Články - ultrabooky, notebooky, tablety

Baterie - dinosauři v dnešním světě elektroniky

13.8.2012

V tomto poněkud rozsáhlejším článku se podíváme podrobně a ze všech stran na baterie do notebooků. Cílem není jen poskytnutí praktických rad ale i jejich odůvodnění. Vysvětlíme si, proč se Li-Ion baterie chovají právě tak, jak se chovají, a dodáme tak význam jindy nic neříkajícím číselným údajům. K pokračování nepotřebujete nějaké zvláštní znalosti fyziky, ale doufám, že i ti trochu zběhlejší tu najdou aspoň něco nového.

Acer nabízí online upgrad Windows 8 pro své ultrabooky

7.8.2012

Výrobce ultrabooku Acer se přidala do akce o upgradu Windows 8 od Microsoft. V této akci je verze nabízena za 14,99 EUR s možností upgradovat Windows 7 na Windows 8. Nabídka platí pro zákazníky, kteří si koupí osobní počítač v období od 2. června 2012 do 31. ledna 2013. Pro majitele Ultrabooku má navíc speciální nabídku, jenž doplňuje standardní nabídku na upgrade firmy Microsoft. každý kdo si koupí ultrabook Acer v období od 2. června 2012 do 31. ledna 2013, může zažádat přímo u Aceru o náhradu nákladů na online upgrade provedeného v rámci programu firmy Microsoft. Acer chce tímto způsobem zajistit, aby její nejnovější výrobky byly vybaveny také nejnovějším operačním systémem. Nabídka se vztahuje na modely Aspire S3, Aspire S5, Aspire M3 a Aspire M5.

Ultrabook s širokoúhlým displejem 21:9 od Toshiby

2.8.2012

Toshiba představila nový model ultrabooku Satellite U840. Dle zástupců výrobce je určen především pro evropské zákazníky z řad milovníků sledování filmů. Ultrabook se vyznačuje širokouhlým14,0" displejem s poměrem stran 21:9. Ultrabook umožní přehrávání DVD aniž by byly vidět černé horizontální pruhy, takže je celá plocha  využita.

Sputnik na odpalovací rampě - ultrabook s Linuxem pro vývojáře

30.7.2012 Ultrabooky a Linux

Projek Sputnik pod záštitou společnosti Dell měl prokázat, zda je možné vstoupit na trh s ultrabookem s předinstalovaným operačním systémem Linux. Odpůrci OEM Windows se mají z čeho radovat. Minulý týden oznámil George Barton, marketingový ředitel Dellu, že výsledek projektu je připraven k vypuštění do konce tohoto roku. Už brzy by mělo být možné zakoupit ultrabook Dell XPS 13 s Linuxovou distribucí Ubuntu 12.04.

NEC VersaPro UltraLite VG - ultrabook pro japonské businessmany

25.7.2012 Exotické značky

Pravých ultrabooků pro profesionální použití je podstatně méně než těch pro běžné uživatele. Japonský výrobce elektroniky NEC představil stroze elegantní ultrabook, za který se nebude muset stydět žádný vrcholový manažer.

Upgrade na Windows 8 pro nové majitele ultrabooků Acer zdarma

22.7.2012

Jak už bylo známo před stanovením data oficiálního vydání Windows 8, majitelé nových kompatibilních počítačů mají přislíbenou slevu na upgrade systému z Windows XP, Vista nebo 7. V případě upgradu na základní verzi půjde o 15 eur (zhruba 380 Kč). Acer při této příležitosti nachystal svým zákazníkům dárek.

Další člen do řady Toshiba Portégé R830

21.7.2012

A že je to řada opravdu početná dokazuje například skutečnost, že cenový rozdíl mezi některými modely přesahuje až deset tisíc korun. U spousty výrobců je zvykem, že notebooky jsou srozumitelně označeny podle použitého šasi - mnohem podstatnější konfiguraci vnitřního hardwaru pak často rozlišuje nezapamatovatelný shluk písmen a číslic. A proto poslední novinka ze skupiny ultrapřenosných notebooků Portégé nese název Toshiba Portégé PT321C-0KH012, zkráceně R830-0KH.

LG Xnote N450 a N550: Je to ultrabook, není to ultrabook?

17.7.2012 Exotické značky

Korejská LG přichystala svým domácím příznivcům 14" a 15,6" verzi notebooku Xnote řady N. I když pěkná Korejka na propagační fotografii ukazuje, jak jsou tyto notebooky tenké, nikde není ani slovo o tom, proč nejde o ultrabooky. Drahé jsou na to rozhodně dost.

INTEL - cena výroby čipů by mohla klesnout až o 40 %.

11.7.2012

Intel Copr. (NASDAQ: INTC ) Největší výrobce počítačových čipů na světě. Začátkem týdne oznámil, že v následujících letech investuje až 4,1 mld. US dolarů do německé společnosti ASML Holding, která se zabývá fotolitografií, tedy procesem opracování tenkých vrstev materiálu na waferu do potřebných tvarů v řádu nanometrových rozměrů.

Řada Acer TravelMate P6

4.7.2012

Nový Acer TravelMate P6 je cílen na zákazníky z řad firemních uživatelů, kteří požadují odolný, bezpečný a výkonný notebook. Dostupný ve třech formátech 13.3", 14" a 15.6" bude nabízet dokonalou rovnováhu mezi výkonem, lepším zabezpečením a optimální ovladatelností.

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce