Co je ultrabook

Iniciátorem názvu Ultrabook je společnost Intel Corp která má tento název chráněný ochrannou známkou.

Dokonalý notebook = Ultrabook

 

Dokonalý notebook? Ultrabook!


Nejlepší notebook je ultrabook

Ultrabooky představují novou éru notebooků. Jsou ultratenké, ultralehké a poskytují mobilitu a výdrž na baterii, která nemá obdoby.

Ultrabook je speciální kategorie notebooků, která splňuje kritéria stanovené společností Intel. Ta pro ně vyrábí i klíčové čipy, díky nimž může počítač dané podmínky splnit.

Především je to malá tloušťka (pod 2,1 cm), nízká hmotnost (do 1,5 kg u 13" a 14" modelů), úsporný procesor Intel, SSD disk a dlouhá výdrž na baterie.

Výsledkem má být počítač s výkonem, který plně uspokojí běžné uživatele, s rozumně dlouhou výdrží na baterie a hmotností takovou, aby jej i křehká blondýnka mohla nosit stále s sebou.

Ultrabooky mají zpravidla nižší "hrubý" výkon. Při běžném kancelářském využití jsou však zpravidla svižnější. Pokud je ultrabook vybaven přídavnou výkonnou grafickou kartou, jako Acer M5, pak si na něm i zahrajete hry. Z prostorových důvodů nabízí méně přípojných míst, ale pro každodenní nošení jsou mnohem příjemnější.

Atraktivní design

Ultrabooky jsou bezpochyby nejkrásnější generace notebooků. Honosí se ultratenkým profilem, hodnotnými materiály šasi a celkově působí velice elegantním dojmem.

Dotykový displej

Dotykový displej u vybraných ultrabooků usnadní a urychlí práci s počítačem. Přirozené ovládání dotykem oceníte ve Windows 8 nebo při brouzdání na internetu.

Nízká hmotnost

Ultrabook sotva pocítíte i při celodenním nošení. Hmotnost ultrabooků začíná už na 1,2 kg!

Dlouhá výdrž

Výdrž notebooku na baterii až 12 hodin, tak to tu ještě nebylo! Není vhodnějšího mobilního počítače ke studiu a pro práci na cestách.

Vysoký výkon

Procesory řady Intel® Core™ garantují hladký průběh všech činností od tvorby dokumentů až po střih videa. U nových ultrabooků se setkáte s již 4. generací procesorů Intel® Core™ s kódovým označením Haswell, která s sebou přináší násobně vyšší výkon pro každodenní aplikace i 3D hry.

Rychlý start

Každý ultrabook je vybaven SSD diskem, díky kterému je spuštění operačního systému otázkou několika málo okamžiků.

Nabídka ultrabooků


Jak poznat ultrabook?

Výrobky s označením ultrabook musí splňovat tyto parametry:

  • Rychlý start
  • Váha do 1,4 kg
  • Tloušťka pláště maximálně 20mm
  • baterie umožňuje minimálně 5 hodin práce
Dále dle výrobce a typu
  • Nový typ pevného disku SSD
  • Procesory Intel CULV
  • Grafika HD 3000 řady SandyBridge

 

První výrobci a výrobky s označením ultrabook z roku 2010

VýrobceOznačení
Acer Aspire 3951 (S3-951-6646)
Asus Asus Zenbook UX31
Lenovo IdeaPad U300S
Toshiba Toshiba Portege Z830
Samsung Samsung Series 9
HP HP Folio 13
Apple MacBook Air

 

Aktuality

Tři nejobávanější viry pro počítače a notebooky

5.3.2020

Internetem se každý den šíří desetitisíce škodlivých kódů, některé viry jsou nicméně v infiltracích daleko úspěšnější než ostatní. Výzkumníci z kyberbezpečnostní společnosti Check Point nyní proto sestavili žebříček třech nezvaných návštěvníků, které jsou majiteli notebooků a počítačů nejobávanější.

Nebezpečná chyba pro mobily i notebooky

3.3.2020

Kritickou bezpečnostní zranitelnost, která se týká více než miliardy elektronických zařízení, objevili výzkumníci z antivirové společnosti Eset. Ti detaily o chybě z bezpečnostních důvodů zveřejnili až nyní, kdy je k dispozici záplata. S její instalací by uživatelé neměli otálet.

Kyberzločinci nejčastěji zneužívají Facebook, Yahoo a Netflix

29.2.2020

Značkou, která je na internetu nejčastěji zneužívána počítačovými podvodníky, je Facebook. V nemalé míře ale útočníci své phishingové útoky šíří pod hlavičkou Yahoo či Netflixu. Vyplývá to ze zprávy Brand Phishing Report od kyberbezpečnostní společnosti Check Point

Trofej Predator Intel Extreme Masters se vrací do kolébky eSportů

28.2.2020

Po šestiměsíčním turné po Evropě dnes dorazí trofej Predator Intel Extreme Masters do Katovic v Polsku na poslední zastávku šampionátu 14. ročníku Intel Extreme Masters 2020, který se bude konat od 28. února do 1. března 2020. 

Nové monitory Predator od Aceru

27.2.2020

Společnost Acer na šampionátu Intel Extreme Masters 2020 v Katovicích představila nové přírůstky mezi svými herními monitory Predator. Díky tomu, že je společnost Acer oficiálním partnerem Intel Extreme Masters, budou moci hráči, kteří se akce zúčastní, jako první v Evropě vidět zbrusu nové přírůstky řady monitorů Predator. Ty byly poprvé uvedeny na veletrhu CES v lednu a nabízejí velký obraz s nejmodernějšími technologiemi, které podporují realistické hraní.

Zobrazit další aktuality

Vybrané modely

Zobrazit všechny ultrabooky

Hra ruleta zdarma

Nabídky práce