Trh s ultrabooky nabírá dech

13.1.2012

Trh s ultrabooky začíná vytlačovat klasické notebooky. Ikdyž prodejci zatím nejásají, trh s úzkými a výkonnými mašinkami začíná nabírat dech. Chladnější nástup může být způsoben vánočním doprodejem skladových zásob klasických notebooků. Samozřejmě i konkurence v podobě výrobků MacBooku Air od Applu a samozřejmě nástup tabletů a čteček. Také ceny jsou u novinek vždy o něco vyšší. Takže novinka od Lenovo IDEAPAD U300s, který je vybaven procesorem Core i5 2467M Sandy Bridge, 13.3.“ LED 1366x768, RAM 4GB, Intel HD Graphics 3000, SSD 128GB, WIFI, HDMI je v současné době ve většině eshopů za 20 999,- Kč. Výrobky průkopníka ultralenkých notebooku, společnosti Apple, patřily vždy k těm dražším a pro vybranou skupinu uživatelů. Srovnatelně vybavený MacBook 13“ CZ je za poměrně vysokou cenu okolo 30 000,- Kč.

Hlavní konkurenční boj se čeká mezi ultrabookem a tabletem. Co se týká tabletů, začíná se mezi uživateli diskutovat o jejich budoucnosti. Zatím se majitelé tabletů a smatphonu stále neobejdou bez starého dobrého notebooku s klasickou klavesnicí. Což dává za pravdu názorům, že ultrabookům bude patřit nejbližší budoucnost. Každý kdo kromě prohlížení potřebuje pravidelně psát, tvořit a vůbec pracovat, dá asi přednost ultrabooku před tabletem. Tablety budou spíše pro volné chvíle a žáky základních škol. Ultrabook pak pro středoškoláky, vysokoškoláky a pracující nejen na cestách. Vzdálenější budoucnost v řádu 2-3 let pak bude v kombinaci těchto dvou produktů.

Největší výrobce procesorů Intel (80% trhu) očekává, že letošní rok 2012 bude patřit  nástupu ultrabooků. Kalkuluje s možností pokrytí 10 procent trhu přenosných počítačů ultrabooky. Do konce příštího roku pak dokonce získání 30 podíl trhu mezi PC vůbec. Pomoci tomuto optimistickému scénaři má nová platforma Ivy Bridge a Windows 8 od Microsoft Inc. Co vy už jste si vyhlédli svůj ultrabook?

Zpět na přehled článků

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce