Ultrabook od Acer s ambicí na titul Nejtenčí ultrabook

25.1.2012

Na veletrhu CES v Las Vegas, jak jsme již dříve informovali, proběhla premiéra nejtenčího ultrabooku společnosti Acer. Prezentováno je, že se jedná o nejtenčí ultrabook současnosti vůbec.  Aspire S5 má maximální tloušťku těla 15 mm. Váha je udávána do maximálně 1,35 kg.

President Acer Inc Jim Wong, prohlásil, že ultrabooky jsou již nyní nový trend v oblasti mobilních osobních počítačů. Současně oznámil, že zákazníci Aceru mají možnost využívat jedinečných vlastností nových technologií v celé škále nabídky nových typů ultrabooků Acer.

 

Ultrabook disponuje LCD displejem o velikosti 13.3” (34 cm). Hardware je řízen novou technologií Acer Green Instant On. Výrobce touto technologií nabízí okamžité zapnutí a trvalé připojení. Podporuje zrychlené spuštění operačních systémů. Současně zjednoduší odesílat data a jejich vyvolání. Vývojáři se pomocí těchto funkcí snaží aplikovat do systému úsporné funkce.

 

Dalším technologickým posunem v oblasti ultratenkých notebooků je řešení Acer Always Connect. Tento prvek umožní uživatelům elegantně ovládat náročnější grafické programy a multimédia. Současně pomáhá aktivovat data na všech zařízeních, údajně i za situace, kdy máte ulrabook  v režimu spánku. Redaktoři již pracují na zajištění možnosti tyto zprávy ověřit.

 

Acer Always Connect připojí uživatele k internetu rychleji než běžné způsoby připojení, a tedy přispívá k vyšší produktivitě a lepšímu přístupu k infozábavě. Pokud mají uživatelé otevřené účty Facebook, Twitter a Outlook, po obnovení funkčnosti jsou okamžitě informování o změnách nebo příchozí poště. Technologie Acer Always Connect navíc dokáže probudit Aspire S5 ze vzdáleného zařízení, jako např. smartphonu. Je tedy možné kdykoli využít rychlý přístup ke všem dokumentům, hudbě, obrázkům a videím.

 

 

Ultrafluidní křivky

Aspire S5 upoutá jemnými křivkami šasi v černém odstínu Onyx Black. Okraj víka chrání šasi počítače po celém obvodu jako ochranná skořepina. Víko a plocha pro opření dlaní ze slitiny hořčíku a hliníku umožňují dosáhnout tenčího tvaru a vyšší pevnosti, zatímco detaily z kartáčovaného kovu propůjčují notebooku jemnou eleganci. Čisté ultrafluidní křivky podtrhují atraktivní vzhled ultrabooku S5 při pohledu ze všech stran.

Jedinečný panel se vstupními a výstupními porty

Aspire S5 je první ultrabook Acer dodávaný s chytrým panelem MagicFlip I/O s porty, který je skrytý přímo pod závěsem. Takové řešení přispívá k zachování tenkého a elegantního tvaru počítače S5. V případě potřeby stisknutím klávesy MagicFlip otevřete panel se vstupními a výstupními porty HDMI®, USB 3.0 a 20 Gbps Thunderbolt.

 

Výkon a ekologické funkce

Aspire S5 je vybaven procesorem Intel® Core, diskem SSD zajišťujícím vyšší rychlost a odolnost proti nárazům, profesionálně naladěným systémem prostorového zvuku Dolby® Home Theater® v4, inteligentní baterií PowerSmart s dlouhou životností (která je až trojnásobná ve srovnání s běžnými bateriemi) a klávesnicí typu „chiclet“.

 Ultrabooky Aspire S5 budou uvedeny na trh ve druhém čtvrtletí 2012.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Lenovo představí inovativní novinky

7.6.2016

Zajímá vás, jak budou vypadat nová zařízení a jaké inovativní prvky představí společnost Lenovo? Jaké vychytávky budou mít nové notebooky, tablety nebo smartphony

Logitech získal 9 cen Red Dot 2016

30.3.2016

Firma Logitech oznámila získání 9-ti cen v soutěži Red Dot 2016 za nejlepší design v několika kategoriích. Oproti roku 2015 je to o 3 ceny více.

Ohebné displeje přicházejí

6.1.2016

LG Electronics Inc. představila na technologickém veletrhu CES 2016 (USA) nové displej technologie OLED. Na nové generaci displejů je možná práce i v ohnutém provedení a lze je opakovaně ohýbat. V nejbližších letech se tak můžeme těšit na nové "rolovací" notebooky

Již brzy připojíme notebooky k internetu přes satelit

3.1.2016

V průběhu roku 2016 by mělo být na celém světě 3,2 miliardy připojených uživatelů k internetu. Tradičně je největší nárůst v Asii, konkrétně Indie, Čína nebo Indonésii. V Indii se odhaduje, že celkový počet uživatelů internetu již překonal hranici 402 mil. Velké nadnárodní společnosti vyvíjejí technologië, které umožní připojit notebook nebo smartphon přes satelit nebo balón.

Elektronické knihy v USA ovládnou knižní trh

20.12.2015

Již během roku 2017 se bude v USA prodávat stejný počet e-knih a tištěných knih. Tím ještě více stoupne poptávka po elektronice. Především tablet a notebook typu 2 v 1 budou žádaným zbožím u žáků a studentů.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce