Ultrabooky Novatechu - britského výrobce pro britský trh

23.8.2012

Možná jste o této značce zatím neslyšeli (já taky ne) a možná vám to v praxi ani k ničemu nebude, ale rozšířit si obzory ještě nikomu neublížilo. Nuže, Novatech - výrobce hardwaru z Velké británie, uvedl ultrabooky nFinity 1402 a 1403 pro domácí trh,...

... v čemž mu nezabránil ani fakt, že má nefunkční webové stránky. Nikdo se tedy nemůže podívat na jakékoliv podrobnosti a zároveň si vytvoří na výrobce názor, který by si Novatech určitě nepřál. No, ale zas tak moc jim to nezazlívám, něco takového se může stát kdejaké firmě.

Design ultrabooků nFinity je poněkud strohý, možná až nudný - no, ale nejsme přece v Koreji či Japonsku, kde pro změnu rádi propadají opačnému extrému. Čeho si bohužel už při prvním pohledu na téměř černý laptop všimne snad každý je ošklivý světlý port pro externí monitor. S velikostí konektoru se toho moc dělat nedá (proto ultrabooků nebývá příliš k vidění), ale když už ho tam výrobce musel umístit, proč nepoužil plast se stejnou barvou jakou má celé šasi?

Model nFinity 1402 za £510 (asi 16000 Kč) obsahuje procesor Intel Core i5 a 128 GB SSD úložiště. Dražší iFinity 1403 za £660 (necelých 21000 Kč) převyšuje ten levnější silnějším procesorem Intel Core i7 a dvojným úložištěm (tj. 256 GB SSD). Procesory obou zařízení patří k modelům technologie Ivy Bridge, shodná je i 4 GB DDR3 RAM. 14" displej má klasické rozlišení 1366x768 px.

Novatech nFinity 1400 Series

Kromě jmenovaných modelů patří do stejné řady i nenáročný nFinity 1401 s procesorem Intel Core i3 architektury Sandy Bridge, který k potěšení odpůrců Microsoftu a majitelů přenositelných windowsových licencí.

Zpět na přehled článků

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce