Články - ultrabooky, notebooky, tablety

Acer Aspire Timeline Ultra M3 v prodeji

16.4.2012

První 15-ti palcový ultrabook s výkonnou grafickou kartou a optickou. Nový ultrabook Aspire Timeline Ultra byl poprvé představen v lednu na lasvegaském veletrhu Consumer Electronics Show (CES). Dnes společnost Acer předvedla na veletrhu CeBIT v německém Hannoveru nový Aspire M3, který patří do řady Timeline Ultra. Počítače nejnovější řady Timeline jsou tenčí a lehčí než jejich předchůdci (měří pouhých 20 mm na výšku), avšak nijak to neovlivňuje jejich špičkový výkon. Nový Aspire Timeline Ultra M3 skutečně nastavuje laťku vysoko, protože je to první ultrabook s vyhrazenou grafikou NVIDIA® GeForce® GT640M pro tvorbu a zobrazení.

SSD disky Intel® 910 nabízejí vysoký výkon, odolnost a spolehlivost

12.4.2012

Disky Intel SSD 910 představují komplexní řešení, které uspokojí ve všech ohledech: nabízejí vysoký výkon, odolnost i spolehlivost, takže se jeví jako ideální náhrada zastaralých pevných disků,“ říká Roger Peene, ředitel marketingu SSD disků ve společnosti Intel. „Intel je lídrem v oblasti SSD disků, a odborníci z datových center se tak mohou plně spolehnout na snadno instalovatelné SSD řešení, jež čerpá z kvalitní a spolehlivé technické podpory.

Acer nabízí akční cenu Aspire TimelineX

11.4.2012

Třetí generace notebooků Aspire TimelineX se může pochlubit vyšším výkonem, delší výdrží provozu na baterie, exklusivním designem, tenkým a lehkým kovovým šasi s nejvyšší kvalitou zpracování!

Pervazivní výpočetní technologie pomohou ve zdravotnictví i v kuchyni

10.4.2012

Nejnovější vědecko-technologické centrum pro pervazivní výpočetní techniku představila společnost Intel. Cílem společnosti Intel a jejích partnerů je urychlit vývoj technologií nové generace, a to takových, které budou schopny osvojovat si nové poznatky a přizpůsobovat se potřebám spotřebitelů. Podle Pavla Kubů, manažera pro zdravotnictví společnosti Intel, jsou některé pervazivní aplikace ve vyspělých zdravotnických systémech už nikoli pouhou vizí, nýbrž dostupnou realitou.

Intel® vPro™ pomáhá se správou a ochranou ultrabooku

5.4.2012

Intel® vPro™ pomáha se správu a ochranu ultrabooku

Technologická novinka od Intelu nabízí především tyto výhody:

  • Vzdálené připojení a správa
  • Sledování OS počítače nezávisle na stavu či přítomnosti OS
  • Evidence detailních informací o instalaci hardwaru
  • Možnost nastavení BIOSu přes vzdálený přístup

Logitech představila reproduktorový systém Logitech® UE™ Air Speaker

27.3.2012

Výrobce počítačové techniky Logitech představila novinku pro posluchače kvalitní hudby. Reproduktorový systém Logitech® UE™ Air Speaker od Logitech ma inovovanou funkci AirPlay® od technologické jedničky Apple. Systém se vznačuje originálním designem, samotný zvukový systém uživateli dovoluje jednoduše streamovat nekomprimované soubory hudby například z iTunes nebo iPhonu(případne iPadu a iPodu), které jsou připojeny na Wi-Fi® v domácích sítích.

Ultrabook FUJITSU s novou 4G technologií LTE

21.3.2012

Japonská společnost Fujitsu představila první ultrabook s technologií LTE. Společnost ještě nenašla název pod kterým bude ultrabook prodávat. Prozatím je pracovním názvem Lifebook Ultrabook. Mimo jiné jsme se také konečně dočkali prvního ultrabooku se skoro bezrámečkovým displejem i přesto by hlavním tahákem měla být již zmiňovaná 4G technologie LTE. 

HP Folio 13, Lenovo U300S, Samsung 530U, Toshiba Portégé Z830 a Samsung 900X

9.3.2012

Na tuto otázku se snaží najít odpověď mnoho lidí, kteří se rozhodli, že si pořídí přenosný osobní počítač. Každý z typů má své přednosti a každý využije pro svou činnost jiné vlastnosti. Počítačové firmy se proto snaží dodávat na trh stále nové a nové typy počítačů, které uzpůsobují dle požadavků klientů. Vyberme
si skupinu ultrabooků, které se staly velice oblíbenými mezi uživateli. Jako zástupce společností si představíme následující značky.

Intel investuje do vývoje a výzkumu na podporu inovací v rozšiřování internetu do automobilů

29.2.2012

„V dnešním mobilním světě se osobní počítače dotýkají skutečně každého aspektu života uživatele, ať už je doma, v kanceláři nebo na cestách,” říká prezident a generální ředitel společnosti Intel Paul Otellini. „Rozšiřujeme své výzkumné snahy, posilujeme akademické i kapitálové investice a rozhodli jsme se založit a otevřít Centrum pro inovaci a vývoj produktů pro automobilový průmysl. Řečeno jinými slovy, společnost Intel se pokouší prohloubit své porozumění tomu, jakým způsobem lidé vstupují do interakce se svými vozy a jak inovace společnosti Intel mohou tuto zkušenost zlepšit.”
Centrum pro inovaci a vývoj produktů pro automobilový průmysl bude sloužit jako globální kompetenční centrum pro vývoj produktů a technologií pro infotainment a pro telematická řešení určená pro vozy připojené k internetu.

Hewlett Packard nabízí ultrabook HP Folio 13

17.2.2012

Hned na úvod lze konstatovat, ze velkou předností HP Folio 13 je bezpochyby jeho klávesnice. Rozložením vychází z Pavilionů, klávesy mají 100% velikost a žádná důležitá nechybí. Nevýhodou pro neanglicky mluvící uživatele je absence českých popisků kláves.

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce