Moderní ultrabook Asus Zenbook Touch U500VZ

18.2.2013

ASUS ZENBOOK U500VZ

Notebooky Asus řady ZENBOOK U500VZ jsou počítače speciálně navržené na cestování v moderním provedení ultrabooku. Tomu dopomáhá nejen robustní konstrukce ale i malé rozměry a hmotnost. Nízká je i tloušťka ultrabooků, svou tloušťkou překvapí nejednoho uživatele. Konstrukce využívá lehkosti a pevnosti hliníku a výrobce se též pyšní integrací moderních technologií ASUS, které se starají o bleskurychlý start počítače z režimu spánku v kombinaci s dlouhou výdrží v pohotovostním režimu. Delší je i výdrž při práci na bateriové napájení. Modernost provedení podtrhuje využití rozhraní USB 3.0 nebo Serial ATA 3.0 v kombinaci se Solide State pevnými disky bez pohyblivých částí.

Excelentní rychlost ve všech aplikacích

Kombinace moderních rozhraní a pevných disků bez pohyblivých částí ještě zvyšuje již tak vysoký výkon počítače. SSD pevné disky a rozhraní USB 3.0 a SATA 3.0 tak poskytnou uživatele maximální pohodlí a neuvěřitelnou rychlost a odezvu počítače, na kterou doposud nebyl zvyklí. V dnešní době je navíc třeba brát ohled i na multimediální funkce, proto ultrabook podporuje technologie jako SonicMaster pro zlepšení zvukového projevu počítače a celkového zvukového podání a výkonu.

Moderní vzhled stylového pojetí

Kompaktní rozměru a tloušťka nejen vpředu ale i vzadu dává tušit zaměřením ultrabook pro cestovní použití. Zaoblené tvary pak přidávají moderní trendy vzhled atraktivního podání, za které se nebudete muset stydět. I přes tyto mobilní parametry však ultrabook ukrývá extrémně výkonné komponenty a je připraven zastat jakoukoliv funkci, pro kterou ho předurčíte.

Klíčové vlastnosti

Modelové provedení ultrabook Asus ZENBOOK U500VZ-CM055P využívá čtyřjádrový procesor Intel Core i7-3632QM. Jedná se o Ivy Bridge procesor, který pracuje na frekvenci 2.2GHz a podporuje technologii TurboBoost s možností navýšení frekvence až na 3.2GHz. Procesor je dále doplněn o 8GB operační paměti typu DDR3 s pracovní frekvencí 1600MHz. Obrazová data pro 15.6" velký displej s FullHD (1920x1080 obrazových bodů) rozlišením zajišťuje grafická karta NVIDIA GeForce GT 650M se 2GB paměti. Displej navíc podporuje dotykové ovládání, které uživatelé ocení především u nejnovějšího operačního systému Windows. Pro uživatelská data je připraven 512GB SSD pevný disk bez pohyblivých částí. Rozměrům však musela ustoupit optická mechanika. Pro komunikaci je ultrabook vybaven celou řadou rozhraní, mezi nimi nechybí bezdrátové Wi-Fi či Bluetooth. Dále jsou k dispozici tři porty USB 3.0, integrována je také kamera. Ultrabook je dodáván s operačním systémem Windows 8 Pro

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce