Články - ultrabooky, notebooky, tablety

Ultrabook s širokoúhlým displejem 21:9 od Toshiby

2.8.2012

Toshiba představila nový model ultrabooku Satellite U840. Dle zástupců výrobce je určen především pro evropské zákazníky z řad milovníků sledování filmů. Ultrabook se vyznačuje širokouhlým14,0" displejem s poměrem stran 21:9. Ultrabook umožní přehrávání DVD aniž by byly vidět černé horizontální pruhy, takže je celá plocha  využita.

Sputnik na odpalovací rampě - ultrabook s Linuxem pro vývojáře

30.7.2012 Ultrabooky a Linux

Projek Sputnik pod záštitou společnosti Dell měl prokázat, zda je možné vstoupit na trh s ultrabookem s předinstalovaným operačním systémem Linux. Odpůrci OEM Windows se mají z čeho radovat. Minulý týden oznámil George Barton, marketingový ředitel Dellu, že výsledek projektu je připraven k vypuštění do konce tohoto roku. Už brzy by mělo být možné zakoupit ultrabook Dell XPS 13 s Linuxovou distribucí Ubuntu 12.04.

NEC VersaPro UltraLite VG - ultrabook pro japonské businessmany

25.7.2012 Exotické značky

Pravých ultrabooků pro profesionální použití je podstatně méně než těch pro běžné uživatele. Japonský výrobce elektroniky NEC představil stroze elegantní ultrabook, za který se nebude muset stydět žádný vrcholový manažer.

Upgrade na Windows 8 pro nové majitele ultrabooků Acer zdarma

22.7.2012

Jak už bylo známo před stanovením data oficiálního vydání Windows 8, majitelé nových kompatibilních počítačů mají přislíbenou slevu na upgrade systému z Windows XP, Vista nebo 7. V případě upgradu na základní verzi půjde o 15 eur (zhruba 380 Kč). Acer při této příležitosti nachystal svým zákazníkům dárek.

Další člen do řady Toshiba Portégé R830

21.7.2012

A že je to řada opravdu početná dokazuje například skutečnost, že cenový rozdíl mezi některými modely přesahuje až deset tisíc korun. U spousty výrobců je zvykem, že notebooky jsou srozumitelně označeny podle použitého šasi - mnohem podstatnější konfiguraci vnitřního hardwaru pak často rozlišuje nezapamatovatelný shluk písmen a číslic. A proto poslední novinka ze skupiny ultrapřenosných notebooků Portégé nese název Toshiba Portégé PT321C-0KH012, zkráceně R830-0KH.

LG Xnote N450 a N550: Je to ultrabook, není to ultrabook?

17.7.2012 Exotické značky

Korejská LG přichystala svým domácím příznivcům 14" a 15,6" verzi notebooku Xnote řady N. I když pěkná Korejka na propagační fotografii ukazuje, jak jsou tyto notebooky tenké, nikde není ani slovo o tom, proč nejde o ultrabooky. Drahé jsou na to rozhodně dost.

INTEL - cena výroby čipů by mohla klesnout až o 40 %.

11.7.2012

Intel Copr. (NASDAQ: INTC ) Největší výrobce počítačových čipů na světě. Začátkem týdne oznámil, že v následujících letech investuje až 4,1 mld. US dolarů do německé společnosti ASML Holding, která se zabývá fotolitografií, tedy procesem opracování tenkých vrstev materiálu na waferu do potřebných tvarů v řádu nanometrových rozměrů.

Řada Acer TravelMate P6

4.7.2012

Nový Acer TravelMate P6 je cílen na zákazníky z řad firemních uživatelů, kteří požadují odolný, bezpečný a výkonný notebook. Dostupný ve třech formátech 13.3", 14" a 15.6" bude nabízet dokonalou rovnováhu mezi výkonem, lepším zabezpečením a optimální ovladatelností.

Recenze sympatického ultrabooku Lenovo U300s

25.6.2012 blog

Technologický pokrok jde nezadržitelně dál a představa, že domácí notebook je těžká nevzhledná krabice bere jednoznačně za své. Nová generace ultrabooků přináší nový pohled na domácí počítač. Tenká placka, jen o trochu větší, než papír o rozměrech A4, lehce udržitelná v jedné ruce a s několikahodinovou výdrží běhu na baterie.  Do redakce se nám dostal neodolatelný elegán ultrabook Lenovo IdeaPad U300s a my se s vámi podělíme o zkušenosti s ním.

ThinkPad jako pírko díky uhlíkovým vláknům

29.5.2012

V srpnu chystá Lenovo do prodeje nástupce ThinkPadu X1 - stejnojmenný ultrabook s přídomkem Carbon. Oba modely se však liší mnohem více, než by dával tušit jejich podobný název. Čtrnáctipalcový Lenovo ThinkPad X1 Carbon bude nejlehčím ultrabookem na trhu. Ať už se to výrobcům líbí či nelíbí, rozměry a hmotnost ultrabooků se nevyhnou srovnávání s MacBookem Air, který je i přes svou vysokou cenu mnohými považován za jakýsi ideál nebo dokonce za důvod samotného vzniku ultrabooků. Díváme-li se na to takhle, ThinkPad X1 Carbon se svou hmotností 1.36 kg vyrovná MacBooku Air jako první ze všech ultrabooků a to dokonce i při trochu větších rozměrech.

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce