Články - ultrabooky, notebooky, tablety

Pervazivní výpočetní technologie pomohou ve zdravotnictví i v kuchyni

10.4.2012

Nejnovější vědecko-technologické centrum pro pervazivní výpočetní techniku představila společnost Intel. Cílem společnosti Intel a jejích partnerů je urychlit vývoj technologií nové generace, a to takových, které budou schopny osvojovat si nové poznatky a přizpůsobovat se potřebám spotřebitelů. Podle Pavla Kubů, manažera pro zdravotnictví společnosti Intel, jsou některé pervazivní aplikace ve vyspělých zdravotnických systémech už nikoli pouhou vizí, nýbrž dostupnou realitou.

Intel® vPro™ pomáhá se správou a ochranou ultrabooku

5.4.2012

Intel® vPro™ pomáha se správu a ochranu ultrabooku

Technologická novinka od Intelu nabízí především tyto výhody:

  • Vzdálené připojení a správa
  • Sledování OS počítače nezávisle na stavu či přítomnosti OS
  • Evidence detailních informací o instalaci hardwaru
  • Možnost nastavení BIOSu přes vzdálený přístup

Logitech představila reproduktorový systém Logitech® UE™ Air Speaker

27.3.2012

Výrobce počítačové techniky Logitech představila novinku pro posluchače kvalitní hudby. Reproduktorový systém Logitech® UE™ Air Speaker od Logitech ma inovovanou funkci AirPlay® od technologické jedničky Apple. Systém se vznačuje originálním designem, samotný zvukový systém uživateli dovoluje jednoduše streamovat nekomprimované soubory hudby například z iTunes nebo iPhonu(případne iPadu a iPodu), které jsou připojeny na Wi-Fi® v domácích sítích.

Ultrabook FUJITSU s novou 4G technologií LTE

21.3.2012

Japonská společnost Fujitsu představila první ultrabook s technologií LTE. Společnost ještě nenašla název pod kterým bude ultrabook prodávat. Prozatím je pracovním názvem Lifebook Ultrabook. Mimo jiné jsme se také konečně dočkali prvního ultrabooku se skoro bezrámečkovým displejem i přesto by hlavním tahákem měla být již zmiňovaná 4G technologie LTE. 

HP Folio 13, Lenovo U300S, Samsung 530U, Toshiba Portégé Z830 a Samsung 900X

9.3.2012

Na tuto otázku se snaží najít odpověď mnoho lidí, kteří se rozhodli, že si pořídí přenosný osobní počítač. Každý z typů má své přednosti a každý využije pro svou činnost jiné vlastnosti. Počítačové firmy se proto snaží dodávat na trh stále nové a nové typy počítačů, které uzpůsobují dle požadavků klientů. Vyberme
si skupinu ultrabooků, které se staly velice oblíbenými mezi uživateli. Jako zástupce společností si představíme následující značky.

Intel investuje do vývoje a výzkumu na podporu inovací v rozšiřování internetu do automobilů

29.2.2012

„V dnešním mobilním světě se osobní počítače dotýkají skutečně každého aspektu života uživatele, ať už je doma, v kanceláři nebo na cestách,” říká prezident a generální ředitel společnosti Intel Paul Otellini. „Rozšiřujeme své výzkumné snahy, posilujeme akademické i kapitálové investice a rozhodli jsme se založit a otevřít Centrum pro inovaci a vývoj produktů pro automobilový průmysl. Řečeno jinými slovy, společnost Intel se pokouší prohloubit své porozumění tomu, jakým způsobem lidé vstupují do interakce se svými vozy a jak inovace společnosti Intel mohou tuto zkušenost zlepšit.”
Centrum pro inovaci a vývoj produktů pro automobilový průmysl bude sloužit jako globální kompetenční centrum pro vývoj produktů a technologií pro infotainment a pro telematická řešení určená pro vozy připojené k internetu.

Hewlett Packard nabízí ultrabook HP Folio 13

17.2.2012

Hned na úvod lze konstatovat, ze velkou předností HP Folio 13 je bezpochyby jeho klávesnice. Rozložením vychází z Pavilionů, klávesy mají 100% velikost a žádná důležitá nechybí. Nevýhodou pro neanglicky mluvící uživatele je absence českých popisků kláves.

Logitech představuje miniaturní bezdrátovou myš do kapsy

16.2.2012

Díky své miniaturní velikosti se Logitech Wireless Mini Mouse M187 snadno vejde do kapsy či kabelky. Můžete se navíc rozloučit s kabelem a užívat si bezdrátovou svobodu zajištěnou silným, spolehlivým připojením bez prodlev a výpadků.

Samsung Série 5 ULTRA již na čekém trhu, série 9 ULTRA až koncem roku 2012

15.2.2012

Společnost Samsung se představila na svém Samsung European Foru. Mezi jinými i svůj první ultrabook, který nese označení Série 5 ULTRA. Ultrabook s váhou 134 kg konkuruje MAC je vybaven procesorem Intel Core i5-2467M s 8 GB RAM. Displej o velikosti 13,3” SuperBright HD LED, grafiku AMD Radeon HD. V provozu by měl vydržet až 6,5 hodin.U disku jsou možnosti 500GB HDD s rozšířením o 16GB SSD(128GB SSD).

Logitech dnes představila dotykovou myš Touch Mouse M600

8.2.2012

Nadnárodní výrobce počítačových myší Logitech, dnes v USA představila nový dotykový model počítačové myši  Logitech® Touch Mouse M600. Model používá revoluční dotykovou technologii, pomocí které lze kurzor ovládat velmi citlivým dotykem.

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce