Ultrabook od Acer s ambicí na titul Nejtenčí ultrabook

25.1.2012

Na veletrhu CES v Las Vegas, jak jsme již dříve informovali, proběhla premiéra nejtenčího ultrabooku společnosti Acer. Prezentováno je, že se jedná o nejtenčí ultrabook současnosti vůbec.  Aspire S5 má maximální tloušťku těla 15 mm. Váha je udávána do maximálně 1,35 kg.

President Acer Inc Jim Wong, prohlásil, že ultrabooky jsou již nyní nový trend v oblasti mobilních osobních počítačů. Současně oznámil, že zákazníci Aceru mají možnost využívat jedinečných vlastností nových technologií v celé škále nabídky nových typů ultrabooků Acer.

 

Ultrabook disponuje LCD displejem o velikosti 13.3” (34 cm). Hardware je řízen novou technologií Acer Green Instant On. Výrobce touto technologií nabízí okamžité zapnutí a trvalé připojení. Podporuje zrychlené spuštění operačních systémů. Současně zjednoduší odesílat data a jejich vyvolání. Vývojáři se pomocí těchto funkcí snaží aplikovat do systému úsporné funkce.

 

Dalším technologickým posunem v oblasti ultratenkých notebooků je řešení Acer Always Connect. Tento prvek umožní uživatelům elegantně ovládat náročnější grafické programy a multimédia. Současně pomáhá aktivovat data na všech zařízeních, údajně i za situace, kdy máte ulrabook  v režimu spánku. Redaktoři již pracují na zajištění možnosti tyto zprávy ověřit.

 

Acer Always Connect připojí uživatele k internetu rychleji než běžné způsoby připojení, a tedy přispívá k vyšší produktivitě a lepšímu přístupu k infozábavě. Pokud mají uživatelé otevřené účty Facebook, Twitter a Outlook, po obnovení funkčnosti jsou okamžitě informování o změnách nebo příchozí poště. Technologie Acer Always Connect navíc dokáže probudit Aspire S5 ze vzdáleného zařízení, jako např. smartphonu. Je tedy možné kdykoli využít rychlý přístup ke všem dokumentům, hudbě, obrázkům a videím.

 

 

Ultrafluidní křivky

Aspire S5 upoutá jemnými křivkami šasi v černém odstínu Onyx Black. Okraj víka chrání šasi počítače po celém obvodu jako ochranná skořepina. Víko a plocha pro opření dlaní ze slitiny hořčíku a hliníku umožňují dosáhnout tenčího tvaru a vyšší pevnosti, zatímco detaily z kartáčovaného kovu propůjčují notebooku jemnou eleganci. Čisté ultrafluidní křivky podtrhují atraktivní vzhled ultrabooku S5 při pohledu ze všech stran.

Jedinečný panel se vstupními a výstupními porty

Aspire S5 je první ultrabook Acer dodávaný s chytrým panelem MagicFlip I/O s porty, který je skrytý přímo pod závěsem. Takové řešení přispívá k zachování tenkého a elegantního tvaru počítače S5. V případě potřeby stisknutím klávesy MagicFlip otevřete panel se vstupními a výstupními porty HDMI®, USB 3.0 a 20 Gbps Thunderbolt.

 

Výkon a ekologické funkce

Aspire S5 je vybaven procesorem Intel® Core, diskem SSD zajišťujícím vyšší rychlost a odolnost proti nárazům, profesionálně naladěným systémem prostorového zvuku Dolby® Home Theater® v4, inteligentní baterií PowerSmart s dlouhou životností (která je až trojnásobná ve srovnání s běžnými bateriemi) a klávesnicí typu „chiclet“.

 Ultrabooky Aspire S5 budou uvedeny na trh ve druhém čtvrtletí 2012.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Acer vylepšuje svou řadu konvertibilních notebooků Spin

6.1.2020

Společnost Acer představila ve své populární řadě konvertibilních notebooků nové modernizované modely Spin 5 a Spin 3.

 

Konvertibilní notebooky ConceptD

5.1.2020

Společnost Acer dnes rozšířila své řady počítačů ConceptD určených pro tvůrce o nové konvertibilní notebooky a výkonné pracovní stanice s operačním systémem Windows 10.

Nejzajímavější notebooky roku 2019

4.1.2020

Už příští týden se roztrhne pytel s novými notebooky, které budou k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas. 

Acer TravelMate P6 a TravelMate P2

3.1.2020

Notebooky řady TravelMate P6 a TravelMate P2 se mohou pochlubit procesory Intel Core i7 desáté generace

První notebook s Mini LED displejem

27.12.2019

Nejšpičkovější herní monitory dneška mají tzv. FALD (full-array local dimming) podsvícení s 384 zónami, s nimiž se dá v části obrazovky snížit jas při HDR zobrazení

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce