Trh s ultrabooky nabírá dech

13.1.2012

Trh s ultrabooky začíná vytlačovat klasické notebooky. Ikdyž prodejci zatím nejásají, trh s úzkými a výkonnými mašinkami začíná nabírat dech. Chladnější nástup může být způsoben vánočním doprodejem skladových zásob klasických notebooků. Samozřejmě i konkurence v podobě výrobků MacBooku Air od Applu a samozřejmě nástup tabletů a čteček. Také ceny jsou u novinek vždy o něco vyšší. Takže novinka od Lenovo IDEAPAD U300s, který je vybaven procesorem Core i5 2467M Sandy Bridge, 13.3.“ LED 1366x768, RAM 4GB, Intel HD Graphics 3000, SSD 128GB, WIFI, HDMI je v současné době ve většině eshopů za 20 999,- Kč. Výrobky průkopníka ultralenkých notebooku, společnosti Apple, patřily vždy k těm dražším a pro vybranou skupinu uživatelů. Srovnatelně vybavený MacBook 13“ CZ je za poměrně vysokou cenu okolo 30 000,- Kč.

Hlavní konkurenční boj se čeká mezi ultrabookem a tabletem. Co se týká tabletů, začíná se mezi uživateli diskutovat o jejich budoucnosti. Zatím se majitelé tabletů a smatphonu stále neobejdou bez starého dobrého notebooku s klasickou klavesnicí. Což dává za pravdu názorům, že ultrabookům bude patřit nejbližší budoucnost. Každý kdo kromě prohlížení potřebuje pravidelně psát, tvořit a vůbec pracovat, dá asi přednost ultrabooku před tabletem. Tablety budou spíše pro volné chvíle a žáky základních škol. Ultrabook pak pro středoškoláky, vysokoškoláky a pracující nejen na cestách. Vzdálenější budoucnost v řádu 2-3 let pak bude v kombinaci těchto dvou produktů.

Největší výrobce procesorů Intel (80% trhu) očekává, že letošní rok 2012 bude patřit  nástupu ultrabooků. Kalkuluje s možností pokrytí 10 procent trhu přenosných počítačů ultrabooky. Do konce příštího roku pak dokonce získání 30 podíl trhu mezi PC vůbec. Pomoci tomuto optimistickému scénaři má nová platforma Ivy Bridge a Windows 8 od Microsoft Inc. Co vy už jste si vyhlédli svůj ultrabook?

Zpět na přehled článků

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce