Články - ultrabooky, notebooky, tablety

LG Xnote N450 a N550: Je to ultrabook, není to ultrabook?

17.7.2012 Exotické značky

Korejská LG přichystala svým domácím příznivcům 14" a 15,6" verzi notebooku Xnote řady N. I když pěkná Korejka na propagační fotografii ukazuje, jak jsou tyto notebooky tenké, nikde není ani slovo o tom, proč nejde o ultrabooky. Drahé jsou na to rozhodně dost.

INTEL - cena výroby čipů by mohla klesnout až o 40 %.

11.7.2012

Intel Copr. (NASDAQ: INTC ) Největší výrobce počítačových čipů na světě. Začátkem týdne oznámil, že v následujících letech investuje až 4,1 mld. US dolarů do německé společnosti ASML Holding, která se zabývá fotolitografií, tedy procesem opracování tenkých vrstev materiálu na waferu do potřebných tvarů v řádu nanometrových rozměrů.

Řada Acer TravelMate P6

4.7.2012

Nový Acer TravelMate P6 je cílen na zákazníky z řad firemních uživatelů, kteří požadují odolný, bezpečný a výkonný notebook. Dostupný ve třech formátech 13.3", 14" a 15.6" bude nabízet dokonalou rovnováhu mezi výkonem, lepším zabezpečením a optimální ovladatelností.

Recenze sympatického ultrabooku Lenovo U300s

25.6.2012 blog

Technologický pokrok jde nezadržitelně dál a představa, že domácí notebook je těžká nevzhledná krabice bere jednoznačně za své. Nová generace ultrabooků přináší nový pohled na domácí počítač. Tenká placka, jen o trochu větší, než papír o rozměrech A4, lehce udržitelná v jedné ruce a s několikahodinovou výdrží běhu na baterie.  Do redakce se nám dostal neodolatelný elegán ultrabook Lenovo IdeaPad U300s a my se s vámi podělíme o zkušenosti s ním.

ThinkPad jako pírko díky uhlíkovým vláknům

29.5.2012

V srpnu chystá Lenovo do prodeje nástupce ThinkPadu X1 - stejnojmenný ultrabook s přídomkem Carbon. Oba modely se však liší mnohem více, než by dával tušit jejich podobný název. Čtrnáctipalcový Lenovo ThinkPad X1 Carbon bude nejlehčím ultrabookem na trhu. Ať už se to výrobcům líbí či nelíbí, rozměry a hmotnost ultrabooků se nevyhnou srovnávání s MacBookem Air, který je i přes svou vysokou cenu mnohými považován za jakýsi ideál nebo dokonce za důvod samotného vzniku ultrabooků. Díváme-li se na to takhle, ThinkPad X1 Carbon se svou hmotností 1.36 kg vyrovná MacBooku Air jako první ze všech ultrabooků a to dokonce i při trochu větších rozměrech.

Acer Aspire TimelineUltra M5 - další hliníkový krasavec

19.5.2012

Acer uvedl mladšího a o trochu šikovnějšího sourozence nedávno představeného Acer Aspire Timeline Ultra M3. Až na vybavení modernějším procesorem Ivy Bridge místo Sandy Bridge a přítomnost podsvícení klávesnice se od nižšího modelu příliš neliší. Podívejme se, na co ještě se u tohoto ultrabooku můžeme těšit.

AMD uvedla druhou generaci procesorů

15.5.2012

Společnost AMD (NYSE: AMD) dnes oznámila velmi dychtivě očekávané uvedení  druhé generace procesorů AMD A-Series s akcelerovaným zpracováním grafiky (Accelerated Processing Unit – APU pro mainstreamové i ultratenké notebooky, počítače typu All-in-One a tradiční stolní počítače, počítače používané jako domácí kino a vestavěné systémy.

Hewlett-Packard opět vzbuzuje závist

13.5.2012

HP pořádá každoročně Global Influencer Summit v Šanghaji, kde představuje nové produkty, rekapituluje úspěšnost svých výrobků a odhaluje plány dalšího směřování výzkumů. Letos HP ukázal, že nezůstal o krok pozadu, a uvedl čtyři kompaktní lehké notebooky - tři se řadí k již zavedené sérii Envy a jeden patří do špičkové profesionální řady EliteBook.

Klávesnice napájená světlem od Logitech chrání váš iPad

3.5.2012

Obal s klávesnicí Logitech® Solar Keyboard Folio zajišťuje bezproblémovou ochranu přední  i zadní strany nového iPadu třetí generace a iPadu 2. Vestavěná Bluetooth® klávesnice se dobíjí světlem díky zabudovaným solárním článkům. Při plném nabití na ní můžete psát až dva roky – a to dokonce v naprosté tmě*. Okamžitá funkce On/Off automaticky probudí váš iPad, když otevřete pouzdro a při jeho zavření vrátí tablet do režimu spánku. Ať už chcete psát, nebo sledovat video, stojánek s více pozicemi podrží váš iPad za vás a nabídne dvě pohodlné pozice pro sledování displeje.

Nejlepší servis Mironet pro ultrabooky

24.4.2012

Pokud zakoupíte ultrabook ASUS u Mironetu, máte zajištěný servis výměnnou nebo Vám zapůjčí jiný ultrabook na dobu opravy. V případě, že dojde u ultrabooku ASUS ZENBOOK UX31E-RY010X k poruše pevného disku a předáte ho před samotnou reklamací technikovi v Mironetu, bude Vám zajištěna SW záchrana dat zdarma. Pokud budete reklamovat notebook ASUS ZENBOOK UX31E-RY010X u autorizovaného servisu, máte nárok na obě služby jen při dodržení podmínek popsaných v odkazech.

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce