrabooku má navíc speciální nabídku, jenž doplňuje standardní nabídku na upgrade firmy Microsoft. každý kdo si koupí ultrabook Acer v období od 2. června 2012 do 31. ledna 2013, může zažádat přímo u Aceru o náhradu nákladů na online upgrade provedeného v rámci programu firmy Microsoft. Acer chce tímto způsobem zajistit, aby její nejnovější výrobky byly vybaveny také nejnovějším operačním systémem. Nabídka se vztahuje na modely Aspire S3, Aspire S5, Aspire M3 a Aspire M5.

Ultrabook s širokoúhlým displejem 21:9 od Toshiby

2.8.2012

Toshiba představila nový model ultrabooku Satellite U840. Dle zástupců výrobce je určen především pro evropské zákazníky z řad milovníků sledování filmů. Ultrabook se vyznačuje širokouhlým14,0" displejem s poměrem stran 21:9. Ultrabook umožní přehrávání DVD aniž by byly vidět černé horizontální pruhy, takže je celá plocha  využita.

Sputnik na odpalovací rampě - ultrabook s Linuxem pro vývojáře

30.7.2012 Ultrabooky a Linux

Projek Sputnik pod záštitou společnosti Dell měl prokázat, zda je možné vstoupit na trh s ultrabookem s předinstalovaným operačním systémem Linux. Odpůrci OEM Windows se mají z čeho radovat. Minulý týden oznámil George Barton, marketingový ředitel Dellu, že výsledek projektu je připraven k vypuštění do konce tohoto roku. Už brzy by mělo být možné zakoupit ultrabook Dell XPS 13 s Linuxovou distribucí Ubuntu 12.04.

NEC VersaPro UltraLite VG - ultrabook pro japonské businessmany

25.7.2012 Exotické značky

Pravých ultrabooků pro profesionální použití je podstatně méně než těch pro běžné uživatele. Japonský výrobce elektroniky NEC představil stroze elegantní ultrabook, za který se nebude muset stydět žádný vrcholový manažer.

Upgrade na Windows 8 pro nové majitele ultrabooků Acer zdarma

22.7.2012

Jak už bylo známo před stanovením data oficiálního vydání Windows 8, majitelé nových kompatibilních počítačů mají přislíbenou slevu na upgrade systému z Windows XP, Vista nebo 7. V případě upgradu na základní verzi půjde o 15 eur (zhruba 380 Kč). Acer při této příležitosti nachystal svým zákazníkům dárek.

Další člen do řady Toshiba Portégé R830

21.7.2012

A že je to řada opravdu početná dokazuje například skutečnost, že cenový rozdíl mezi některými modely přesahuje až deset tisíc korun. U spousty výrobců je zvykem, že notebooky jsou srozumitelně označeny podle použitého šasi - mnohem podstatnější konfiguraci vnitřního hardwaru pak často rozlišuje nezapamatovatelný shluk písmen a číslic. A proto poslední novinka ze skupiny ultrapřenosných notebooků Portégé nese název Toshiba Portégé PT321C-0KH012, zkráceně R830-0KH.

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce