Články - ultrabooky, notebooky, tablety

Logitech představila reproduktorový systém Logitech® UE™ Air Speaker

27.3.2012

Výrobce počítačové techniky Logitech představila novinku pro posluchače kvalitní hudby. Reproduktorový systém Logitech® UE™ Air Speaker od Logitech ma inovovanou funkci AirPlay® od technologické jedničky Apple. Systém se vznačuje originálním designem, samotný zvukový systém uživateli dovoluje jednoduše streamovat nekomprimované soubory hudby například z iTunes nebo iPhonu(případne iPadu a iPodu), které jsou připojeny na Wi-Fi® v domácích sítích.

Ultrabook FUJITSU s novou 4G technologií LTE

21.3.2012

Japonská společnost Fujitsu představila první ultrabook s technologií LTE. Společnost ještě nenašla název pod kterým bude ultrabook prodávat. Prozatím je pracovním názvem Lifebook Ultrabook. Mimo jiné jsme se také konečně dočkali prvního ultrabooku se skoro bezrámečkovým displejem i přesto by hlavním tahákem měla být již zmiňovaná 4G technologie LTE. 

HP Folio 13, Lenovo U300S, Samsung 530U, Toshiba Portégé Z830 a Samsung 900X

9.3.2012

Na tuto otázku se snaží najít odpověď mnoho lidí, kteří se rozhodli, že si pořídí přenosný osobní počítač. Každý z typů má své přednosti a každý využije pro svou činnost jiné vlastnosti. Počítačové firmy se proto snaží dodávat na trh stále nové a nové typy počítačů, které uzpůsobují dle požadavků klientů. Vyberme
si skupinu ultrabooků, které se staly velice oblíbenými mezi uživateli. Jako zástupce společností si představíme následující značky.

Intel investuje do vývoje a výzkumu na podporu inovací v rozšiřování internetu do automobilů

29.2.2012

„V dnešním mobilním světě se osobní počítače dotýkají skutečně každého aspektu života uživatele, ať už je doma, v kanceláři nebo na cestách,” říká prezident a generální ředitel společnosti Intel Paul Otellini. „Rozšiřujeme své výzkumné snahy, posilujeme akademické i kapitálové investice a rozhodli jsme se založit a otevřít Centrum pro inovaci a vývoj produktů pro automobilový průmysl. Řečeno jinými slovy, společnost Intel se pokouší prohloubit své porozumění tomu, jakým způsobem lidé vstupují do interakce se svými vozy a jak inovace společnosti Intel mohou tuto zkušenost zlepšit.”
Centrum pro inovaci a vývoj produktů pro automobilový průmysl bude sloužit jako globální kompetenční centrum pro vývoj produktů a technologií pro infotainment a pro telematická řešení určená pro vozy připojené k internetu.

Hewlett Packard nabízí ultrabook HP Folio 13

17.2.2012

Hned na úvod lze konstatovat, ze velkou předností HP Folio 13 je bezpochyby jeho klávesnice. Rozložením vychází z Pavilionů, klávesy mají 100% velikost a žádná důležitá nechybí. Nevýhodou pro neanglicky mluvící uživatele je absence českých popisků kláves.

Logitech představuje miniaturní bezdrátovou myš do kapsy

16.2.2012

Díky své miniaturní velikosti se Logitech Wireless Mini Mouse M187 snadno vejde do kapsy či kabelky. Můžete se navíc rozloučit s kabelem a užívat si bezdrátovou svobodu zajištěnou silným, spolehlivým připojením bez prodlev a výpadků.

Samsung Série 5 ULTRA již na čekém trhu, série 9 ULTRA až koncem roku 2012

15.2.2012

Společnost Samsung se představila na svém Samsung European Foru. Mezi jinými i svůj první ultrabook, který nese označení Série 5 ULTRA. Ultrabook s váhou 134 kg konkuruje MAC je vybaven procesorem Intel Core i5-2467M s 8 GB RAM. Displej o velikosti 13,3” SuperBright HD LED, grafiku AMD Radeon HD. V provozu by měl vydržet až 6,5 hodin.U disku jsou možnosti 500GB HDD s rozšířením o 16GB SSD(128GB SSD).

Logitech dnes představila dotykovou myš Touch Mouse M600

8.2.2012

Nadnárodní výrobce počítačových myší Logitech, dnes v USA představila nový dotykový model počítačové myši  Logitech® Touch Mouse M600. Model používá revoluční dotykovou technologii, pomocí které lze kurzor ovládat velmi citlivým dotykem.

Nokia slavnostně představila Nokia Lumia 800

1.2.2012

Nemohli jsme přehlédnout slavnostní uedení Nokia Lumia 800 a 710 na český trh. Velké očékavání od vlajkové loďe společnosti Nokia má podpořit operační systém Windows Phone. Navíc se můžou čeští majitelé Nokie Lumia 800 těšit na český vyhledávač Seznam.cz.    

Společnost Lenovo představila IdeaPad YOGA

26.1.2012

Lenovo představilo kombinovaný ultrabook IdeaPad YOGA. První svého druhu s vícerežimovým 360° ovládáním, umožňující složení a úplné obrácení displeje. IdeaPad YOGA v sobě spojuje funkce tabletu a ultrabooku.Lenovo tím nabídlo v rámci jednoho výrobku až různé kombinace funkčnosti. Současně čínský výrobce oznámil dostupnost nového IdeaCentre A720, měl by splňovat roli nejtenčího 27palcového All-in-One (AIO) stolního počítače na trhu.

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce